Tot 18 maanden cel voor carjacking na botsing
Delen per e-mail
Vier Fransen uit Roubaix en Tourcoing zijn veroordeeld tot grotendeels voorwaardelijke celstraffen van één jaar tot achttien maanden voor hun betrokkenheid bij een carjacking op de parking achter café 't Bankske in Wevelgem.
Mehdi H. (29) uit Roubaix pleegde de carjacking op 19 mei na een felle discussie met de 21-jarige bestuurder uit Zwevegem.
Die ontstond na een botsing in de buurt van de op- en afritten van de E403 in Wevelgem. Mehdi was boos omdat er schade was aan zijn gehuurde witte Porsche Macan. Volgens hem en zijn drie vrienden hield de jongeman geen halt na de botsing.
Dus achtervolgden ze hem naar de parking achter café 't Bankske. Mehdi ging aan de haal met de Audi A3, waarop zijn vrienden wegreden met de Porsche. Maar ze werden staande gehouden in Moeskroen, waarna het drietal 2,5 maanden in de cel ging.
Als spilfiguur liep Mehdi als enige achttien maanden cel op, waarvan vier effectief. De rest kreeg één jaar celstraf. De gestolen Audi A3 kon in Frankrijk teruggevonden worden. Mehdi H. had er een brandblusapparaat in leeg gespoten. (LSI)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kortrijk
Wereldrecordpoging niet geldig: ober Sebastien (31) draagt nog maar eens 40 wijnglazen met één hand
Herinnert u zich Sebastien Maes nog? De ober van brasserie St.Medard in Kortrijk had in november enkele pogingen nodig om het wereldrecord wijnglazen dragen met één hand te breken. Het lukte uiteindelijk, maar later vernam hij dat hij zijn wereldrecord nóg eens moest overdoen, om officieel aanvaard te worden. “Want ik moest met de veertig wijnglazen ook twee meter afleggen”, vertelt Sebastien Maes. Hij slaagde er woensdagnamiddag 27 januari in, andermaal in brasserie St.Medard. -
Wat is de ideale spaarbuffer?
-
Otegem / Heestert / Tiegem
13 procent rijdt te snel tijdens snelheidscontroles
De politiezone Mira kondigde via hun sociale media donderdagnamiddag aan waar ze ’s avonds zouden controleren op snelheidsovertredingen. Toch reed dertien procent van de gecontroleerde bestuurders te snel. Eén bestuurder werd geflitst aan 94 kilometer per uur in de bebouwde kom. -
-
Livios
Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium. -
Kortrijk
Eerste 300 medewerkers van AZ Groeninge krijgen vaccin: “Hopelijk wordt iedereen snel bediend”
Het vaccineren van het ziekenhuispersoneel in AZ Groeninge op Hoog Kortrijk is eindelijk gestart, een week later dan eerst voorzien. Driehonderd artsen en medewerkers van Intensieve Zorgen en Spoedgevallen krijgen op maandag 25 januari een eerste prikje. “We hopen dat alle afdelingen in het ziekenhuis zo snel mogelijk bediend worden”, zegt woordvoerder Stefaan Lammertyn. -
Sparen
Vastgoed kopen in 2021: komt de marktcorrectie er dan toch eindelijk aan?
Als u de afgelopen jaren een huis of appartement kocht (of dat wou doen), dan weet u dat de vastgoedprijzen al een tijdje in stijgende lijn zitten. De coronacrisis heeft daar ook niets aan veranderd: in 2020 betaalde u gemiddeld 5,7% meer voor een woning en 6,8% meer voor een appartement dan in 2019. Spaargids.be zocht uit of die opwaartse curve ook in 2021 een realiteit blijft. -
Waregem
30 maanden cel voor betrokkenheid bij ramkraak bij juwelier Haesevoets in Waregem blijft overeind
Ondanks het verzet van de Roemeen die bij de voorverkenning en de planning van de ramkraak bij juwelier Haesevoets in Waregem betrokken was, blijft zijn effectieve celstraf van 30 maanden overeind. Dat heeft de Kortrijkse strafrechter maandag beslist. Bij de ramkraak verdwenen twee dure Zwitserse horloges van het merk Hublot.