Burgemeester Herbots: “Kans bestaat dat asielcentrum in de loop van volgende week de deuren opent”
Het is nog steeds niet duidelijk wanneer het asielcentrum in Dormaal de deuren zal openen. Al verschillende keren werd er een datum geprikt, maar die bleek telkens niet haalbaar. Ook nu nog zijn er nog steeds werken in het voormalig rusthuis Philemon & Baucis aan de gang.
Fedasil zelf laat weten nog geen concrete openingsdatum vastgelegd te hebben. Maar volgens burgemeester Boudewijn Herbots (CD&V) zit de kans er in dat de eerste bewoners in de loop van volgende week hun intrek in het asielcentrum aan de Zoutleeuwse Steenweg zullen nemen.
“Morgen of begin volgende week zullen gas en elektriciteit gekeurd worden, waarna het brandweerverslag kan opgemaakt worden”, aldus Herbots. “Als dat in orde is en de werken in het gebouw zijn klaar, kan het centrum in principe open gaan. Wij zijn alvast voorbereid. Zo zal de openbuurtwerker volgende week van start gaan. We hadden aan Fedasil ook gevraagd om de buurtbewoners vooraf aan de opening de kans te bieden om het centrum te bezoeken, maar dat verzoek werd niet ingewilligd.”
Vanavond is het gemeenteraad in Zoutleeuw. Daarop zal de actiegroep tegen het asielcentrum, ‘3440 Genoeg is Genoeg’, opnieuw een stille protestactie houden. “Dit keer zullen we vergezeld zijn van een Zwarte Piet en een Kerstman”, zegt Alain Wambeke.
‘Gastvrij Zoutleeuw’
In Zoutleeuw is er naast een protestgroep ook een groep ‘Gastvrij Zoutleeuw’, die mensen uit Dormaal, Zoutleeuw en omgeving samenbrengen om positieve initiatieven op te starten voor het asielcentrum. “Wij willen de bewoners van dit centrum tonen dat ze, na een ongelofelijke zware en traumatiserende reis ook hier tot rust kunnen komen, dat ze hier veilig zijn. Wij beschouwen hen gewoon als medemens, niet als tegenstander, als bedreiging of als crimineel. Als je mensen met respect behandelt, gaan de meesten zich ook respectvol gedragen”, zegt Julie van Gastvrij Zoutleeuw.
“Eens de vluchtelingen in het centrum verblijven, kunnen we in samenspraak met Fedasil zien welke de noden zijn en waar we kunnen bijdragen aan hun integratie in Zoutleeuw. Het opknappen van de besmeurde gevel is alvast een van onze voorstellen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMLeuven/Hageland
Van een jeugdherberg tot een groene oase: Op deze 7 (opmerkelijke) plaatsen in Leuven en het Hageland kan je in alle rust gaan blokken
Voor studenten breekt er weer een stresserende periode aan. De examens staan voor de deur en dus moeten er heel wat cursussen geblokt worden. Je kamer of je kot zijn niet meteen de meest inspirerende omgeving daarvoor. Daarom zochten wij uit waar je in Leuven en het Hageland samen met je medestudenten de examens kan voorbereiden. Zo vind je wel wat opvallende locaties. Kies hieronder alvast je favoriete plekje en laat dan die onderscheiding maar komen! -
PREMIUMLeuven/Wilsele
INTERVIEW. Ultraloper Merijn Geerts is wereldrecordhouder backyard-lopen: “Iemand noemde mij een atleet. Dat vond ik een raar idee.”
Niet toevallig is Forrest Gump zijn lievelingsfilm. Een film boordevol memorabele uitspraken, maar één is volledig op het lijf van ultraloper Merijn Geerts (47) geschreven. ‘I just felt like running’. De ultraloper stond vorig weekend aan de startlijn van de Backyard Masters, een loopwedstrijd waarbij lopers zo lang mogelijk een circuit van 6,703 kilometer voltooien. 90 rondjes, 603,54 kilometer en drie dagen later had de Leuvenaar het wereldrecord op zak. -
Livios
Meer opbergruimte nodig? Interieurarchitect Bart Appeltans verklapt 8 oplossingen
Boeken, gezelschapspelletjes, dekentjes, laptops, gsm-laders… Heb jij ook genoeg van rondslingerende spullen in huis? Wie niet veel opbergruimte heeft, moet slim zijn. Bart Appeltans van interieur- en architectenbureau Sfar en bekend als interieurarchitect bij ‘Blind Gekocht’ onthult aan bouwsite Livios acht originele manieren om extra opbergruimte te creëren. -
-
Landen
Stad blikt tevreden terug op geslaagde interlevensbeschouwelijke ontmoetingsdag
In Landen is er voor de eerste keer een fysieke interlevensbeschouwelijke ontmoetingsdag doorgegaan. Het lokaal bestuur Landen werkte hiervoor samen met vzw Orbit en het Agentschap voor Integratie en Inburgering. Vertegenwoordigers van de protestantse kerk, de katholieke Sint-Gertrudiskerk en de vrijzinnig humanisten deden hun deuren wagenwijd open en gaven tekst en uitleg bij hun geloof of levensbeschouwing. -
Linter
Zesde editie Relax & Run op 17 juli
In de voormiddag een jogging, voorzien van leuke animatie onderweg waarbij u de Getevallei ontdekt. In de namiddag een heerlijke muzikale mix tijdens het gratis familiefestival. Ondertussen kunt u genieten van een hapje en tapje waarbij de gemeente Linter u de kans geeft om zoveel mogelijk lokale lekkernijen te ontdekken. Voor de kinderen wordt een ruim aanbod aan animatie voorzien, waaronder een gloednieuwe obstacle run. -
Zoutleeuw
Wekelijkse markt tijdelijk verplaatst
Vanaf aanstaande donderdag 19 mei tot aan het einde van de werken zal de wekelijkse markt geplaatst worden op de parking van de bib (het dambord). -
HLN Shop
Je tuin omtoveren tot een wellness? Zo ga je te werk
Wil je 100% relaxen zonder eerst de ellende van vliegveld, uitvoerige incheckprocedure of lange autorit te moeten verduren? Tover je eigen tuin dan om tot een wellnesszone en scoor een instant vakantiegevoel bij het opengooien van je terrasdeur. HLN Shop lijst op wat je daarbij kan helpen.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer