Vanaf 1 januari heeft Zottegem eerste vrouwelijke burgemeester: N-VA bereidt wissel voor en herschikt bevoegdheden
ZottegemN-VA Zottegem bereidt zich volop voor op het burgemeesterschap in Zottegem. Op 1 januari neemt Matthias Diependaele er de fakkel over van Jenne De Potter (CD&V). Omdat Diependaele zijn ministerpost in de Vlaamse regering onmogelijk kan combineren met het burgemeesterschap, wordt hij titelvoerend burgemeester en is het Evelien De Both die de sjerp omgordt.
Volgens de afspraken tussen CD&V en N-VA bij het begin van deze legislatuur krijgt het Zottegemse schepencollege vanaf 1 januari een nieuwe samenstelling. N-VA benut dit moment om de bevoegdheden van de N-VA-schepenen deels te herschikken. Een betere spreiding komt uiteindelijk elke Zottegemnaar ten goede", meent de partij. Nieuw gezicht in het schepencollege wordt Peter Lagaert, momenteel voorzitter van de Gemeenteraad en Raad voor Maatschappelijk Welzijn. Hij zal de bevoegdheden Mobiliteit, Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening voor zijn rekening nemen. “Ik kijk er enorm naar uit om het schepencollege te vervoegen en zal het al uitgestippelde beleid verder uitzetten. Uiteraard zal ik mijn eigen accenten leggen” glimlacht Peter.
Plaatsvervanger
Brecht Cassiman zet verder stevig in op het sportbeleid van de stad, maar neemt er vanaf 1 januari ook de bevoegdheden Middenstand en Lokale economie bij. Daarnaast behoudt hij ook Citymarketing, ICT en Communicatie in zijn portefeuille. Evert De Smet blijft verantwoordelijk voor Dierenwelzijn en Deelgemeentebeleid en zal verder Verkiezingszaken, Ontwikkelingssamenwerking, Patrimonium, Feestelijkheden en Toerisme onder zijn hoede nemen. Tot slot volgt Evelien De Both - als plaatsvervanger van Vlaams minister Matthias Diependaele - huidig burgervader Jenne De Potter op en wordt zo de eerste vrouwelijke burgemeester van de Egmontstad.
Enthousiasme en gedrevenheid
Evelien De Both is een geboren en getogen Zottegemnaar. Zij heeft er bewust voor gekozen om na haar studies terug te keren naar de Egmontstad. Naast schepen is zij vandaag nog advocate aan de balie van Kortrijk. Evelien is gehuwd en mama van Jérome (5).
“Het is voor mij een hele eer dat ik het vertrouwen krijg van ons bestuur. Ik zal met heel veel enthousiasme en gedrevenheid de burgemeesterssjerp van Matthias overnemen. Het zal niet eenvoudig zijn om zijn schoenen te vullen, maar met onze sterke ploeg ben ik ervan overtuigd dat het ons lukt. Omdat ik mij 200 procent wil concentreren op het burgemeesterschap, ga ik mijn job als advocate aan de balie van Kortrijk voor een groot deel terugschroeven”, reageert De Both.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zottegem
Gedichtendag is start van Poëzieweek in basisschool De Groene Poort
Met Gedichtendag ging ook de Poëzieweek van start in basisschool De Groene Poort in Sint-Maria-Oudenhove. -
Sint-Lievens-Houtem
Klim-Op zingt voor goed doel
De leerlingen van basisschool Klim-Op in Bavegem zijn door het dorp getrokken met een lied en een nieuwjaarswens. Van deur tot deur werd aangebeld om te sterzingen ten voordele van het goede doel. -
Herzele
N-VA pleit voor laadpalen voor elektrische wagens in elke deelgemeente
Oppositiepartij N-VA pleit ervoor om laadpalen voor elektrische wagens te installeren in elke Herzeelse deelgemeente. -
-
Oosterzele
Seniorenraad wil 5% van oudere bevolking bevragen
De Seniorenraad in Oosterzele heeft ambitieuze plannen en wil 5% van de 55+ers in de gemeente bevragen met een grootschalige enquete om te weten wat er leeft onder de oudere bevolking. De resultaten moeten de basis vormen van een adviesnota voor het bestuur in het verkiezingsjaar 2024. Daarnaast willen ze ook digitale opleidingen organiseren. -
Livios
Laadpaal of gewoon stopcontact: wat is de voordeligste en veiligste keuze voor het laden van je auto?
Binnen afzienbare tijd rijden we allemaal elektrisch. Je (toekomstige) elektrische wagen moet uiteraard regelmatig opgeladen worden. Is de installatie van een laadpaal dan een vereiste? Wat komt daar allemaal bij kijken? En welk budget moet je daarvoor voorzien? Bouwsite Livios legde vijf vragen voor aan specialist Pluginvest. -
Brakel
Tiende Carnaval Brakel is drie dagen feest
Carnavalisten maken zich klaar voor Carnaval Brakel. De tiende editie wordt een driedaags feest dat op vrijdag begint met de aanstelling van de Prins en Prinses Carnaval 2023” -
HLN Shop
Het waterkussen: helpt het jou naar een zalige nachtrust? Of ga je beter voor een ander type kussen?
Het hoofdkussen speelt een sleutelrol bij een kwalitatieve nachtrust. Maar veel geld hoef je daar volgens Laurens Habers, kinesist en medevennoot van Praktijk Corpus in Antwerpen, niet per se aan uit te geven. HLN Shop vroeg hem hoe je dan wel het beste hoofdkussen herkent.