"Hoe ik 104 werd? Elke dag een glas rode wijn. Een goeie Franse"
Elke avond één glas rode wijn. Dat is het geheim voor de eeuwige jeugd volgens de 104-jarige Maria Van De Wiele. "Een goeie Franse rode wijn, geen brol. En veel lachen en op tijd en stond een dansje placeren, helpen om fit te blijven", vertelt Maria, die dinsdag samen met familie, vrienden en bewoners van rusthuis Egmont in Zottegem haar 104de verjaardag heeft gevierd.
Enthousiast stapte Maria dinsdag de feestzaal van woonzorgcentrum Egmont in Zottegem binnen. De wandelstok in haar hand is eigenlijk maar een accessoire, want echt nodig heeft ze die niet. Toch niet om bij alle aanwezigen langs te gaan en drie kussen in ontvangst te nemen. "Van jou wil ik er vier", schatert ze tegen burgemeester Jenne De Potter en OCMW-voorzitter Kurt De Loor. De aanwezigen proesten het uit.
"Moeder werd geboren op 25 september 1914 en groeide op in een gezin met 13 kinderen. Begin vorig jaar overleed haar laatste broer. Ze heeft altijd gezegd dat ze naar zijn begrafenis wou gaan. Verder keek ze niet vooruit. Ze heeft nochtans een blakende gezondheid, is nog helder van geest en goed ter been. Tot haar 99 woonde ze zelfs alleen", vertelt zoon José.
Toch scheelde het niet veel of de verjaardag van Maria was in het water gevallen. "Enkele weken geleden werd moeder ziek. We dachten erover na om haar verjaardag te annuleren. Maar een week later trok ze weer van kamer naar kamer om haar medebewoners een bezoekje te brengen. Mama is echt een kranige vrouw."
"Elke dag leest Maria nog de krant. "Het Laatste Nieuws. Vroeger was dat Le Soir, maar toen we die niet meer konden krijgen, ben ik overgeschakeld. Ik lees een beetje in de voormiddag en een beetje in de namiddag. Ik moet mij nergens voor opjagen, want ik moet toch niet werken (schaterlach)." Het geheim van haar eeuwige jeugd? "Elke dag een glas rode wijn. Een goeie Franse."
Dat de Zottegemse nog steeds in topvorm is, staat buiten kijf. "Weet je dat ik nog nooit ernstig ziek ben geweest. Ik heb bijvoorbeeld nog nooit in het ziekenhuis gelegen. Het zit misschien wel wat in de genen, want ook mijn moeder werd 96 jaar oud", vertelt ze. Maria is de oudste bewoonster van het woonzorgcentrum, maar dat is er allesbehalve aan te merken. Het is zij die de andere - vaak veel jongere bewoners - op sleeptouw neemt. "Ik amuseer me hier wel met die oudjes", grapt ze. "Ik ga bij hen op bezoek en zorg er ook voor dat ze 's middags aan de eettafel geraken door hun rolstoel te duwen."
Ik amuseer me hier wel met die oudjes
Hoe oud ze wil worden, vragen we nog. "Ik kijk maar jaar per jaar vooruit. Weet je dat ik het niets eens voel dat ik nu weer een jaartje ouder ben geworden", giert ze uit. Tot volgend jaar Maria.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zottegem
Langs ongerepte stukjes natuur en prachtige panorama’s: ontdek de oude spoorwegbedding in de Zwalmvallei
Zin om er even tussenuit te knijpen? Wij selecteren elke week de mooiste fiets- en wandelroutes in Vlaanderen: eentje in elke regio. Deze week staat alles in het teken van oude trein- en tramsporen. Zo wandel je in de Vlaamse Ardennen langs een oude spoorwegbedding in de Zwalmvallei. -
Gouden 114
Dure tegenvallers: welke vijf spelers kan je best transfereren in je Gouden 11-team?
Spelers als Paul Onuachu, Toby Alderweireld en Simon Mignolet zijn hun prijskaartje meer dan waard, maar welke dure vogels vallen - voorlopig - tegen in de Gouden 11? Tijdens het seizoen heb je recht op maar liefst zes transfers, gebruik ze dus verstandig. -
PREMIUMZottegem
Organisatoren Rondedorp Velzeke in zak en as: "Al heel wat voorbereidingen getroffen"
De organisatoren van het Rondedorp tussen in Velzeke zitten in zak en as. Het nieuws dat Flanders Classics Zottegem dit jaar links laat liggen, sloeg bij hen in als een bom. “We wisten wel dat er een parcourswijziging was. Maar dat ze de kasseien van de Paddestraat gingen schrappen, hadden we niet zien aankomen", zegt een teleurgestelde Tim Pede. -
-
minivoetbal eerste nationale
Davy Joye (Synergie Oudenaarde) voor duel tegen leider Erwetegem: “Proberen de drie bonuspunten nog te pakken”
‘Super Friday’ in het minivoetbal. Synergie Domino Oudenaarde, nummer twee in de stand neemt het op tegen competitieleider Indulek Doltcini Erwetegem. Oudenaarde verloor enkel op de eerste speeldag, Erwetegem is met een 35 op 39 aan een indrukwekkende reeks bezig. Kan Synergie Domino Oudenaarde voor spanning zorgen in de strijd om de drie bonuspunten? We vroegen het aan Davy Joye, speler-coach van Synergie. -
Sint-Lievens-Houtem
Man in levensgevaar nadat wagen bocht mist en tegenligger ramt
Bij een zwaar verkeersongeval op de Wettersesteenweg in Sint-Lievens-Houtem is donderdagavond een man zwaargewond geraakt. -
Oosterzele
Seniorenraad wil 5% van oudere bevolking bevragen
De Seniorenraad in Oosterzele heeft ambitieuze plannen en wil 5% van de 55+ers in de gemeente bevragen met een grootschalige enquete om te weten wat er leeft onder de oudere bevolking. De resultaten moeten de basis vormen van een adviesnota voor het bestuur in het verkiezingsjaar 2024. Daarnaast willen ze ook digitale opleidingen organiseren. -
Jobat
Wil je 100 euro netto meer verdienen? Dan moet je op deze bruto loonsverhoging rekenen
Een loonsverhoging ziet er misschien mooi uit op papier, maar kan bij de eerstvolgende loonfiche best tegenvallen. Tussen het bruto- en nettobedrag van je hoger loon zit namelijk een groot verschil. Jobat.be berekent hoeveel opslag je bruto moet vragen om netto 100 euro over te houden.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer