Financieel directeur (63) gaat op pensioen: “Heeft niks te maken met het ontslag van de algemeen directeur”
Naast een nieuwe algemeen directeur moeten de gemeente en het OCMW ook op zoek naar een nieuwe financieel directeur. Gerard Straetemans (63) liet maandag weten dat hij vanaf januari op pensioen gaat. Algemeen directeur Sigurd Verstraete gaat eind januari weg. Hij is momenteel in ziekteverlof. “Het ene vertrek heeft niks te maken met het andere”, aldus burgemeester Dirk Sioen (#Team 8980).
“Gerard Straetemans had me eerder als eens gezegd dat hij vervroegd op pensioen zou gaan. Ik ben dus eigenlijk niet verrast. Onze financieel directeur kreeg de bevestiging dat hij vanaf januari op pensioen kan gaan. Dat is zijn keuze.” De drie oppositiepartijen InSamenSpraak, N-VA en Lijst Passendale kunnen het vertrek van twee topambtenaren politiek ‘uitspelen’. De burgemeester ligt er evenwel niet wakker van. “Pensioen is pensioen”, reageert hij. “Op pensioen gaan is de normale gang van het leven.”
Gerard Straetemans uit Roeselare legde tijdens de gemeenteraad in april 2015 de eed af. Hij is jurist en volgde ook een opleiding notariaat. Straetemans volgde Luc Delancker op. Er waren toen drie kandidaten die slaagden voor het schriftelijk examen, maar Gerard Straetemans was de enige die slaagde voor het mondelinge examen dat door een externe jury afgenomen werd. Het grootste deel van zijn loopbaan werkte hij op zelfstandige basis voor bedrijven in moeilijkheden.
Werfreserve
Nadat algemeen directeur Sigurd Verstraete vorige maand zijn ontslag gaf aan de gemeente Zonnebeke, moet men dus op zoek naar een vervanger. Vorig jaar was er al een examen en toen slaagden vijf kandidaten voor het schriftelijk examen. Voor het mondeling examen slaagde alleen Isabelle Cuypers, toen juriste bij de gemeente Middelkerke. Sigurd Verstraete diende toen ook zijn kandidatuur in, maar moest niet deelnemen aan het examen. Deze vrijstelling kreeg hij op wettelijke basis, omdat hij een afvloeiende secretaris uit een andere gemeente was.
Isabelle Cuypers staat als enige op de werfreserve. “We hebben haar gecontacteerd, maar ze komt niet”, zegt burgemeester Dirk Sioen. “Ze werkt niet langer voor de gemeente Middelkerke en heeft een andere job. We moeten dus twee nieuwe vacatures uitschrijven.”
“Het zal niet gemakkelijk zijn om die twee functies opnieuw in te vullen. Bo Vandenberghe is momenteel waarnemend algemeen directeur en doet dat schitterend. Ze toont zich een waardige vervangster. Wanneer de financieel directeur op pensioen is, rekenen we op het personeel van de financiële dienst. Er zitten daar ook bekwame mensen. Als we tegen het zomerverlof volgend jaar een nieuwe algemeen directeur en een nieuwe financieel directeur zullen hebben, gaan we dik gelukt zijn.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Amerikaanse vlaggetjes op Gemenebest-begraafplaatsen: “We eren Amerikanen die sneuvelden in dienst van een ander land”
Zillebeke -
Nepduiven moeten gewassen helpen beschermen tegen soortgenoten
Nadat Staden in 2019 al investeerde in tien valse vossen, kunnen Stadense landbouwers voortaan ook tien opgehangen nepduiven uitlenen om houtduiven van de velden af te schrikken.Staden -
FILM
STREAMINGTIP. ‘Love to Love You, Donna Summer’: intiem portret van discokoningin
Een nieuwe maand, alweer een sterke docu op Streamz. Dit keer pakt de streamingdienst uit met ‘Love to Love You, Donna Summer’, waarin dieper wordt ingezoomd op het leven van het wereldberoemde disco-icoon. -
-
Independer
Tot wel 500 euro duurder: waarom kost het meer om een cabrio te verzekeren? En hoe druk je tóch de prijs?
-
PREMIUM
Joost (53) trekt wereld rond om exotische dieren te fotograferen: “Bang ben ik nog nooit geweest, uitgezonderd toen ik die zwarte mamba zag”
Hij ziet er niet tegenop om bij minus 25 graden Celsius in een tent te slapen of dagen lang rond te trekken om toch die ene ultieme foto te maken. Dokter Joost Veryser uit Ieper is een avonturier pur sang, die echter liever niet in de schijnwerpers staat. Toch mag hij best trots zijn op de vele mooie foto’s die hij ondertussen overal te wereld maakte. Zijn onderwerp: wilde dieren in de natuur. Lees hier het opmerkelijk verhaal van een man met een passie.Ieper -
Fundivers bestaan 10 jaar en vieren dat met nieuw clublokaal: “Jeugdwerking is belangrijk”
In de Wervikstraat in Zillebeke openden de Ieperse duikersclub ‘Fundivers’ een nieuw clublokaal. Een verjaardagsgeschenk, want de club mag ondertussen 10 kaarsjes uitblazen.Zillebeke -
PREMIUM
Een beurs met schapen, net nu er voor het eerst in 200 jaar wolf in Westhoek zit: “Ons domein zal ruiken naar een feestmaaltijd”
Staden
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer