Roemeens koppel riskeert 3 jaar cel na diefstal trouwring van Leo’s (91) overleden vrouw
ZonhovenEen Roemeens koppel uit Londen riskeert een celstraf van drie jaar voor de diefstallen die ze pleegden bij hoogbejaarden. Het dieptepunt vond plaats op 3 augustus vorig jaar, toen men in Zonhoven de 91-jarige Leo bezocht en aan de haal ging met de verlovings- en trouwring van zijn overleden vrouw.
Delen per e-mail
Het duo sloeg onder meer toe in Zonhoven, Aarschot, Moerbeke en Kapellen. Op 7 september vorig jaar was het gedaan met hun diefstallen, toen ze werden gearresteerd door het werk van de ANPR-camera’s. Sindsdien zit het koppel in de gevangenis. Ze betuigden voor de rechter wel hun spijt, maar de procureur vond de excuses “zwak”.
Vooral de feiten in Zonhoven gaven geen fraai beeld van het koppel. De twintigers belden aan met een petitie ten voordele van gehandicapten. Toen de man vroeg om naar het toilet te mogen gaan, doorzocht hij het hele huis. De vrouw gaf de hoogbejaarde Leo een knuffel en kon zo de ketting met trouwring ontfutselen.
Goedkope smoesjes
Daarnaast sloeg het duo ook toe in Moerbeke, waar ze binnen raakten met het smoesje zin te hebben in een glas water. Daar gingen ze lopen met juwelen. In Aarschot vroegen ze dan weer geld voor het goede doel. De twee zouden afkomstig zijn uit Groot-Brittannië en pleegden reeds gelijkaardige feiten in Frankrijk en Duitsland.
Of Leo de trouwring nog zal terugzien, is hoogst twijfelachtig. De dieven vertelden immers dat die inmiddels werd verkocht. Vonnis op 23 februari.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Multimedia
Gaat je smartphone te snel stuk? Dit kan je eraan doen
Een gemiddelde gebruiker doet het net geen drie jaar met zijn smartphone voordat hij overgaat naar een nieuwe, zeggen marktonderzoeken. Wil jij liefst dat je smartphone het langer uitzingt? Dan moet je er vooral goed zorg voor dragen. Onze techredacteur geeft vijf belangrijke tips. -
Jobs
Dit worden de uitdagingen voor de ICT-sector in de komende jaren
Vanuit ons kot werken, shoppen, les volgen en eten bestellen. ICT’ers wisten het voorbije coronajaar niet waar eerst gesprongen om al die zaken technisch mogelijk te maken. Maar wat als de pandemie straks voorbij is? Ziet de toekomst er dan nog rooskleurig uit voor de ICT-sector? Jobat.be vroeg het aan Patrick Slaets van technologiefederatie Agoria. -
Hasselt
Drugszaak niet behandeld door lockdown in gevangenis
Vrijdagvoormiddag stond er in de correctionele rechtbank van Hasselt een grote zaak gepland rond een cocaïnebende. De zaak kon echter niet worden behandeld. Dat heeft alles te maken met de lockdown in de gevangenis van Hasselt, waar 21 gedetineerden positief hebben getest op het coronavirus. De betrokkenen zijn in quarantaine geplaatst en de contacttracing is nog volop bezig. Om welke variant van het coronavirus gaat, is momenteel nog niet duidelijk. -
-
Hasselt
Uitbater Marco (33) mag na beslissing Raad van State ‘cannabisshop’ Kush&Co opnieuw openen: “Ze wilden me de kop indrukken, maar ik bleef volhouden”
De ‘cannabisshop’ Kush&Co op de Persoonstraat in Hasselt zal nog deze week opnieuw openen. De zaak van Marco Vincente-Amaro (33) werd begin februari verplicht gesloten, nadat de stad op basis van haar nieuwe politiecodex had beslist dat Kush&Co in strijd was met de regels. De Raad van State fluit die beslissing nu terug. -
Livios
Koken op inductie: dit zijn de troeven (en de kostprijs)
Meer dan de helft van de verkochte kookplaten zijn inductievuren. Een gasvuur is dus voor velen niet langer de beste optie om te koken. Vanwaar die verschuiving? En wat zijn de grootste troeven van inductie? Bouwsite Livios maakt je wegwijs. -
Genk
Twee verkeersongevallen met gewonden in Genk
In Genk gebeurden woensdag en donderdag een verkeersongeval, telkens met gewonden. -
Hasselt
Middenberm Diestersteenweg krijgt nieuwe planten
De komende twee weken vernieuwen de uitvoeringsdiensten van Hasselt de beplanting in de middenberm van de Diestersteenweg in Kermt. “De beplanting verkeert in slechte staat, dus werd het tijd om ze aan te pakken”, zegt schepen voor Openbare Werken Laurence Libert (Open Vld). De impact op het verkeer blijft tijdens de werken beperkt.