Vier kandidaten voor bouw nieuw zwembad: Plopsa krijgt concurrentie van Sportoase, Lago en Cordeel
Zoersel/ZandhovenNaast Plopsa hebben ook Sportoase, S&R Lago en Cordeel Group NV als private partners een voorstel ingediend voor de bouw en exploitatie van een nieuw intergemeentelijk zwembad. Dat meldt de Zoerselse schepen voor Sport Olivier Rul (Open Vld).
Delen per e-mail
De gemeente Zoersel en Zandhoven zijn samen op zoek naar een partner om een nieuw intergemeentelijk zwembad te realiseren. Het huidige zwembad ‘t Preventorium in Pulderbos, uitgebaat door IGEAN, is stilaan aan het einde van zijn Latijn is. In principe kan het zwembad mits de milieuvergunning wordt verlengd, nog wel open blijven tot 2025, maar op lange termijn zitten de twee gemeenten zonder zwemwater.
Met een vergelijkbaar probleem kampen Schilde en Ranst: ‘t Ondiep in Wijnegem zou eind 2022 immers de deuren sluiten. Dat heeft ook een impact voor de inwoners van Wommelgem en Wijnegem. Daarom werd er met de zes gemeenten een werkgroep opgericht. Al snel besloot Wijnegem terug te vallen op het zwembad in Deurne, Wommelgem op dat van Mortsel. Met de vier overige gemeenten werd de werkgroep voortgezet.
Vestigingen in regio
Naast die werkgroep bleven Zoersel en Zandhoven in nauw contact. Er volgden een aantal niet-bindende gesprekken met Plopsa. Om de markt nog verder te verkennen, besloten de twee gemeentebesturen een gemeenschappelijke selectieleidraad op te stellen. Die zou moeten helpen in de zoektocht naar een partner en een locatie. Dat het zwembad in Ranst of Schilde zou komen, behoort daarbij eveneens tot de mogelijkheden, net als de instap van (één van) deze twee gemeenten.
Tot en met 18 januari konden private spelers voorstellen indienen. Naast Plopsa heeft een andere grote zwembadontwikkelaar zich aangemeld, namelijk Sportoase. De potentiële partner exploiteert onder meer in Antwerpen, Brasschaat/Schoten en Hoogstraten al een zwembad. Verder heeft ook S&R Lago zich kandidaat gesteld, een uitbater vooral bekend van subtropische zwemparadijzen zoals De Waterperels in Lier. Als vierde heeft Cordeel Group NV een aanvraag ingediend, die het sportpark met buitenzwembad in Mol gebouwd heeft en in Temse het Scheldebad heeft gerealiseerd en momenteel exploiteert.
Presentaties
Volgende week wordt een werkgroep van het zwembadproject opgestart. “Daarin zetelen het college van Zoersel en Zandhoven, de sportdiensten, de juridische diensten, de voorzitter van de gemeenteraadscommissies en één gemeenteraadslid van iedere oppositiepartij. Op het eerste overleg wordt de werkwijze uitgelegd en stellen we samen vragen op. Binnen twee weken volgen dan de presentaties van de verschillende partners”, aldus Olivier Rul (Open Vld), schepen voor Sport in Zoersel.
Al zal er ook rekening gehouden moeten worden met een tweede selectieleidraad voor een kleiner zwembad, na een besluit van de gemeenteraad in Zoersel. “We zullen deze inderdaad opstarten. De focus ligt op wat de werkgroep wil, wat de komende weken duidelijk zal worden. Wij willen een zwembad. Met wie dat zal zijn, hoe groot het zal zijn en hoeveel opties, dat beslist de werkgroep en nadien de gemeenteraad”, besluit Rul.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wat moet ik doen met 100.000 euro aan spaargeld?
-
Zoersel/Zandhoven
Vlaams Belang eist in zwembaddossier ontslag van schepen Olivier Rul (Open Vld) en beeldt hem af als Pinokkio: “Ook ondemocratisch en onbekwaam”
Het dossier van het zwembad is het zoveelste dossier dat voor de nodige commotie zorgt in de Zoerselse gemeenteraad en Vlaams Belang deed er dinsdagavond nog een schepje bovenop. In een actie voor het gemeentehuis eisten ze het ontslag van schepen Olivier Rul (Open Vld). “Leugenachtig, ondemocratisch en onbekwaam.” Olivier Rul laat het niet aan zijn hart komen. “We willen het dossier tot een goed einde brengen. Er zijn overigens vier kandidaten die een dossier hebben ingediend.” -
PREMIUMZandhoven
N-VA start petitie tegen komst Plopsaqua in Pulderbos, burgemeester is met stomheid geslagen: “N-VA waant zich helderziend”
De saga rond het toekomstige zwembad in Zandhoven is nog lang niet afgelopen. Op de laatste gemeenteraad van 2020 werd er al naarstig over gediscussieerd, nu start N-VA Zandhoven zelfs een petitie tegen de bouw van Plopsaqua in Pulderbos. Volgens de partij voert het CD&V-bestuur van Zandhoven samen met de gemeente Zoersel al maandenlang in alle stilte onderhandelingen met Studio 100. “Ik kreeg even het gevoel dat Trump lid geworden is van N-VA Zandhoven”, reageert burgemeester Luc Van Hove (CD&V). -
-
Zoersel/Zandhoven
Opnieuw ruzie over zwembaddossier: “Meerderheid vertraagt alternatieve piste van eenvoudig zwembad om Plopsa’s van deze wereld in pole position te brengen”
Het zit er – opnieuw – bovenarms op tussen de meerderheid en de oppositie in Zoersel rond het zwembaddossier. De oppositie verwijt de meerderheid dat de tweede piste van een kleiner basiszwembad nodeloos vertraagd wordt en dat er alles aan gedaan wordt om Studio 100 in – dixit Wouter Bollansée – pole position te brengen voor de bouw van het nieuwe zwembadcomplex. De oppositie krijgt steun van onafhankelijk schepen Cindy Van Paesschen. -
Energie
7 tips om uw woning veel energiezuiniger te maken
De energiefactuur vertegenwoordigt in veel gezinnen een (te) groot deel van het huishoudbudget. Uw woning energiezuinig maken leidt tot een grotere energie-efficiëntie en is dan ook de beste manier om de kosten serieus te drukken. Mijnenergie.be bekeek de belangrijkste werkpunten. -
Zoersel
Inwoners van Zoersel kunnen via IGEAN regenwatertonnen aankopen
Inwoners van Zoersel kunnen binnenkort via intercommunale IGEAN vijf verschillende regenwatertonnen aankopen. De gemeenteraad heeft dinsdag het retributiereglement daarover goedgekeurd. “We willen zo het hergebruik van regenwater door onze burgers stimuleren”, klinkt het. -
Heb je een bouwvergunning nodig om een zwembad te plaatsen?