1,4 miljoen keer bedankt, lezers van Het Laatste Nieuws uit Zoersel! Dit was 2021 in uw gemeente
ZoerselSpeelgoedwinkel Kiki verzwaart postpakketjes met stenen om boete te vermijden, Ingrid & Gert helpen het getroffen Wallonië en Jeroen Medaer vertolkt de stem van Big Brother. Het is maar een greep uit de meest gelezen verslagen van Het Laatste Nieuws uit Zoersel van het afgelopen jaar. In totaal werden alle artikels over Zoersel uit 2021 maar liefst 1,4 miljoen keer gelezen.
Zoersel beleefde een bewogen jaar. Dat kwam niet enkel door corona. De gemeentepolitiek beroerde de gemoederen, want Vlaams Belang beschuldigde burgemeester Liesbeth Verstreken (N-VA) ervan in de vorige legislatuur gesprekken tussen de gemeentesecretaris en administratie te hebben afgeluisterd. Al kon dat de nieuwe coalitie met CD&V niet verstoren.
Niet ver van het gemeentehuis speelde zich een andere opvallende episode zich af. Speelgoedwinkel Kiki in Sint-Antonius moest steeds een kleine toeslag betalen aan bpost voor hun pakketjes, omdat de inhoud niet zwaar genoeg zou zijn in verhouding met de grootte van het pakket. Daarom begonnen zaakvoerders Pascale Schupp en haar zoon Roeland Ruelens stenen in de verpakkingen te steken. Absurd, maar zo vermeden ze een boete.
Terugblik op medische wonderen
Ingenieus zijn ze in de gemeente Zoersel duidelijk. Daar is ook Philippe Sollie een bewijs van. Het is intussen 20 jaar geleden dat de apotheker de Flamigel uitvond. De aanleiding daartoe vormde een eenjarig meisje dat op een barbecue van vrienden kokend vet over zich heen kreeg. Dankzij de zalf - waarvan vandaag de dag jaarlijks anderhalf miljoen tubes over de toonbank gaan - kon het meisje genezen.
Ook een ander medisch wonder vierde haar jubileum. In 1991 kreeg Martine Jordaens uit Zoersel als eerste Vlaming een nieuw hart én nieuwe longen. Dokters dachten voordien dat ze nooit één jaar oud zou worden, maar dertig jaar later stelt de positief ingestelde dame het nog altijd relatief goed. Nog meer hartverwarmend nieuws bracht 2021. Zo reden Ingrid Desmedt en Gert Bonnevalle meermaals naar Wallonië met zelf ingezamelde goederen om de getroffenen van de overstromingen te helpen.
Nieuwe handelszaken
Ondanks de crisistijden waagden enkele ondernemers het erop om een nieuwe zaak te starten in Zoersel. Denk maar aan Café Fringale van voormalig profwielrenner Kris Boeckmans, het schoonheidssalon ‘Il Fiore’ van Hanne De Loose of de zopas geopende brillenwinkel ‘Karen BRIL’ van Karen Lescrauwaet. Hopelijk komen er in 2022 nog vele nieuwe handelszaken bij. Het is alvast zeker dat we vanaf januari een nieuw seizoen krijgen van Big Brother. Het valt nog af te wachten of Jeroen Medaer uit Zoersel net als vorig seizoen de stem van het alwetend personage mag vertolken.
Het gaat hier slechts om een bloemlezing, want er was in Zoersel afgelopen jaar nog een pak meer te beleven. Dank u, beste lezer van Het Laatste Nieuws uit Zoersel. Onze redactie wenst u alvast een gelukkig 2022.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
-
Kom naar het benefietconcert van vzw Nosissa en help zo Ethiopisch dorp aan zuiver water
De Wijnegemse afdeling van vzw Nosissa organiseert op donderdag 8 juni een benefietconcert in Gemeenschapscentrum ’t Gasthuis (Turnhoutsebaan 199). De opbrengst van het concert wil Nosissa gebruiken voor de sanering van een waterput in de buurt van de Ethiopische stad Gondar.Wijnegem -
Gratis voorleessessies in de openlucht in Wilrijk deze zomer
Ook tijdens de zomermaanden van 2023 gaat Leeslekker op stap in Wilrijk. Kom elke woensdag luisteren naar leuke verhalen op pleintjes en in parken en geniet terwijl van het zonnetje.Wilrijk -
-
Binnenkort hangen 263 (!) werken van Schildese Julie (46) in Vilvoords boetiekhotel: "Een droomopdracht”
Schilde, Wijnegem -
Omstreden asfaltcentrale Colas Noord neemt maatregelen om geurhinder te beperken: productie wordt stelselmatig hervat
Asfaltproducent Colas Noord, gelegen langs het Albertkanaal in Wijnegem, heeft zijn asfaltproductie geleidelijk aan hervat. De firma lag een half jaar stil wegens vergunningsperikelen, maar inmiddels deed Colas een investering om de geurhinder en uitstoot aanzienlijk te verminderen.Wijnegem -
TV3
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
Twintiger kan meer dan 10.000 euro in zak steken met gestolen bankkaart
Antwerpen