Zele investeert in systeem voor streaming gemeenteraad
ZeleDe gemeenteraad besliste op 25 november om te investeren in een modern conferentiesysteem. Dat zal toelaten om gemeenteraden en commissies in de toekomst opnieuw te gaan livestreamen.
“Toen we tijdens de eerste golven van de coronacrisis onze gemeenteraden en commissies digitaal moesten houden, konden we deze heel eenvoudig livestreamen naar de Zeelse bevolking”, licht schepen Thomas Bauwens (CD&V), schepen van Digitalisering, toe. “We merkten dat er wel wat interesse was om die vergaderingen online te volgen. We bereikten hiermee steeds meer dan honderd geïnteresseerde Zelenaars, terwijl er op een gewone fysieke gemeenteraad telkens maar een vijftal personen aanwezig zijn.”
De gemeente investeert in nieuwe geluidsapparatuur, die de kwaliteit van het geluid moet verbeteren. De units laten ook toe om te stemmen. De voorzitter van de gemeenteraad zal, net als in het Federaal en het Vlaams Parlement, het woord kunnen geven en nemen via de centrale unit.
Camera’s
Daarnaast komen er ook een drietal camera’s. “De camera’s zijn gekoppeld aan het geluidssysteem. Dat laat toe dat de camera’s zich automatisch richten naar de persoon die aan het woord is. Dat laat de Zelenaar toe om te zien wie er welk punt maakt”, zegt Bauwens nog. Tot slot worden ook de beamer en het projectiescherm vervangen. De hele installatie was enkele tientallen jaren oud en dringend aan vervanging toe.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobat
Wil je 100 euro netto meer verdienen? Dan moet je op deze bruto loonsverhoging rekenen
Een loonsverhoging ziet er misschien mooi uit op papier, maar kan bij de eerstvolgende loonfiche best tegenvallen. Tussen het bruto- en nettobedrag van je hoger loon zit namelijk een groot verschil. Jobat.be berekent hoeveel opslag je bruto moet vragen om netto 100 euro over te houden. -
Dendermonde
De Croo te gast op nieuwjaarsreceptie Open Vld
Open Vld van Dendermonde krijgt de premier op bezoek voor haar nieuwjaarsreceptie dit jaar. -
Grembergen
Bestelwagen rijdt achteraan in op vrachtwagen aan verkeerslichten
Op de N41 in Grembergen is woensdagnamiddag een bestelwagen in gereden op een vrachtwagen die voor hem reed. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de verkeerslichten en veroorzaakte verkeershinder in beide richtingen. -
-
Sint-Niklaas/Lokeren/Stekene
Lokaal muziekconcours Lawijtstrijd is terug: “Wase bands en artiesten nóg meer podiumkansen geven”
Het Wase muziekconcours Lawijtstrijd is terug van weggeweest. Negen jaar na de laatste editie kunnen lokale bands zich opnieuw inschrijven en kans maken op ‘eeuwige roem’ én een podium tijdens onder meer de Lokerse Feesten, Crammerock en in De Casino. Demo’s insturen kan nog tot en met zondag 19 februari. -
Tweakers
Vederlicht of een vouwbaar scherm: deze fancy laptops zijn absolute aanraders volgens onze techexpert
De meeste mensen kijken bij de keuze van een laptop – en terecht – naar hoe vlot het toestel werkt. Maar het oog wil natuurlijk ook wat. Wil je kunnen uitpakken met een fancy laptop? Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers kiest drie unieke toestellen uit die je nu kunt kopen. Opgelet: goedkoop kom je er hier niet vanaf. -
Lokeren
Wandeling Molsbroek in teken van otters en bevers
In natuurreservaat Molsbroek kan je op zondag 5 februari deelnemen aan een wandeling in het spoor van otters en bevers. -
Lokeren
Linkerrijstrook versperd op E17 richting Gent ter hoogte van Lokeren
Door een verkeersongeval op de E17 richting Gent is de linkerrijstrook versperd ter hoogte van Lokeren. Het verkeer vertraagt vanaf Waasmunster.