VanDaels neemt Huis Nicole over en verhuist naar winkelpand in Oudburgstraat: “Naaien en borduren hipper dan ooit na corona”
ZeleNa 40 jaar winkel houden in de Kloosterstraat heeft Nicole De Kegel (63) de stekker getrokken uit ‘Huis Nicole’. Het bekende ‘huis van vertrouwen’ verdwijnt echter niet helemaal uit het Zeelse straatbeeld, want Katrien Daels (31) van naai- en wolwinkel VanDaels in de Oudburgstraat heeft de zaak overgenomen.
Op zoek naar een passende knoop, een kwaliteitsvolle rits of een naai- en borduurmachine van onberispelijke kwaliteit? Vier decennia lang was Huis Nicole hét toevluchtsoord voor wie zelf graag aan de slag gaat met kledij. “We hadden klanten van binnen en buiten Zele. Beurzen, jaarmarkten en workshops: we traden geregeld buiten de muren van onze eigen winkel. Zeker het verkoopssalon in Wieze was voor ons een jaarlijkse afspraak ”, vertelt Nicole.
Rolls Royce
De onderneemster, sinds kort op rust, is tevreden dat haar aanbod niet verdwijnt uit Zele, maar wordt overgenomen door VanDaels. Katrien Daels opende haar stoffen- en wolwinkel vorig jaar in volle coronacrisis. Toen ze hoorde dat Huis Nicole ging stoppen, besloot ze actie te ondernemen. “Ik zag het als een mooie kans om mijn aanbod uit te breiden. De toestellen van Brother kan je bewust beschouwen als de Rolls Royce onder de naai- en borduurmachines. Ik wou het dealership van Huis Nicole graag in Zele houden. Je krijgt het trouwens niet zomaar, je moet je kennis en kunde bewijzen”, geeft Katrien aan. Ook de ‘mercerie’-afdeling van Huis Nicole, denk aan knopen, ritsen en bandjes, verhuist naar de nieuwe winkel van VanDaels in de Oudburgstraat. Het vorige pand aan de Kouter was immers tijdelijk. “We leggen ons voortaan ook meer toe op herstellingen met onze eigen hersteldienst”, geeft Katrien mee.
Start to sew
Naast haar winkel maakt de onderneemster ook tijd om een aanbod van workshops te voorzien. “Dat gaat van ‘start to sew’-cursussen, waar je bijvoorbeeld de kans krijgt om kussen te maken met een afwerking naar keuze, tot opleidingen voor gevorderden, bijvoorbeeld om zelf aan de slag te gaan met lingerie. Naaien, borduren en breien waren al bezig aan een revival voor corona, maar de pandemie heeft alles nog meer in een stroomversnelling gebracht. Van kinderen tot kranige zeventigers die graag met hun handen bezig zijn: ze vinden allemaal de weg naar onze winkel.”
Meer info: Vandaels.be.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
1.200 euro extra pensioen per maand: hoe krijg je dat bij elkaar?
1.200 euro. Die extra som acht de Belg nodig naast het wettelijk pensioen, wil hij of zij goed voorbereid de pensioenjaren aanvatten. Pas dan is comfortabel blijven leven mogelijk en komt de huidige levensstandaard niet in gevaar. Maar hoe spaar je dat vermogen bijeen? Pensioensparen en beleggen vormen het antwoord. Spaargids.be zet uiteen hoe je dat slim aanpakt. -
PREMIUMDendermonde/Aalst
Aalstenaars brengen nieuwe kop voor Ros Beiaard, maar Dendermondenaren zijn niet onder de indruk: “Prachtige isomo, heeft er nog iemand plek in zijnen hof?”
Bezoek uit Aalst zaterdagnamiddag op de Grote Markt in Dendermonde. De carnavalisten van Lotsjonslos brachten een nieuwe kop voor het Ros Beiaard. Tot eigen groot jolijt en tot menig sceptische blik van de Dendermondenaren. Daarmee bereikte de rivaliteit tussen beide steden een volgende episode. “De nieuwe kop is ook veel mooier dan de originele, maar dat is nu ook weer niet zo moeilijk.” -
Oost-Vlaanderen
OPROEP. Overlijden, jubileum, viergeslacht, sportkampioen in jouw stad of gemeente? Laat het ons weten!
Heb jij nieuws te melden? Heb je recent afscheid moeten nemen van een dierbare, is er een viergeslacht of een jubileum in je familie, een sportkampioen in je sportclub… en wil je daarover een mooi bericht op HLN.be? Laat het ons dan zeker weten via femke.peeters@dpgmedia.be. -
-
Dendermonde
Zevenkoppige coverband in volle voorbereiding voor show tijdens Vicaris Village: “Meezingavond moet op en top Dendermonds gebeuren worden”
Er kan in Dendermonde niet alleen gevierd worden op de dag van de Ros Beiaardommegang zelf. Al van woensdagavond opent Vicaris Village voor vier festivalavonden. En vrijdagavond 27 mei moet een op en top Dendermondse avond worden. Dankzij de zevenkoppige live band The Return of A Clown en dertien Dendermondse gastartiesten. “En iedereen mag meezingen”, zegt Pascal Putteman, stuwende kracht achter het initiatief. -
Livios
Grotere regenwaterputten in opmars: “Ga meteen voor een put van 10.000 liter”
De klimaatverandering is een realiteit. Zowel periodes van droogte als intense neerslag komen steeds vaker voor. Maart en april waren kurkdroge maanden, waardoor heel wat regenwaterputten in Vlaanderen vandaag leeg zijn. Nu al. Moeten we investeren in grotere regenwaterputten? Bouwsite Livios gaat het na. -
HLN Shop
Van kamado tot tafelgrill: zo kies je de ideale barbecue voor je tuinfeest
Het barbecueseizoen is weer een feit! Is jouw barbecue aan vervanging toe, of ontbreekt er nog één om je terras compleet te maken? Dan is het hoog tijd om de jacht te openen op de perfecte grill. Maar welk exemplaar uit het gigantische aanbod is nu ideaal om een hoofdrol op jouw tuinfeesten te vertolken? HLN Shop helpt je een barbecue op maat te selecteren. -
Dendermonde
Ros Beiaardgekte slaat toe in basisschool Atheneum
Ook in basisschool Atheneum in Dendermonde slaat de Ros Beiaard-gekte toe. De kleuters kregen zelfs een mini-versie van ‘t Peirt op bezoek.