Woede in Duitsland na controversiële goal Japan: “Doelpunt had nooit mogen tellen”, maar FIFA toont aan dat bal niét over lijn ging
Wie vooraf had voorspeld dat Japan op het WK de groep met Spanje en Duitsland zou winnen, is nu wellicht rijk. De Japanners legden gisteren na Duitsland ook Spanje over de knie en bezegelden zo het lot van die Mannschaft, al is er veel te doen over het beslissende doelpunt. Volgens de Duitsers had de goal afgekeurd moeten worden, maar de FIFA toonde aan dat de bal niét over de lijn ging.
Wat was dat allemaal, gisterenavond in groep E? Toen Duitsland en Spanje tegen respectievelijk Costa Rica en Japan na zo'n tien minuten op voorsprong kwamen, leek het voor de hand liggende scenario zich te voltrekken en beide toplanden zich te plaatsen voor de achtste finales. Maar wat na de rust volgde, was een gekkenhuis. Japan kwam als een wervelwind uit de kleedkamer en stond binnen zes minuten prompt op voorsprong. Doan maakte gelijk, Tanaka zorgde voor de 2-1.
Maar om die tweede goal was en is behoorlijk wat te doen. Mitoma - vorig seizoen nog aan de slag bij Union - kon een voorzet van Doan al dan niet net binnenhouden en legde terug op Tanaka, die dus scoorde. Scheidsrechter Gomes keurde het doelpunt aanvankelijk af, waarna de VAR moest uitmaken of de bal over de lijn was gegaan of niet. Na tergend lang wachten, kwam dan toch de beslissing: geldige goal en 2-1 voor Japan. Op de beelden was het haast onmogelijk om uit te maken of de bal volledig over de achterlijn was - millimeterwerk. Voor alle duidelijkheid: volgens de reglementen moet de bal volledig over de lijn zijn om buiten te zijn. Een dag later bevestigde de FIFA dat de bal niet helemaal over de lijn was (zie video hierboven).
Spaans bondscoach Luis Enrique kon meteen na de match nog niet veel kwijt over de fase. “Ik heb nog maar één foto gezien, maar die moet wel gemanipuleerd zijn.”
Voor Spanje maakte de nederlaag niet zo veel uit - al moest La Roja de groepswinst wel aan Japan laten -, voor die Mannschaft betekende het doelpunt van Tanaka een verschil van leven of dood. Want door de zege van Japan was zelfs de Duitse overwinning tegen Costa Rica niet voldoende om de tweede ronde te bereiken.
In de Duitse sportkrant ‘Bild’ deed de fase terugdenken aan een eerder Duits trauma. In 1966 verloor Duitsland de WK-finale op het oude Wembley van Engeland nadat een twijfelachtig doelpunt van Geoff Hurst in de verlengingen werd goedgekeurd. Het schot van Geoff Hurst botste via de onderkant van de lat uit het doel. Scheidsrechter Dienst gaf een hoekschop, maar veranderde die op aangeven van de lijnrechter uiteindelijk toch in een goal. Engeland won uiteindelijk met 4-2. “Toen verloor Duitsland door een van de grootste schandalen in de voetbalgeschiedenis. Die goal had nooit mogen tellen - net als het doelpunt van Japan tegen Spanje!”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
8
Argentijn gaat viraal met voorspelling uit 2015: ‘Op 18 december 2022 wint Lionel Messi het WK en wordt hij de grootste aller tijden’
Al gehoord van José Miguel Polanco? De man is met een voorspelling in ware Nostradamus-stijl viraal aan het gaan. Zeven jaar geleden stuurde hij al de wereld in dat het WK in Qatar dat van Lionel Messi en Argentinië zou worden. -
PREMIUM
REPORTAGE. Zo beleefde de wijk waar Mbappé is opgegroeid de WK-finale: “We gunnen het Messi. Voor ons is hij ook een God omdat hij bij PSG speelt”
-
WK voetbal8
Fransen dienen klacht in na racistische berichten aan Coman, Tchouaméni en Kolo Muani
De Franse voetbalbond (FFF) heeft vandaag de hele reeks “racistische en haatdragende berichten”, die online verschenen en gericht waren tegen spelers van het Franse team na de verloren WK-finale tegen Argentinië, veroordeeld. De FFF heeft ook aangekondigd een klacht in te dienen. -
-
PREMIUMWK voetbal18
De arbitragebalans na het WK in Qatar: veel kritiek en discutabele beslissingen, maar ook enkele opstekers
-
Independer
Moet een kind van vijf nog in een autozitje? En hoeveel kids mag je in één wagen vervoeren? Alle regels op een rijtje
Het is in sommige huishoudens goed voor een stevige discussie: het veilig en correct vervoeren van de kroost. Doe daar nog eens de kinderen van vrienden of familieleden bij en de verwarring is helemaal compleet. Nochtans is de wetgeving hierrond duidelijk. Er is in feite geen stof voor discussie. Independer.be doet het uit de doeken. -
FILM
STREAMINGTIP. ‘And Just Like That... The Documentary’: Carrie Bradshaw blijft fascineren
Na succesreeks ‘Insecure’ - met de geweldige Issa Rae in een glansrol - krijgt ook ‘And Just Like That…’ een eigen documentaire. Die blikt niet alleen terug op de geschiedenis en impact van HBO-reeks ‘Sex and the City’ - waar ‘And Just Like That’ uit voortvloeide -, maar laat de kijker eveneens ontdekken hoe die sequel nu precies tot stand kwam. -
6
IN BEELD. Franse nationale ploeg groet massa supporters in Parijs, maar of dat van harte was...
Het vliegtuig met daarin de Franse nationale voetbalploeg, die gisteren in de WK-finale in Qatar werd verslagen door Argentinië, is vandaag iets voor 20u geland op de luchthaven Parijs-Charles de Gaulle.
132 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerLudo Van der Auwera
Els Martin
Peter Thys
Patrick Bee
rony de bilde