“We zullen terugkeren”: ontroostbare Mbappé krijgt steun van president Macron na verloren finale, maar toont zich strijdvaardig op Instagram
Véél frustraties bij de Fransen vanavond. Bij de voortijdig gewisselde Olivier Giroud en Ousmane Dembélé, maar ook bij Kylian Mbappé. Die was na de verloren WK-finale ontroostbaar, maar klonk vandaag op Instagram opnieuw strijdvaardig. “We zullen terugkeren.”
KIJK. Zo werd de bloedstollende WK-finale beleefd in Frankrijk en Argentinië
Zondagavond, iets voor 20 uur. Waar, in welk gezelschap of in welke staat u zich ook bevond, ongetwijfeld ging er een stroomstoot door u heen. De verantwoordelijke: Kylian Mbappé. Driekwart wedstrijd onzichtbaar, om vervolgens in zijn eentje één van de meest bekeken sportwedstrijden ter wereld vanuit het niets helemaal op zijn kop te zetten. Deus ex machina. Vooraleer je goed doorhad wat er aan het gebeuren was, knalde de 23-jarige Parijzenaar de bal ineens voorbij Martinez tegen de touwen. De comeback der comebacks in de maak, de setting én de belangen voor de nummer 10 aan de overzijde en zijn volk in acht genomen.
Een dik uur en twee penaltytreffers later zakte het godenkind ontredderd in elkaar. En had de rollercoaster van het titanenduel opnieuw een flinke zwaai genomen. De finale was opnieuw die van Messi geworden. ‘C’est dommage’, klonk het kurkdroog toen president Emmanuel Macron hem rechthielp. Een understatement. Nooit eerder had een land dat driemaal scoorde in een WK-finale die ook verloren. Laat staan dat je zélf alledrie die goals hebt gemaakt. ‘Larmes fatales’ titelde L’Équipe. Mbappé zat intussen languit in de dug-out van het Lusail Stadium. Turend over de met Argentijnse vreugde gevulde vlakte.
Huzarenstukje
Zijn exploot ten spijt, de verloren WK-finale is een nieuwe ontgoocheling van jewelste voor Mbappé. ‘Une finale irrationnelle et cruelle’, kopte Le Parisien, de krant uit zijn geboortestad. ‘Irrationele en wrede finale.’ Na vijf roemloze uitschakelingen met PSG in de Champions League, waaronder één verloren finale tegen Bayern München, komt deze verloren WK-eindstrijd ongetwijfeld het hardst aan. Vlak voor zijn 24ste verjaardag een unieke kans weggegooid, dit terwijl hij een huzarenstukje voor de eeuwigheid heeft neergezet.
Van Geoff Hirst geleden
Aan troostprijzen geen gebrek. De FIFA World Cup Golden Boot Award bijvoorbeeld. Mbappé lukte de voorbije weken acht goals, al had hij Messi natuurlijk liever op een ander vlak in extremis afgetroefd. Sinds gisteravond staat zijn totaal op 12 goals in zijn eerste twee WK’s. Goed voor een record op 23-jarige leeftijd. Zijn hattrick in de finale was overigens de eerste sinds die van Geoff Hirst in 1966. En te zeggen dat hij voor de rust amper elf keer de bal had geraakt. Veelal aan de linker zijlijn, vaak met de rug naar doel. Alsof-ie in de kleedkamer was achtergebleven. Net voor het uur zat het hem zo diep, dat hij De Paul een zeldzame flinke tik op de enkel verkocht.
Rond die tijd was zijn WK-finale een nachtmerrie geworden. Twee bizarre wendingen later was dat opnieuw zo: “Kylian heeft zijn stempel gedrukt op deze finale, maar niet met het gewenste resultaat”, zag ook bondscoach Didier Deschamps. “Na de match was hij enorm verdrietig... net als alle spelers.”
Kolo Muani
Geen tweede WK-winst op rij voor Frankrijk, en dus ook niet voor Deschamps. Hij had geschiedenis kunnen schrijven – enkel Italiaans bondscoach Vittorio Pozzo slaagde er in 1934 én 1938 in twee keer op rij de Wereldbeker omhoog te tillen: “In de allerlaatste seconde hebben we ‘une balle de Coupe du monde”, refereerde Deschamps naar de matchbal van Kolo Muani, die oog in oog met Martinez miste – de keeper redde straf. “Samen met mijn staf ben ik heel triestig. Of het nu fysiek of psychologisch was, ik weet niet waaraan het lag. Een dik uur lang was er simpelweg geen wedstrijd. Dat we daarna vanuit een verloren positie zijn teruggekeerd, maakt het nog pijnlijker.”
Dat Frankrijk überhaupt nog terug in de wedstrijd kwam, had het naast Mbappé ook aan Deschamps te danken. Nog voor de rust haalde hij én Giroud en Dembélé naar de kant. De ingevallen Thuram en vooral Kolo Muani zorgden uiteindelijk mee voor de kentering. En ook Camavinga droeg zijn steentje bij: “De jongeren hebben bewezen dat ze het niveau aankunnen, ondanks de afwezigheid van internationale ervaring.”
Of Deschamps doorgaat met de beloftevolle generatie, wou hij niet bevestigen: “Vanavond zal ik daar niet op antwoorden. En daar heeft het resultaat niets mee te maken. Begin januari heb ik een onderhoud met de voorzitter (Le Graët, red.) en dan zullen jullie het weten.” Voor de Fransen wordt het een terugkeer naar Parijs in mineur. Al komen er met de Mbappé van zondagavond ongetwijfeld nog kansen.
Macron: “’Les Bleus’ hebben ons laten dromen van titel”
Ook Macron treurde mee. “Les Bleus hebben ons laten dromen”, twitterde Macron nog vanaf de tribune van het Lusail-stadion in Qatar. De president nam vervolgens plaats op het podium op het veld voor de prijsuitreiking.
Macron was naar Doha gevlogen om de WK-finale bij te wonen. Hij nam onder anderen international Christopher Nkunku mee, die vlak voor de start van de mondiale eindronde geblesseerd raakte. Ook de oud-voetballers Alain Giresse, Bruno Cheyrou en Laure Boulleau stapten bij Macron in het vliegtuig, evenals de vrouwelijke scheidsrechter Stéphanie Frappart, bokskampioen Brahim Asloum en judolegende Teddy Riner.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV
STREAMINGTIP. ‘Love is Blind S4’: de liefde moet (soms) naar de oogarts
De ware liefde vinden, zonder dat je weet met wie je te maken hebt. Het klinkt zo’n beetje als de gemiddelde Tinder-date, maar de makers van Netflixshow ‘Love is Blind’ - waarvan het vierde seizoen vandaag start - hebben er wel een kijkcijferkanon mee beet. -
Wk voetbal2
Recordbedrag ingezet bij online gokken tijdens WK voetbal
Tijdens het WK voetbal 2022 in Qatar is in totaal 217 miljoen euro gezet ingezet voor online weddenschappen. Dat is een record. De offline weddenschappen daalden wel in vergelijking met het WK 2018, blijkt uit het WK-rapport van de Kansspelcommissie (KSC). -
Spaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
-
WK voetbal62
Franse bondsvoorzitter kaart “abnormale excessen” van Argentijnen tijdens titelviering aan: “Ging veel te ver”
De Franse bondsvoorzitter Noël Le Graet is niet te spreken over de manier waarop de Argentijnen met de Fransen gespot hebben tijdens hun WK-viering. Vooral een actie van Emiliano Martínez schoot in het verkeerde keelgat. Bij de Argentijnse parade door Buenos Aires toonde de doelman trots een pop met daarop het droevige gezicht van Kylian Mbappé. -
94
Advocaat uit Oman biedt smak geld voor veelbesproken gewaad dat Messi droeg tijdens WK-ceremonie
Brengt het gewaad, de zogenaamde bisht, die Lionel Messi tijdens de uitreiking van het WK voetbal om zich heen kreeg veel geld op? Een advocaat uit Oman, die de finale bijwoonde in het stadion, biedt liefst 1 miljoen dollar (937.000 euro). -
WK
Al wandelend naar een wereldtitel én een Instagramrecord: de finalecijfers van Lionel Messi
Van de twaalf kilometer die hij in de WK-finale aflegde, wandelde Lionel Messi (35) er zeven. Meer dan de helft dus. Op het voorbije WK was er geen enkele speler die zo veel meters aflegde aan wandelsnelheid, maar de superster spaarde zijn energie voor de grote momenten. Negen andere Argentijnse spelers knapten het vuile werk op in dienst van zijn genie. Dit zijn de finale statistieken van Koning Messi. -
PREMIUM
Wereldkampioen Lionel Messi zoals u hem niet kent: “Je maakt toch geen leider van een speler die voor een match 20 keer naar het toilet gaat”
55 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerPAUL vancraenenbroeck
Moers Patrick
Vanessa Mortier
Rudy Chalmet
hugo van der speeten