Sponsors Rode Duivels blijven weg van het WK: ook geen Jupiler-delegatie in Qatar
Er zal ook geen delegatie van biermerk Jupiler naar Qatar reizen voor het WK voetbal. Dat meldt biergigant AB InBev, verwijzend naar de mensenrechtensituatie in het land. Het bedrijf volgt zo het voorbeeld van onder meer ING.
“Er kan nog meer gedaan worden” voor de bevordering van de mensenrechten in Qatar, zegt de brouwer in een statement. “Wij sponsoren de Rode Duivels en geloven in de kracht van sport en de kans die ze biedt om respect en inclusie voor iedereen te creëren. Wij erkennen onze verantwoordelijkheid om de mensenrechten te eerbiedigen, en wij geloven dat de wereld een betere plaats is wanneer de mensenrechten worden nageleefd.”
AB InBev volgt het voorbeeld van verschillende andere sponsors van de Belgische nationale voetbalploeg. Eerder raakte bekend dat bank ING België, koerierbedrijf GLS, warenhuisketen Carrefour en chocolademerk Côte d’Or geen klanten naar het WK in Qatar zullen brengen.
Het management van telecombedrijf Proximus, een andere sponsor van de Duivels, heeft nog geen beslissing genomen. Het bedrijf laat wel weten bezorgd te zijn over de mensenrechtensituatie in Qatar, en zegt die bezorgdheden ook te hebben besproken met de voetbalbond.
Of Proximus medewerkers of klanten zal uitnodigen in Qatar, is nog niet beslist. “We bekijken dat in overleg met de KBVB en zullen daarover binnenkort een beslissing nemen. Wel is al zeker dat we geen tickets zullen verdelen onder consumenten in het kader van wedstrijden of getrouwheidsprogramma’s.”
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVoetbal11
ACHTERGROND. Russische staat wist zich handig in de UEFA te manoeuvreren, Gazprom bracht per jaar liefst 40 miljoen euro in het laatje
-
WK voetbal27
Liefst 5.000 euro voor VIP-pakket (zonder vlucht of verblijf), maar ook ‘goedkope’ groepsmatchen: alles wat u moet weten over ticketverkoop WK in Qatar
De aftrap van de ticketverkoop voor het WK in Qatar is gegeven. Vanaf vandaag kan u via de FIFA een aanvraag indienen. Maar hoeveel kosten de tickets? Welke formules zijn er? En waar kan je verblijven? Alle vragen beantwoord. -
2
Goedkoopste WK-finaleticket voor fans Rode Duivels: 611 euro (50% duurder dan in Rusland)
-
-
Tweakers.net
E-reader in je koffer? Aan deze modellen beleef je het langst plezier
Zin om te lezen op reis, maar heb je beperkte bagageruimte? Geen nood: met een e-reader neem je een volledige bibliotheek mee. Eric van Ballegoie, expert bij technologiesite Tweakers, legt uit welke toestellen aanraders zijn en waar de verschillen zitten. -
Spaargids.be
Verschillende mutualiteiten betalen kinderopvang terug: voor deze vier verrassende zaken kan je geld terugtrekken
Dankzij onze sociale zekerheid krijg je heel wat medische kosten terugbetaald. Maar de ziekenfondsen doen in heel wat gevallen een extra duit in het zakje. Die extra terugbetalingen kunnen naargelang het ziekenfonds echter sterk uiteenlopen. Spaargids.be bezorgt een overzicht. -
Spaargids.be
Consumentenkredieten fors duurder: lenen voor een auto nu 25 procent duurder dan 3 maand geleden
Wie nu een consumentenkrediet wenst af te sluiten, kan niet om de stijgende rentetarieven heen. Een lening voor de aankoop van een nieuwe auto of een recente tweedehandswagen kost nu 25 procent meer dan drie maanden geleden. Ook leningen voor energetische renovaties werden in dezelfde periode 15 procent duurder. Zo blijkt uit gegevens van Spaargids.be. -
PREMIUMRode Duivels7
DUIVELS TUSSEN HOOP EN VREES, DEEL 2. Mulder: "Ik zag dingen van De Bruyne die ik nooit eerder van hem zag" - Degryse: "Da's juist een teken van betrokkenheid”