Louis van Gaal baalt over zwakke penalty’s van Oranje: “Heel het jaar op geoefend en dan verknal je het alsnog”
Louis van Gaal kon zijn ogen bij de beslissende strafschoppenreeks tussen Oranje en Argentinië niet geloven. Maandenlang bereidde hij zijn ploeg voor op penalty’s, maar dat bleek niet voldoende om de halve finale van het WK in Qatar te bereiken. Het Nederlands elftal werd uitgeschakeld.
“We hebben het hele jaar op penalty’s geoefend en dan verknal je het alsnog. Dat is jammer”, baalde Van Gaal voor de camera van de NOS. “Ik wil als coach alles onder controle hebben. Daarom heb ik de spelers verzocht om bij hun club een penalty te nemen, dat hebben ze allemaal gedaan. Maar als je er twee mist, dan win je niet meer. Je kan zo’n reeks nu eenmaal niet simuleren.”
Van Gaal was ook wel onder de indruk van de veerkracht van zijn ploeg. “Als je 2-0 achter komt te staan, ook nog door een dubieuze penalty, en dan kom je zo terug... Wij verliezen niet door de scheidsrechter, want spelen nog gelijk. Uiteindelijk ga je penalty’s nemen en ga je eruit. Dat is voor mij de tweede keer als bondscoach”, doelt hij op de uitschakeling in de halve finale van het WK in 2014.
Van Gaal zei nog dat hij had overwogen om Antwerp-spits Vincent Janssen erin te brengen. “Hij is een absolute specialist, maar het is ook niet zo dat hij in de plaats van Van Dijk en Berghuis (die misten, red.) had getrapt. Veel had het niet uitgemaakt. Het is jammer dat het voorbij is. De jongens zaten er allemaal doorheen, maar dat is topsport. De manier waarop was heel dramatisch. Ik denk toch dat we een goede prestatie hebben neergezet als groep.”
Over Wout Weghorst, die Oranje aan een geweldige comeback hielp, was Van Gaal lovend. “Ik heb hem niet voor niks geselecteerd, hoewel ook daar veel kritiek op was. Het is een gouden jongen, die altijd tot het gaatje zal gaan. Hij kan scoren en een penalty nemen.”
Na de verloren strafschoppenreeks kwam Argentinië-doelman Martinez opvallend verhaal halen bij Van Gaal. “Ik versta nog een beetje Spaans. Volgens mij zei hij dat ik te veel gepraat had, met nog wat woorden erbij. Ik vond dat heel ongewoon. Maar daarvoor was het ook al ontvlamd met Dumfries en een Argentijn.”
Van Gaal zei het allemaal met schorre stem en oogde zwaar teleurgesteld. Was dit nu zijn laatste kunstje? “Ik heb al gezegd dat ik waarschijnlijk niet meer doorga. Het is altijd moeilijk, kijk maar naar Dick Advocaat. Die staat nu ADO Den Haag te helpen. Dat zou bij mij ook nog een keer kunnen gebeuren, maar ik denk het niet. Ik heb geen aanbieding”, aldus de 71-jarige oefenmeester.
Lees HIER ons verslag van Nederland-Argentinië!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
25
Messi en ploegmaats ontsnappen bij thuiskomst in Buenos Aires maar net aan drama op open bus
De intrede van Koning Messi en zijn gezanten. De Argentijnse nationale ploeg is weer in eigen land en in hoofdstad Buenos Aires is een stevig feestje losgebarsten, al ging het wel bijna flink mis. -
Jobat
Wil je 100 euro netto meer verdienen? Dan moet je op deze bruto loonsverhoging rekenen
Een loonsverhoging ziet er misschien mooi uit op papier, maar kan bij de eerstvolgende loonfiche best tegenvallen. Tussen het bruto- en nettobedrag van je hoger loon zit namelijk een groot verschil. Jobat.be berekent hoeveel opslag je bruto moet vragen om netto 100 euro over te houden. -
8
“Jullie hebben het volk doen dromen”: bekijk hier hoe Macron met speech in kleedkamer de Fransen een hart onder de riem stak
Frans president Emmanuel Macron was van de partij in Qatar voor de WK-finale. Hij leefde tijdens de match intens mee met ‘Les Bleus’ (zie foto’s onder) en troostte Kylian Mbappé en diens ploegmakkers ook na de verloren penaltyreeks. Met een speech in de kleedkamer stak hij de Fransen ook een hart onder de riem. Bekijk de beelden hierboven! -
-
PREMIUMWK Voetbal12
Ronaldo moet na transfer ook uithangbord worden: Saudi-Arabië aast op WK 2030, maar daar zit het nog fouter met de mensenrechten
-
22
Club-speler Skov Olsen, Bale en één Rode Duivel in slechtste WK-elftal volgens L'Équipe
Waar er uitblinkers zijn, zijn er ook spelers die door de mand vallen. De Franse sportkrant L’Équipe heeft een elftal samengesteld met spelers die bij hen de gemiddeld laagste score kregen op hun respectievelijke positie. Met Yannick Carrasco ‘haalde’ één Rode Duivel de selectie. -
HLN Shop
Zit je knikkebollend aan je bureau? Deze drie gadgets geven je instant energie
Zit je vaak knikkebollend aan je bureau? Kunnen je energielevels een serieuze boost gebruiken, zeker tijdens deze korte, donkere dagen? Je bent niet alleen. HLN Shop ging op zoek naar drie hulpmiddelen die je energieker door het leven helpen... dankzij licht. -
Independer
Moet een kind van vijf nog in een autozitje? En hoeveel kids mag je in één wagen vervoeren? Alle regels op een rijtje
Het is in sommige huishoudens goed voor een stevige discussie: het veilig en correct vervoeren van de kroost. Doe daar nog eens de kinderen van vrienden of familieleden bij en de verwarring is helemaal compleet. Nochtans is de wetgeving hierrond duidelijk. Er is in feite geen stof voor discussie. Independer.be doet het uit de doeken.
11 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerEric De Baeremaeker
Liliane Wuyts
Marcel De Maesschalck
Christiaan GOETHALS
cor vermonden