Iraniërs lastiggevallen door aanhangers regime in Qatar: “Ze hebben me hele metrorit uitgescholden”
Stuurde de Iraanse overheid aanhangers gratis naar het WK om daar openlijk steun te betuigen aan het regime? Het is een gerucht waarover de 21-jarige studente Vanya spreekt tijdens een interview in Al Rayyan, waar de Iraanse nationale ploeg speelt tegen Wales.
Vanya, die studeert in Qatar, is een van de Iraniërs die op het WK hun stem laten horen als steun voor de manifestaties in hun thuisland. Daar komen al twee maanden mensen op straat voor meer rechten, na de dood van Mahsa Amini (22). Zij werd opgepakt door de zedenpolitie omdat ze haar hoofddoek niet correct zou hebben gedragen.
Uitgerekend wanneer Vanya spreekt over vrienden van haar die werden neergeschoten tijdens manifestaties, of mensen waarvan niet geweten is waar ze zijn en of ze nog leven, vallen enkele landgenoten haar lastig. “Ze hebben me ook de hele rit in de metro uitgescholden toen ik hier aankwam”, stelt ze.
De mannen, waarvan eentje maar ‘Islamitische Republiek van Iran’ blijft scanderen, vallen nog andere mensen lastig. Ze nemen ook vlaggen af, iets wat ze ook deden bij Vanya.
KIJK. Dat je in Qatar geen alcohol nodig hebt om vervelend te doen, ondervond ook de Argentijnse journalist Joaquin Alvarez. Hij moest stoppen met filmen tijdens een live-uitzending.
KIJK. Ook de Qatarese politie drukt protest de kop in. Een journalist met een OneLove-armband moet die meteen uittrekken.
KIJK. Eerder werd deze Deense journalist live op antenne lastiggevallen. Hij kreeg later wel excuses.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
MADRE MIA MESSI. Onze chef voetbal ziet hoe dit WK voor altijd dat van Messi zal zijn: “Waar blijft dat museum?”
-
WK voetbal6
"Waarom moest hij vertrekken?”: ruzie tussen Benzema, die wél kon spelen op WK, en Deschamps op spits gedreven
Tussen Karim Benzema (35) en de Franse nationale ploeg komt het niet meer goed. Al zeker niet wanneer Didier Deschamps bondscoach blijft. Karim Djaziri, de makelaar van de Ballon d’Or, heeft nu nog wat olie op het vuur gegooid door bewijs te posten dat de blessure die Benzema het WK voetbal kostte, helemaal niet zo erg was. -
“De Fransen zijn opzettelijk vergiftigd”: ‘Ronaldo-journalist’ Piers Morgan krijgt Twitter over zich heen, CR7 zelf hult zich in stilzwijgen
De meest controversiële tweet van de finale van het WK voetbal? Die kwam van de hand van Piers Morgan, de Engelse journalist die onlangs weer in de schijnwerpers stond als vragensteller van Ronaldo’s onofficiële afscheidsinterview aan Manchester United. Nadat Di María er 2-0 van maakte en Frankrijk werkelijk nergens was, tweette hij dat de Fransen “opzettelijk vergiftigd werden” om Messi toch maar het WK te kunnen schenken. En CR7 zelf? Die bleef - als meest gevolgde mens op de planeet op sociale media - stil over de finale. -
-
PREMIUMWK Voetbal12
Ronaldo moet na transfer ook uithangbord worden: Saudi-Arabië aast op WK 2030, maar daar zit het nog fouter met de mensenrechten
-
Jobat
Wil je 100 euro netto meer verdienen? Dan moet je op deze bruto loonsverhoging rekenen
Een loonsverhoging ziet er misschien mooi uit op papier, maar kan bij de eerstvolgende loonfiche best tegenvallen. Tussen het bruto- en nettobedrag van je hoger loon zit namelijk een groot verschil. Jobat.be berekent hoeveel opslag je bruto moet vragen om netto 100 euro over te houden. -
WK voetbal38
Argentijnse die topless ging tijdens WK-finale geeft teken van leven: "Ik ben uit Qatar gevlucht”
De vrouwelijke Argentijnse fan die tijdens de WK-finale topless ging, heeft Qatar veilig verlaten. Noe Dreams, zoals ze zichzelf noemt op sociale media, riskeerde een gevangenisstraf in het conservatieve land, maar op Instagram laat ze weten inmiddels in Europa te vertoeven. “Wie wereldkampioen is, viert zoals hij of zij dat wil.” -
Spaargids.be
Hoogste rente op de markt: Izola Bank trekt vergoedingen voor spaar- en termijnrekeningen op
Mooi nieuws voor spaarders: Izola Bank trekt de rente op haar Saver-spaarrekening op. Ook de vergoeding op termijnrekeningen tot drie jaar gaat er de hoogte in. Spaargids.be zet de cijfers op een rij.