Fake news: spelers van Saoedi-Arabië hebben na stunt tegen Argentinië géén peperdure Rolls-Royce gekregen
WK voetbalDe spelers van Saoedi-Arabië die op het WK voetbal voor een mirakelzege zorgden tegen Argentinië, hebben helemaal geen Rolls Roys Phantom cadeau gekregen. Dat nieuws ging enkele dagen na de match viraal, maar wordt nu ontkend door de voorzitter van de Saoedische voetbalbond. “Ze speelden voor de trots van de natie.”
De schatrijke Saoedische kroonprins Mohammad bin Salman al-Saoed zou de 26 spelers van de selectie zo’n bolide bij wijze van bonus geschonken hebben voor een prijskaartje van 13 miljoen euro. Had gekund: het totale vermogen van de man wordt geschat op 596... miljard euro. Maar in een interview met het Spaanse Marca zegt Yasser Al Misehal dat dat gerucht niet klopt.
“Nee, nee, nee. Onze spelers deden het omdat ze fier zijn hun land te vertegenwoordigen. Ze hadden de eer en het geluk om voor Saoedi-Arabië te spelen in een historische match. Natuurlijk kregen ze een bonus voor die zege, maar dat was een normaal bedrag dat vooraf besproken was. Onze spelers doen het niet voor die bonus, maar voor het land. Ze schreven hun eigen geschiedenis: vele van die spelers zijn nu beroemd.”
Al Misehal gaf ook nog een update rond de blessure van Al-Shahrani, die in het slot van die befaamde match onzacht in contact kwam met z’n eigen doelman en afgevoerd moest worden. “Gelukkig stelt hij het nu goed. Want hij was er erg aan toe. Niet alleen zijn gezicht was zwaar geraakt, hij had ook iets aan een rib en de pancreas en vooral dat laatste was schrikwekkend. Na drie operaties is hij nu aan herstel toe en hij doet het goed thuis. Hopelijk kunnen we hem snel terug op het veld zien.”
Op vraag van koning Salman riep kroonprins Mohammad bin Salman al-Saoed 23 november, de dag na de stuntzege, uit tot een nationale feestdag. Niemand hoefde daags na de 2-1 naar het werk of naar school.
KIJK. Coach Saudi-Arabië motiveert spelers tijdens rust
LEES OOK.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Het waterkussen: helpt het jou naar een zalige nachtrust? Of ga je beter voor een ander type kussen?
Het hoofdkussen speelt een sleutelrol bij een kwalitatieve nachtrust. Maar veel geld hoef je daar volgens Laurens Habers, kinesist en medevennoot van Praktijk Corpus in Antwerpen, niet per se aan uit te geven. HLN Shop vroeg hem hoe je dan wel het beste hoofdkussen herkent. -
22
Club-speler Skov Olsen, Bale en één Rode Duivel in slechtste WK-elftal volgens L'Équipe
Waar er uitblinkers zijn, zijn er ook spelers die door de mand vallen. De Franse sportkrant L’Équipe heeft een elftal samengesteld met spelers die bij hen de gemiddeld laagste score kregen op hun respectievelijke positie. Met Yannick Carrasco ‘haalde’ één Rode Duivel de selectie. -
WK
Al wandelend naar een wereldtitel én een Instagramrecord: de finalecijfers van Lionel Messi
Van de twaalf kilometer die hij in de WK-finale aflegde, wandelde Lionel Messi (35) er zeven. Meer dan de helft dus. Op het voorbije WK was er geen enkele speler die zo veel meters aflegde aan wandelsnelheid, maar de superster spaarde zijn energie voor de grote momenten. Negen andere Argentijnse spelers knapten het vuile werk op in dienst van zijn genie. Dit zijn de finale statistieken van Koning Messi. -
-
WK voetbal62
Franse bondsvoorzitter kaart “abnormale excessen” van Argentijnen tijdens titelviering aan: “Ging veel te ver”
De Franse bondsvoorzitter Noël Le Graet is niet te spreken over de manier waarop de Argentijnen met de Fransen gespot hebben tijdens hun WK-viering. Vooral een actie van Emiliano Martínez schoot in het verkeerde keelgat. Bij de Argentijnse parade door Buenos Aires toonde de doelman trots een pop met daarop het droevige gezicht van Kylian Mbappé. -
Tweakers
Wat is de beste e-reader? En hoeveel kost zo’n digitale bibliotheek? Check hier dé aanraders van dit moment
Een e-reader is een must-have voor boekenwurmen die weinig ruimte hebben om veel boeken te stapelen. Ook qua duurzaamheid (papier- en energieverbruik) kan zo'n toestel tellen. Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers onderwierp verschillende e-readers aan een vergelijkingstest en tipt drie modellen, per budget en type gebruiker. -
PREMIUMWK Voetbal12
Ronaldo moet na transfer ook uithangbord worden: Saudi-Arabië aast op WK 2030, maar daar zit het nog fouter met de mensenrechten
-
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch?
11 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerKristine Delacourt
Nico De Corte
Frans Faes
Bert Vandamme
Ruben Valkeneers