

- Alexis Mac Allister 46'
- Julián Álvarez 67'
Argentinië ondanks penaltymisser Lionel Messi groepswinnaar, verliezend Polen door op basis van doelsaldo
Argentinië heeft orde op zaken gesteld en trekt als poulewinnaar naar de achtste finales tegen Australië. Messi en co wonnen hun derde groepsduel overtuigend van Polen na goals van Mac Allister en Alvarez. Messi zelf miste een penalty. De Polen stoten desondanks ook door, zij moeten daarin de wei in tegen Frankrijk. Lewandowski en co ontsnapten op basis van het doelpuntensaldo, een 1-2-zege tegen Saoedi-Arabië was voor Mexico onvoldoende om voor de achtste keer op rij de achtste finales op een WK te halen.
KIJK. Argentijnse fans bouwen uur na de match nog altijd een feestje
Cristiano Ronaldo (37), Lionel Messi (35), Robert Lewandowski (34). De Golden Oldies overleven in Qatar. Een zevenvoudig Ballon d’Or faalde vanop de stip, maar is nog niet uit gedanst. Argentinië dankt zijn nieuwe lichting. De oude kreeg in Doha het gejuich.
Voor FC Barcelona blijft Lionel Messi zo’n beetje als een ex die ze maar niet vergeten kan.
Zijn voorzitter, Joan Laporta, zendt via zijn kanalen regelmatig een flirterig bericht. En ook Jordi Cruijff, zoon ván en sportief directeur bij Barça, heeft zijn zegje gedaan. Hij deed dat op RAC1.
Cruijff: “Ooit zullen Barcelona en Messi weer samen zijn. Dat is duidelijk. Misschien na zijn professionele carrière, maar Barcelona en Messi verdienen een laatste knuffel. Een laatste dans samen.”
Het contract van Messi bij PSG loopt straks af. En er staan wel meer clubs in het rijtje, dan die driftige ex. Inter Miami heeft zijn lijntjes uitgelegd, via investeerder David Beckham. In de entourage van Messi klinkt het dat hij nog niets heeft beslist, ondanks een aanhoudende stroom der geruchten.
Maar first things first. Een laatste gooi naar succes met Argentinië op het WK in Qatar. De ultieme tango in Doha die voorlopig blijft duren. Tot grote vreugde van het organisatiecomité. Tot ontlading van de massaal naar het Midden-Oosten afgereisde Argentijnen.
De Argentijnse fans zijn sfeermakers pur sang. Op een toernooi dat kunstmatig aanvoelt, zorgen zij voor een authentieke sfeer. Swingen, zingen en springen. In het Stadium 947 trilde de beton lichtjes mee. Pasión.
Zelfs een strafschopmisser van hun messias kreeg hen niet stil. Vraag het aan Thibaut Courtois. Anno 2022 faalt Lionel Messi wel vaker vanop de stip. Wojciech Tomasz Szczęsny vervangt de nummer één van de Rode Duivels bovenaan het lijstje van de doelman die de laatste penalty van een van de grootste aller tijden pakte. Zelfde hoek. Zelfde ontgoocheling.
Een legioen Argentijnen legde vervolgens, figuurlijk, de troostende arm om de schouder van zijn op een na beste speler ooit. En schreeuwde hem lieve woorden in. Zijn naam rolde minutenlang uit de tribunes. Messi, Messi, Messi.
Uithalen naar doel deed de voormalige Gouden Bal meer dan eens tegen de onmondige Polen. Het geluk was voor zijn ploegmaats. Alexis Mac Allister (23), een maat van Trossard bij Brighton, bracht net na rust de verlossing. Julian Alvárez (22), zijn nieuwe hoop voorin, zorgde voor zekerheid. De uitschuiver in de eerste match, tegen de Saudi’s, werden in twee matchen uitgewist.
Polen ook door
Argentinië zocht nog naar een derde.
Maar een match eindigde in een uitslag waar beide ploegen zich in konden vinden. De Argentijnen winnen de groep. De Poolse ster Robert Lewandowski, op een eiland, is nog niet uitgespeeld. Polen overleeft en stoot met weinig overschot door naar de achtste finales.
Vlak voor affluiten zetten de Argentijnen een laatste keer hun Messi-song aan.
Goud blinkt nog altijd in Qatar. De vele supporters met sterretjes in de ogen kunnen Messi nog minstens een keer zien.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
WK voetbal4
Plots tilde Messi een valse trofee op: dit is de straffe WK-anekdote achter de meest gelikete foto op Instagram
Liefst 74,5 miljoen likes - en still counting - telt een foto van een dolgelukkige Lionel Messi net na de WK-finale. Meteen ook het meest populaire bericht ooit op Instagram. Alleen schuilt er een opvallend verhaal achter het beeld: Messi poseert helemaal niet met de echte Wereldbeker. -
WK voetbal
Dronken Agüero kreeg te maken met boze Messi tijdens WK-festiviteiten: “Ja, de alcohol kwam dubbel zo hard binnen”
Mee op de voorgrond tijdens de WK-festiviteiten van Argentinië na de finale: Sergio Agüero. Al verliep dat niet zonder slag of stoot. De rugpijn die hij had toen hij Messi op de schouders tilde zal hij niet snel vergeten. Op de koop toe werd diezelfde Messi boos omdat Agüero te veel dronk. -
Mijntelco
Streamingdienst toevoegen aan je telecompakket? Je komt vaak duurder uit dan bij een apart abonnement
Wie vandaag voor een telecombundel met tv kiest, heeft daarbij de mogelijkheid om één of meer streamingdiensten aan zijn pakket toe te voegen. Via je decoder of de televisie-app van je provider kan je dan je favoriete films en series streamen. Maar is dat ook een voordelige formule? Of neem je die abonnementen toch beter apart? Mijntelco.be zocht het uit. -
-
Independer
Skivakantie: hier zijn winterbanden (en sneeuwkettingen) verplicht
Heel wat Belgen gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar ben je in orde met je winterbanden in de landen waar ze verplicht zijn? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Independer.be geeft een handig overzicht. -
HLN Shop
Adrenalinejunkie? Hier kan je tegen 60 km/u over het ijs vlammen
De komende weken zal er - naar jaarlijkse gewoonte - opnieuw veel geschaatst, geskied en gesnowboard worden. Maar de winterpret opsnuiven kan nog avontuurlijker! Wat dacht je van racen op het ijs? Ijskarten, goed voor een stevige adrenalineboost, is een ware wintertrend aan het worden. HLN Shop maakt er jou alvast warm voor. -
WK voetbal38
Argentijnse die topless ging tijdens WK-finale geeft teken van leven: "Ik ben uit Qatar gevlucht”
De vrouwelijke Argentijnse fan die tijdens de WK-finale topless ging, heeft Qatar veilig verlaten. Noe Dreams, zoals ze zichzelf noemt op sociale media, riskeerde een gevangenisstraf in het conservatieve land, maar op Instagram laat ze weten inmiddels in Europa te vertoeven. “Wie wereldkampioen is, viert zoals hij of zij dat wil.” -
4
Karim Benzema stopt als international bij Frankrijk: “Ons verhaal loopt ten einde”
Karim Benzema (35) gooit de deur met de Franse nationale ploeg definitief dicht. De aanvaller van Real Madrid kondigde dat vandaag - op zijn verjaardag - op zijn sociale mediakanalen aan. De ruzie met bondscoach Didier Deschamps ligt wellicht aan de basis. Benzema speelde 97 matchen voor ‘Les Bleus’ daarin scoorde hij 37 keer.
18 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerAUGUSTIN GHIJSELS
Willem Becker
Ricci Latte
Simon Hage
Monique Der kinderen