“Mensen denken nu dat je doping neemt of de dopingstrijd niet ernstig neemt”: Christian Coleman onder vuur na schorsing
Meer sportChristian Coleman (24), de wereldkampioen op de 100m die voorlopig is geschorst wegens drie gemiste dopingcontroles en de Spelen in 2021 dreigt te missen, moet op niet veel sympathie rekenen van andere (ex-)atleten. “Mensen gaan denken dat je ofwel doping neemt ofwel de dopingstrijd niet ernstig neemt,” oordeelde ex-wereldrecordhouder Michael Johnson.
Coleman probeerde donderdag in een lang statement de buitenwereld te laten geloven dat de dopinginstanties hem zoeken. Dat hij eigenlijk niets heeft misdaan en dat hij nooit verboden middelen nam of zal nemen. Veel indruk maakte zijn verhaal niet op andere atleten.
Dai Greene, gewezen wereldkampioen op de 400m horden, diende de jonge Amerikaan op Twitter van antwoord. De Brit fileerde en counterde elk van zijn argumenten of opmerkingen. Zo vond Greene het opvallend dat Coleman klaagde dat hij niet werd opgebeld voor de dopingcontrole, wat ze anders altijd deden. “Dopingcontroleurs moeten atleten niet bellen om hen te waarschuwen. Verontrustend dat dat voor jou de norm is.” Coleman vond het ook niet kunnen dat hij een gemiste test achter zijn naam kreeg als ze zonder zijn medeweten aan zijn deur stonden. Greene vond dat redelijk normaal: “Dat is net het hele opzet van onaangekondigde controles. Je weet er pas van wanneer ze aankloppen.”
Coleman verdedigde zich ook nog door te zeggen dat hij twee dagen later wel zonder problemen een negatieve test aflegde. “En ik ben bereid om voor de rest van mijn leven elke dag een controle te ondergaan.” Greene repliceert: “Niet nodig. Je moet gewoon één uur per dag opgeven en dan zullen ze je wel af en toe komen testen. Zorg er dan gewoon voor dat je er bent.” Dat was namelijk het grote probleem: Coleman was kerstinkopen aan het doen tijdens het ‘time slot’ dat hij had ingevuld op het whereabouts-systeem. “Ik heb niets te verbergen,” raasde Coleman voort. “Maar dat is onmogelijk te bewijzen vermits ik geen kans kreeg.” Greene, gevat: “Je had wel een kans, maar je verkoos te gaan shoppen.”
Greene besluit met de bedenking dat het ongelooflijk is dat Coleman net dezelfde fout maakt als vorig jaar, toen hij al met drie gemiste dopingcontroles stond, maar door een procedurefout aan een schorsing ontsnapte. “Elke dag één uurtje zijn waar je zegt te zijn is een kleine prijs om te betalen voor het leven dat de sport je heeft gegeven en om te helpen in de strijd voor een ‘equal playing field’. Of je nu doping neemt of niet, de regels zijn er om de sport beter te maken. Als je de beste bent, dan hoor je het voorbeeld te geven. Probeer de sport, je voltijdse job, en je collega’s te behandelen met het respect dat ze verdienen.”
Greene was niet de enige die Coleman op zijn donder gaf. Ook Michael Johnson, ex-wereldrecordhouder en olympisch kampioen op de 400m en nu analist, spaarde zijn kritiek niet. “Dat Coleman dit na zijn close call van vorig jaar weer overkomt, zal mensen doen denken dat je ofwel doping neemt of dat je de dopingstrijd niet ernstig neemt. Wat moeten we er anders van denken?”
Ook in België werd Colemans uitleg niet echt gesmaakt. Zo tweette 100m-hordenloopster Eline Berings: “Er zijn geen excuses om een dopingcontrole te missen. Het is heel eenvoudig: alleen wie zich verstopt, is moeilijk te vinden. Nog eens: wherebouts invullen is geen hogere wiskunde.”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
WK atletiek
De Bock begint met klein hartje aan marathon: “Ik bereid me voor op een overlevingstocht”
Het is met een klein hartje dat Thomas De Bock morgen aan zijn marathon zal beginnen aan de Corniche in Doha. 42,195 km bij een temperatuur van 32 graden: de Oost-Vlaming polste bij Manuela Soccol wat hem te wachten staat. Zij finishte vorige week als 31ste, na een martelgang van net geen drie uur. -
Spaargids.be
1.200 euro extra pensioen per maand: hoe krijg je dat bij elkaar?
1.200 euro. Die extra som acht de Belg nodig naast het wettelijk pensioen, wil hij of zij goed voorbereid de pensioenjaren aanvatten. Pas dan is comfortabel blijven leven mogelijk en komt de huidige levensstandaard niet in gevaar. Maar hoe spaar je dat vermogen bijeen? Pensioensparen en beleggen vormen het antwoord. Spaargids.be zet uiteen hoe je dat slim aanpakt. -
Ninashop.be
De eeuwige topper: met deze cognac handtassen ben je altijd stijlvol
Op zoek naar een nieuwe lievelingstas? Een cognackleurig exemplaar weet ieder fashionistahart te bekoren. Met deze 3 tips van Ninashop.be maak je gegarandeerd de juiste keuze. -
-
Atletiek
Memorial vindt volgend jaar op 4 september plaats - Thiam niet op shortlist Europese atlete van het jaar
De Memorial Van Damme vindt volgend jaar op 4 september plaats. Dat heeft de organisatie van de Diamond League maandag bevestigd. De Memorial is de veertiende meeting van het seizoen, vlak voor de finale in Zürich.De Memorial is niet langer de slotmeeting en vervult dus niet meer de rol van finale. De meeting in Zürich volgt een week na de manche in België. -
Livios
Meer opbergruimte nodig? Interieurarchitect Bart Appeltans verklapt 8 oplossingen
Boeken, gezelschapspelletjes, dekentjes, laptops, gsm-laders… Heb jij ook genoeg van rondslingerende spullen in huis? Wie niet veel opbergruimte heeft, moet slim zijn. Bart Appeltans van interieur- en architectenbureau Sfar en bekend als interieurarchitect bij ‘Blind Gekocht’ onthult aan bouwsite Livios acht originele manieren om extra opbergruimte te creëren. -
Atletiek
WK ATLETIEK. Sacoor vlot naar halve finale 400m: “Ik wil meer” - Broeders laatste in polsstokfinale - Lyles vliegt naar titel op 200m
Jonathan Sacoor heeft zich vlot geplaatst voor de halve finale van de 400 meter. De jonge Belg werd in zijn reeks tweede in 45.32, slechts één honderdste boven zijn beste seizoenstijd (45.31) die hij op de Memorial klokte. Zijn persoonlijk record bedraagt 45.03. Sacoor, de regerende wereldkampioen bij de junioren, moest in zijn reeks enkel de Keniaan Emmanuel Korir, dit jaar al goed voor 44.55, voor zich dulden. Met zijn chrono van 45.32 zette Sacoor de tiende tijd van de reeksen neer. Kirani James uit Grenada klokte met 44.94 de snelste chrono. De halve finale volgt woensdag, de strijd om de medailles staat vrijdag op de planning. -
PREMIUMAtletiek
Onze atletiekexperte over voorlopige schorsing voor wereldkampioen 100m Christian Coleman: “Hij moet zich schamen”
Christian Coleman, de wereldkampioen op de 100m, is voorlopig geschorst, nadat hij voor de derde keer in twaalf maanden een onaangekondigde dopingcontrole bij hem thuis miste. Onze redactrice Valerie Hardie vindt dat de Amerikaan zich moet schamen. “Wie gelooft Christian Coleman nog?”
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer