Maar brons voor topfavoriet Lavillenie, polsstokgoud voor verrassende Canadees
WK atletiekDe Canadees Shawnacy Barber heeft zich op de derde dag van het WK atletiek in het Chinese Peking erg verrassend tot wereldkampioen in het polsstokspringen gekroond. Het zilver was voor de Duitse titelverdediger Raphael Holzdeppe, het brons werd gedeeld door de Franse topfavoriet Renaud Lavillenie en de Polen Pawel Wojchiechowski en Piotr Lisek.
Delen per e-mail
De pas 21-jarige Barber pakte het goud door bij zijn eerste poging over 5m90 te wippen. Daarvoor was hij ook probleemloos over 5m50, 5m65 en 5m80 gegaan. Holzdeppe was na Barber de enige die in de finale over 5m90 sprong, maar hij had daar wel drie pogingen voor nodig.
Toppfavoriet, olympisch kampioen en wereldrecordhouder Lavillenie kwam niet verder dan 5m80. Hij had zijn finale op die hoogte aangevat en ging daar van de eerste keer over, daarna faalde hij driemaal op 5m90. Ook de Polen Piotr Lisek en Pawel Wojciechowski wipten in één keer over 5m80.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
WK atletiek
Geen finale voor Arnaud Art in polsstokspringen
Arnaud Art is er op de openingsdag van het WK atletiek in Peking niet in geslaagd de finale van het polsstokspringen te bereiken. -
Hyundai introduceert Ioniq 5
-
Livios
7 oplossingen voor meer privacy in je tuin
Een groot aandachtspunt - zeker bij nieuwe tuinen - is het vermijden van inkijk. Maar je wil toch geen jaren wachten voor je haag of beplanting voldoende beschutting biedt? Privacy in je tuin op één dag: bouwsite Livios legt uit hoe je dit voor elkaar krijgt. -
-
WK atletiek
Belgian Tornados zijn weer in het land: “Geweldig om met medaille terug te keren”
De Belgian Tornados werden bij hun terugkomst op Brussels Airport overladen met applaus. Jonathan Sacoor, Kevin Borlée en trainer Jacques Borlée namen te midden van het feestgedruis ook even de tijd om te reageren bij VTM Nieuws. Hieronder kunt u de interviews bekijken: -
Europa kan antitrustonderzoek beginnen als bedrijven uit EU verdwijnen
-
PREMIUMWK Atletiek
Belgische medaillehoop Nafi Thiam is mentaal ijzersterk: “Zo lang ze twee armen en twee benen heeft, zal Nafi zich niet gewonnen geven”
“Ik moét de beste zijn. Of het hele land is ontgoocheld.” Nafi Thiam beseft dat voor de buitenwereld alleen goud goed genoeg zal zijn op het WK in Doha. Een atleet zou voor minder kraken. Gelukkig is Thiam niet alleen gezegend met een fenomenaal lichaam, maar ook met een uitzonderlijke wilskracht. -
WK atletiek
WK ATLETIEK. Eykens, Kimeli en Hendrix kennen tegenstand, laatste twee moeten Keniaanse toppers niet vrezen
Morgen trappen de Belgen het WK atletiek in Doha op gang. Renée Eykens, Isaac Kimeli en Robin Hendrix kennen hun tegenstanders in de reeksen, terwijl Claire Orcel en Fanny Smets weten welke hoogte ze moeten halen om door te stoten.