Openbare aanklager eist 2,5 jaar cel voor gewezen topsprinter Mario Cipollini voor bedreigingen en mishandeling van ex-vrouw
WielrennenEr hangt Mario Cipollini een celstraf van 2,5 jaar boven het hoofd. Volgens de openbare aanklager van de rechtbank Lucca heeft de Italiaanse ex-renner zich schuldig gemaakt aan mishandeling, stalking en het bedreigen van zijn ex-vrouw en diens partner.
De feiten dateren van 2016 en 2017. Sabrina Landucci, de ex-vrouw van Cipollini, en haar partner Silvio Giusti (gewezen voetballer in lagere divisies) dienden klacht in. Zij beschuldigen de wielerwereldkampioen van 2002 ervan geweld tegen Landucci te hebben gebruikt door haar onder meer naar de nek te grijpen en een pistool op haar te richten. Landucci beweert dat Cipollini onder meer zou hebben gezegd dat hij haar “gaat vermoorden”, haar “botten zal breken en “haar hersenen met z’n handen uit haar hoofd zal rukken”.
Cipollini heeft de feiten en dreigementen altijd ontkend.
De openbare aanklager zegt dat Cipollini “een reeks handelingen heeft ondernomen die de fysieke en mentale integriteit van Landucci hebben geschaad door middel van stoten, klappen en trappen” en eist twee jaar gevangenisstraf wegens het mishandelen en bedreigen van zijn ex. Daarop komt zes maanden cel vanwege bepaalde dreigementen aan het adres van Giusti. Ook wordt 80.000 euro aan schadevergoeding geëist.
Op 13 juli komt de verdediging van de voormalige topsprinter aan het woord. Op die dag wordt ook een uitspraak verwacht.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tour de France1
De groene gids: zoveel punten moet Van Aert sprokkelen om zich te verzekeren van het groen en hier kan hij die rapen
Het hart is er al een tijdje vol van, Wout van Aert mikt de komende weken in de Tour op eindwinst in het puntenklassement. Onze landgenoot is de kandidaat par excellence. Vijftien jaar na Tom Boonen is het tijd voor een nieuwe Belg in de groene trui in Parijs. Hoe dat moet/kan gebeuren, ontdekt u allemaal in deze ‘groene’ gids. -
Tour de France20
Intermarché - Wanty-Gobert neemt Quinten Hermans tegen verwachting in niet mee naar Tour: “Klaar en duidelijk dat sportieve hierin niet primeert”
Zoek straks niet naar Quinten Hermans in de Tourselectie van Intermarché - Wanty-Gobert. Onze landgenoot is tegen alle verwachtingen in naast de achtkoppige ploeg gevallen, nadat eerder bekend raakte dat hij volgend jaar voor Alpecin-Fenix zal rijden. “Dit had ik absoluut niet zien aankomen.” -
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
-
Wielrennen18
Yves Lampaert komt na 2de plaats nog één keer terug op Wellens-incident: "Als er excuses moeten volgen, bij deze”
Tweevoudig Belgisch kampioen tijdrijden Yves Lampaert werd in Gavere voor de vierde keer vice-kampioen. “Ik ben op mijn waarde geklopt en blij met zilver", al was hij ook blij dat de heisa rond zijn uitsluiting in Ronde van België is gaan liggen. “Als ik mijn excuses moet maken aan Tim, bij deze, maar topsport is niet voor doetjes.” -
Tour de France10
Wereldkampioen Alaphilippe ontbreekt in Tour, Michel Wuyts: “Heel jammer, want Julian is uitermate attractief”
Geen Ronde van Frankrijk voor Julian Alaphilippe. De wereldkampioen is niet fit geraakt na zijn zware valpartij in Luik-Bastenaken-Luik. Michel Wuyts en bondscoach Sven Vanthourenhout, die vanaf vandaag tot de Grand Départ vooruitblikken op de Tour, laten zich uit over de niet-selectie van de Fransman. -
Wielrennen47
Wout van Aert, die pijnlijke knie meteen test op training, gaat voor geel: “Of ik vrijdag 100 procent zal zijn, weet ik niet. Maar de motivatie is er”
-
Spaargids.be
Verschillende mutualiteiten betalen kinderopvang terug: voor deze vier verrassende zaken kan je geld terugtrekken
Dankzij onze sociale zekerheid krijg je heel wat medische kosten terugbetaald. Maar de ziekenfondsen doen in heel wat gevallen een extra duit in het zakje. Die extra terugbetalingen kunnen naargelang het ziekenfonds echter sterk uiteenlopen. Spaargids.be bezorgt een overzicht.
2 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerMieke Ponet
glenn wouters