KOERS KORT. Dennis kroont zich tot Australisch kampioen tijdrijden - Hirschi dreigt voorjaar (deels) te missen
Dennis kroont zich tot Australisch kampioen tijdrijden
Rohan Dennis heeft zich in Ballarat gekroond tot Australisch kampioen tijdrijden. De renner van Jumbo-Visma legde het 37,5 kilometer lange parcours af in 45:34. Hij haalde het met 1:13 voorsprong op Luke Durbridge en 1:48 op Conor Leahy.
Het is de vierde nationale tijdrittitel voor de 31-jarige Dennis, na eerdere successen in 2016, 2017 en 2018. De voormalige werelduurrecordhouder, die vorig jaar de bronzen medaille veroverde in de tijdrit op de Olympische Spelen van Tokio, volgt Luke Plapp op.
Bij de vrouwen won Grace Brown (FDJ Nouvelle Aquitaine-Futuroscope) na 28,6 kilometer in 41:29, voor Amber Pate, (op 1:01) en Lisa Jacob (op 1:12).
Hirschi moet seizoensbegin opnieuw uitstellen
Marc Hirschi (23) ziet zijn seizoensbegin voor het tweede opeenvolgende jaar achteruit geduwd worden. De Zwitser van UAE-Team Emirates onderging drie weken geleden een operatie aan de heup en zal ten vroegste in maart opnieuw kunnen koersen. De Vlaamse koersen komen dus met zekerheid te vroeg, mogelijk geraakt-ie wel nog fit voor de Ardennenklassiekers.
Vorig jaar begon Hirschi ook pas in maart aan zijn seizoen in de Ronde van Catalonië na een tandoperatie. Hij werd toen nog zesde in Luik-Bastenaken-Luik, op zeven seconden van winnaar en ploegmaat Tadej Pogacar.
Jempy Drucker stopt met wielrennen
Jempy Drucker heeft op sociale media bekendgemaakt te stoppen met wielrennen. De 35-jarige Luxemburger zocht een hele winter naar een nieuw team, maar dat lukte niet. Hij hangt de fiets dan maar aan de haak. “Ik had graag op een betere manier afscheid genomen van de wielersport”, schreef hij. Drucker reed tijdens zijn carrière voor onder meer Wanty-Groupe Gobert, BMC en BORA-hansgrohe. Het voorbije seizoen was hij aan de slag bij Cofidis, maar daar werd zijn contract niet verlengd.
De Luxemburger won tijdens zijn carrière etappes in de Ronde van Spanje, Ronde van Luxemburg en Ronde van Wallonië. Hij werd in 2017 ook Luxemburgs kampioen tijdrijden. In het veldrijden werd hij vier maal nationaal kampioen.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wielrennen7
Wout van Aert op schema voor Dauphiné, waar klassement geen doel is: “We rijden er in functie van de Tour”
Terwijl de Tour-ploeg van Ineos Grenadiers zich op hoogte voorbereidt op Tenerife en Tadej Pogacar begint aan zijn hoogtestage in Livigno, bivakkeert Jumbo-Visma met Wout van Aert, Primoz Roglic en co. in de Sierra Nevada. “Iedereen traint zonder beperkingen. We zitten op schema voor de Tour.” -
Wielrennen
Stan Dewulf wint 66ste Sint Elooisprijs Ruddervoorde na een korte solo
Stan Dewulf heeft een zonovergoten 66ste editie van de Sint Elooisprijs, een profkoers over 166 kilometer op de nationale kalender in en rond het West-Vlaamse Ruddervoorde, gewonnen. De 24-jarige renner van AG2R-Citroën haalde het na een solo van zowat 6 kilometer. Tom Devriendt eigende zich de tweede plaats toe. Ruben Apers vervolledigde het podium. -
Wielrennen2
Geen Tour de France en Brussels Classic voor Biniam Girmay, die binnen enkele dagen wel training hervat
Op de affiche van het ‘Na-Giro-criterium’ in Valdobbiadene (30 mei) pronkt de naam van Biniam Girmay, maar dat is een klucht. “Gezien zijn oogblessure door de kurk van de fles Prosecco mag Biniam tien dagen niet fietsen. Zijn vooropgestelde programma is aangepast. De Brussels Classic en de Ronde van Limburg worden geschrapt”, zegt performancemanager Aike Visbeek. -
-
Wielrennen
De Gendt ziet “revival van de oude mannen”, nog maximaal vier kansen voor Ewan in Giro
35 en niét versleten. Thomas De Gendt herontdekte zichzelf in deze Giro. Of ligt het aan het peloton dat weer ‘normaal’ doet? -
HLN Shop
Je tuin omtoveren tot een wellness? Zo ga je te werk
Wil je 100% relaxen zonder eerst de ellende van vliegveld, uitvoerige incheckprocedure of lange autorit te moeten verduren? Tover je eigen tuin dan om tot een wellnesszone en scoor een instant vakantiegevoel bij het opengooien van je terrasdeur. HLN Shop lijst op wat je daarbij kan helpen. -
Livios
Grotere regenwaterputten in opmars: “Ga meteen voor een put van 10.000 liter”
De klimaatverandering is een realiteit. Zowel periodes van droogte als intense neerslag komen steeds vaker voor. Maart en april waren kurkdroge maanden, waardoor heel wat regenwaterputten in Vlaanderen vandaag leeg zijn. Nu al. Moeten we investeren in grotere regenwaterputten? Bouwsite Livios gaat het na. -
Ninashop.be
De eeuwige topper: met deze cognac handtassen ben je altijd stijlvol
Op zoek naar een nieuwe lievelingstas? Een cognackleurig exemplaar weet ieder fashionistahart te bekoren. Met deze 3 tips van Ninashop.be maak je gegarandeerd de juiste keuze.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer