KOERS KORT (27/10). Thibau Nys blijft winnen, off-day voor Cant - Bernal verhuist naar Monaco en denkt aan twee grote ronden in 2020
Delen per e-mail
Thibau Nys pakt de zege bij de junioren
Thibau Nys (AA-Drink Jongerenteam) heeft bij de junioren de Superprestigecross in het Oost-Vlaamse Gavere gewonnen. Nys was in deze derde manche van het regelmatigheidscriterium in een sprint met twee net iets sneller dan Lennert Belmans. Yorben Laureyssen, leider in de stand, finishte als derde op tien seconden van Thibau Nys. Ward Huybs werd vierde voor Jente Michiels.
In het algemeen klassement na drie manches heeft Yorben Laureyssen nu 38 punten achter zijn naam staan. Thibau Nys is door zijn tweede zege in dit regelmatigheidscriterium opgerukt naar de tweede plaats in de tussenstand met 30 punten. Lennert Belmans (28 punten) volgt als derde.
Aaron Dockx (Iko-Crelan) verzekerde zich van de overwinning bij de tweedejaarsnieuwelingen. Dockx haalde het afgescheiden van Kay De Bruyckere. Kenay De Moyer eigende zich de laatste podiumplaats toe. Bij de eerstejaarsnieuwelingen mocht Viktor Vandenberghe dan weer juichen. Hij bolde alleen over de finish, gevolgd door Yordi Corsus. De Brit Mark Lightfoot, zaterdag nog winnaar in Beringen, legde beslag op de derde plaats. Xenna De Bruyckere was dan weer oppermachtig bij de meisjes nieuwelingen. Zélie Gaux werd tweede voor Lore Sas.
Dubbelslag voor Nederlandse Yara Kastelijn in Gavere, Cant werd 14de
Yara Kastelijn (777) heeft zondag de Superprestigecross in Gavere, de derde manche in dit regelmatigheidscriterium, gewonnen. De 22-jarige Nederlandse haalde het, na een lange solo, voor haar Italiaanse teamgenote Alice Maria Arzuffi. De Nederlandse Ceylin del Carmen Alvarado werd derde, terwijl Annemarie Worst netjes Laura Verdonschot achter haar hield in een sprint voor de vierde stek.
Wereldkampioene Sanne Cant, die als leidster begon aan deze cross, kende een complete offday en werd slechts veertiende. Yara Kastelijn is door haar zege, de eerste trouwens van het seizoen, meteen ook de nieuwe leidster in het klassement van de Superprestige. Ze telt nu 39 punten. Net één meer dan Ceylin del Carmen Alvarado. De Italiaanse Eva Lechner (35 punten) staat op positie drie. Sanne Cant is teruggezakt naar de vijfde plaats met 29 punten achter haar naam.
Annemarie Worst nam de beste start en nam onder meer de Britse Bethany Crumpton, Laura Verdonschot, wereldkampioene Sanne Cant en haar landgenotes Yara Kastelijn met Ceylin del Carmen Alvarado op sleeptouw. Een viertal met Annemarie Worst, Laura Verdonschot, Yara Kastelijn en de Nederlandse Inge van der Heijden begon aan de tweede ronde met een geringe voorsprong op de Italiaanse Eva Lechner met Ceylin del Carmen Alvarado in haar wiel. Een groepje met Sanne Cant en de snipverkouden Ellen Van Loy volgde wat verderop.
Sanne Cant, leidster in het klassement, kende een moeilijk moment en was niet mee toen zich een kopgroep vormde met zeven. Daar maakten Annemarie Worst, Eva Lechner, Laura Verdonschot, Yara Kastelijn, Ceylin del Carmen Alvarado, Inge van der Heyden en de Italiaanse Alice Maria Arzuffi wel deel van uit. Ellen Van Loy reed op positie acht, terwijl het bij wereldkampioene Sanne Cant van kwaad naar erger ging. Cant zakte immers verder weg, terwijl voorin het hard tegen onzacht ging.
Kastelijn versnelde over halfcross en sloeg meteen een aanzienlijke kloof. Achter haar sloegen Alice Maria Arzuffi en Ceylin del Carmen Alvarado de handen in elkaar en maakten ze jacht op de eenzame leidster. Annemarie Worst vond op haar beurt steun bij de Britse Anna Kay die na een serieuze remonte een fikse sprong naar voor had gemaakt. Yara Kastelijn vatte de slotronde aan met een voorsprong van 14 seconden en kwam niet meer in de problemen.
Japanner Yukiya Arashiro wint voor eigen volk
Yukiya Arashiro heeft zondag het criterium van Saitama gewonnen. De Japanner van Bahrain Merida haalde het voor eigen volk nadat hij wegsprong uit een elitegroepje. Tourwinnaar Egan Bernal moest vrede nemen met een tweede plaats, Vuelta-winnaar Primoz Roglic finishte als derde.
Geen Chris Froome aan de start van het Criterium van Saitama, een organisatie van ASO met tal van wielervedetten om het wielrennen in Japan populairder te maken. De Brit acht zich nog niet klaar om in een koersend peloton te rijden, wel nam hij deel aan de ploegentijdrit voorafgaand aan het Criterium. Zijn team, met ook nog Jonathan Castroviejo en Egan Bernal, nam geen risico’s onderweg en finishte bij de laatste ploegen.
De wedstrijd zelf had het niet veel om het lijf. Elk om zijn beurt schoof een topper wel eens mee in een vroege vlucht, de eerste ontsnapping was er één met Jakob Fuglsang, Romain Bardet en Matteo Trentin, maar zou het niet uitzingen tot het eind.
Uiteindelijk kwam de winnaar uit een groepje met Roglic, Arashiro, Castroviejo, Mezgec en Fugslang. De Japanner sprong vlak voor het ingaan van de laatste ronde weg en werd niet meer bijgebeend, ondanks weerwerk van Roglic en ook nog Bernal die de sprong naar voren had gemaakt. Hij volgt op de erelijst Alejandro Valverde op die niet van de partij was, maar werd vervangen door Primoz Roglic.
Egan Bernal verhuist naar Monaco
Egan Bernal (Ineos) won zondag het Criterium van Saitama niet, maar dat zal hem wellicht worst wezen. De winnaar van de Tour van dit jaar genoot met volle teugen van de aandacht in Japan, maar kan zich nog niet uitspreken over zijn programma voor 2020. Eén ding staat wel al vast: binnenkort verhuist hij naar Monaco.
De Colombiaan pendelt heen en weer tussen Zuid-Amerika en Europa. De voorbije jaren verbleef hij in Andorra, dat ook op grote hoogte ligt en waar hij zijn thuissituatie een beetje kon simuleren. Bovendien was er ook geen sprake van een taalbarrière. Het gunstige fiscale klimaat speelde wellicht ook een rol: inwoners betalen slechts 10 procent belastingen. In Monaco betaal je geen belastingen, maar is het wonen wel veel duurder. Toch verhuist Bernal nu naar het prinsdom. “Ik woon inderdaad in Andorra”, vertelde hij aan Belga in de marge van een interview vooraf aan het Criterium van Saitama. “Maar ik verhuis binnenkort wel naar Monaco.”
Daar vindt hij immers heel wat van zijn ploegmaten terug zoals Chris Froome, Geraint Thomas en Michal Kwiatkowski. Bovendien heeft zijn team er een huis en kan hij er beroep doen op allerlei faciliteiten van de ploeg: maaltijden aan huis, een mecanicien en trainer in de buurt.
Bernal is de titelverdediger in de Tour van 2020, maar weet overigens nog niet wat zijn plannen zijn volgend seizoen. Giro, Tour, Vuelta of een combinatie van twee rondes. “Ik weet het nog niet, ik heb ook voor Giro en Vuelta veel respect”, zegt hij. “Anderzijds zou ik er ook wel bij willen zijn in de Tour van 2020 als titelverdediger. Het plan moet nog gemaakt worden.”
De Giro van komend jaar lijkt iets minder op zijn maat, met drie tijdritten. “Dat is inderdaad niet mijn favoriete onderdeel, vooral omdat de laatste tijdrit op de slotdag volgt. Anderzijds zijn er ook veel lange etappes en dat is iets wat ik wel graag heb, net zoals veel lange beklimmingen. In de Tour zijn de etappes in 2020 korter en heb je veel kortere, explosieve hellingen. We zien wel. Ik houd wel van het Giro-parcours, het is heel compleet, maar ik kan nu nog niet zeggen welk parcours me het beste ligt. Ik keer graag terug naar de Tour, maar ik wil er ook wel in de Giro zijn. De ploeg zal daarin een beslissing maken, zij hebben daarin meer expertise en ik wil daar nu nog niet te veel over nadenken, of ik één of twee Grote Rondes rijd en welke dat zullen zijn.”
Lotto-Soudal werft Steff Cras en Matthew Holmes aan
Lotto-Soudal heeft zich met Steff Cras en de Brit Matthew Holmes versterkt. Dat meldde het Belgische WorldTeam vandaag. Beide klimmers tekenden voor twee seizoenen.
De 23-jarige Cras komt over van Katusha Alpecin, waarbij hij in 2018 zijn profcarrière startte. In 2015 en 2016 reed hij al voor het belofteteam van Lotto Soudal, in 2017 maakte hij de overstap naar het opleidingsteam van BMC. “Voor mij is dit dus een terugkeer naar een vertrouwde omgeving”, klinkt het. “Deze overstap maakt me erg blij, na een wisselvallig seizoen. Ik startte sterk in Oman, maar kende dan gezondheidsproblemen. Gelukkig kon ik het seizoen met een positieve noot eindigen. Ik reed mijn eerste grote ronde en kwam toch wel erg sterk uit de Vuelta. Ik verlang nu al naar 2020.”
Holmes, 25 jaar, was de jongste zes jaar actief voor het Britse continentale team Madison Genesis. “Lotto Soudal contacteerde me na het Test Event in Tokio (waarin hij vierde werd). Maar ik kon pas echt geloven dat ik WorldTour-renner word, toen ik vrijdag mijn contract tekende. Wat een droom! Het wordt alvast een grote stap: van wedstrijden in Groot-Brittannië naar wedstrijden over de hele wereld. De ploeg heeft vertrouwen in me en dat sterkt me. Ik zal me focussen op de kleinere rittenkoersen. Ik start er als helper, maar zal regelmatig wel mijn kans krijgen.”
“Met de aanwerving van Cras en Holmes is het team voor volgend seizoen compleet”, meldt Lotto Soudal. De formatie geeft 27 renners onderdak: Sander Armée, Steff Cras, Jasper De Buyst, Thomas De Gendt, John Degenkolb (Dui), Stan Dewulf, Jonathan Dibben (GBr), Caleb Ewan (Aus), Frederik Frison, Philippe Gilbert, Kobe Goossens, Carl Fredrik Hagen (Noo), Adam Hansen (Aus), Matthew Holmes (GBr), Rasmus Iversen (Den), Roger Kluge (Dui), Nikolas Maes, Tomasz Marczynski (Pol), Rémy Mertz, Stefano Oldani (Ita), Gerben Thijssen, Tosh Van der Sande, Brian Van Goethem, Harm Vanhoucke, Brent Van Moer, Jelle Wallays en Tim Wellens.
Gianluca Brambilla rijdt ook volgend jaar nog voor Trek-Segafredo
Gianluca Brambilla rijdt ook in 2020 nog voor Trek-Segafredo. Dat maakte het Amerikaanse WorldTeam zaterdag bekend. De 32-jarige Italiaan maakte in 2018 de overstap van Quick-Step naar Trek. Hij reed zes seizoenen voor het team van Patrick Lefevere. Voordien reed hij drie jaar (2010-2012) in het truitje van Colnago.
Bij Trek is Brambilla een teammaat van Jasper Stuyven en Edward Theuns. Volgend jaar krijgt hij er zijn landgenoot Vincenzo Nibali als ploegmaat bij. “Daar kijk ik erg naar uit. Ik ben klaar om hem in het hooggebergte bij te staan. Daarnaast wil ik volgend jaar zelf ook nog eens winnen. Het maakt niet uit hoe of waar, ik wel echt nog eens winnen.” Brambilla’s laatste van vier profzeges dateert al van september 2016, toen hij een etappe in de Vuelta won.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Magische girlpower, hoopgevende natuurbeelden of achter de schermen bij Snelle: dit is onze streaming top vijf voor dit weekend
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s voor het weekend. Deze week op het menu: een hoopgevende natuurdocumentaire over het lockdowneffect op Apple TV+, een magisch Brits kostuumdrama op Streamz en een doodeerlijk portret van Lars Bos, beter gekend als popartiest Snelle, op Netflix. -
PREMIUMWielrennen
Wout van Aert blikt tevreden terug op klassieke campagne: “Het is tijd voor een feestje, de fiets gaat even aan de kant”
Wout van Aert (26) sluit zijn voorjaar af met een knaller. Het verschil met Tom Pidcock was een neuslengte, een haarbreedte, niet eens een banddikte. Een peulschil, maar tegelijk ook de kroon op een heel mooie voorjaarscampagne. -
Wielrennen4
Jasper Philipsen wint opnieuw massasprint in Ronde van Turkije
Jasper Philipsen heeft de zevende etappe in de Ronde van Turkije gewonnen. Onze landgenoot was net als gisteren de snelste in een massasprint. Philipsen haalde het voor Greipel en Cavendish en pakt ook de puntentrui in Turkije. -
-
Wielrennen4
Brabantse Pijl was voorsmaakje op WK, dat liefst 50 hellingen telt: “Wordt een heel zware koers”
De Brabantse Pijl gaf gisteren al een klein voorproefje van wat we op het WK gaan krijgen. De lokale lus in Overijse overlapt voor een groot stuk met de zogenaamde Flandrien-lus van eind september. De conclusie van de renners: “Het wordt een zwaar WK.” -
Wielrennen5
UCI past na hevig protest regels rond weggooien van drinkbussen aan
De wereldwielerbond UCI heeft de straffen op het ongecontroleerd weggooien van drinkbussen door renners versoepeld. De aanpassing komt er na protest tegen de uitsluiting van de Zwitserse renner Michael Schär in de Ronde van Vlaanderen. Schär werd onmiddellijk uit koers gehaald nadat hij zijn drinkbus naar toeschouwers had gegooid, die langs de kant van de weg stonden. Dat gebeurde buiten een zogenaamde afvalzone. -
Livios
Toekomstproof renoveren: zo pak je het aan
Een gerenoveerde woning betekent niet alleen een lagere energiefactuur, maar ook een verbetering op vlak van comfort. Wil je graag oud worden in je eigen woning? Dan zijn er enkele punten waar je tijdens je renovatie rekening mee moet houden. Bouwsite Livios geeft enkele tips om ook later thuis te blijven wonen. -
PREMIUMWielrennen
Onze chef wielrennen: “Wout van Aert heeft er alles uitgeperst. Tot de allerlaatste druppel”
Wout van Aert sloot zijn klassieke campagne af met een overwinning in de Amstel Gold Race. Onze chef wielrennen looft de Belg van Jumbo-Visma. “We zeiden het vorig jaar al en we zeggen het nog een keer: Wout, u was weer geweldig.”
0 reacties