Jumbo-Visma blijft alles winnen, maar zonder monument is voorjaar niet geslaagd: “Ik hoop dat we zondag de kers op de taart zetten”
Ook zonder een handgift van Wout van Aert won Christophe Laporte de koers. Drie dagen na Gent-Wevelgem was Laporte de beste in Dwars door Vlaanderen. Dat maakt nu al vijf klassieke overwinningen voor Jumbo-Visma dit voorjaar. Anderen stonden erbij en keken ernaar.
KIJK. Laporte: “Dit is een grote overwinning”
“Winnen is winnen”, zei Merijn Zeeman. Christophe Laporte viel zijn sportieve baas meteen bij. Neen, deze overwinning in Dwars door Vlaanderen was niet meer of minder mooi dan Gent-Wevelgem waar Laporte zondag als eerste over de streep reed. Omdat hij dat mocht van Wout van Aert.
Daar was de voorbije dagen nog veel om te doen. Merijn Zeeman, een Nederlander, snapte niet hoe het kon. “België is een klein land dat in een grote sport twee van de beste renners van de wereld heeft (Wout van Aert en Remco Evenepoel, red). Het is gek dat in dat kleine land die renners veel kritischer worden benaderd dan in de landen eromheen. Ik heb gezegd dat ze in België niet goed omgaan met hun kampioenen.”
Zeeman had het over Eddy Merckx, die zei dat hij nooit een zege zou weggeven. Over Museeuw, die voorspelt dat Van Aert er nog spijt van gaat krijgen. Over Roger De Vlaeminck, die vindt dat Van Aert voor de verkeerde ploeg rijdt. Enzovoort. Enzovoort.
Eén ding nog wilde Zeeman daarover kwijt: “Hoe het zondag ging is hoe wij als ploeg naar deze sport kijken. Daar heb ik ook veel goéde reacties op gekregen.”
Jumbo-Visma domineert, de ploeg regeert, verschillende renners winnen. Van Baarle in de Omloop, Benoot in Kuurne, Van Aert in de E3 Harelbeke, Laporte in Wevelgem en Waregem.
Het overwicht was in Dwars door Vlaanderen niet zo overweldigend als afgelopen zondag in Gent-Wevelgem. Toch bestond niemand het om een vuist te maken. De prijs voor het verzet ging woensdag naar de onverslijtbare Noor Alexander Kristoff en naar de 23-jarige Spanjaard Oier Lazkano (Movistar), die een hele dag in de aanval reed en toch nog tweede werd. Anderen stonden erbij, keken ernaar, voelden zich machteloos en vloekten bij een nieuwe overwinning van Jumbo-Visma.
“Met elke nieuwe zege groeit de motivatie”, zei winnaar Christophe Laporte. “Zelfs in Gent-Wevelgem, een koers in heel slecht weer, was iedereen blij dat hij erbij was. Omdat we weten dat we voor de zege koersen.”
De vreugde aan de bus van Jumbo-Visma was in Waregem weer groot. Winnen is blijkbaar niet iets wat went. Grote baas Richard Plugge, doorgaans erg gereserveerd, nam Merijn Zeeman stevig vast. Maar alles winnen of toch bijna zal ook niet volstaan als zondag niet de Ronde van Vlaanderen wordt gewonnen. Of volgende week Parijs-Roubaix.
“De Ronde en Roubaix zijn onze grote doelen”, zegt Zeeman. “We gaan alles doen om het te laten lukken. Wat we nu hebben gaat natuurlijk niet meer weg, ook als het zondag of volgende week niet lukt. Als we de Ronde of Roubaix niet winnen, zullen we heel erg balen. Daar denken we nu niet aan. Ik hoop dat we zondag de kers op de taart kunnen zetten. Dat we dan kunnen zeggen dat we een perfect voorjaar hebben gereden. Indien niet, dan ontbreekt een monument. Dan is ons voorjaar niet geslaagd. Dat klinkt gek na vijf klassieke overwinningen, maar het is niet anders.”
Op Christophe Laporte kunnen ze al rekenen. “Zondag rijd ik in dienst van de hele ploeg. Iedereen weet dat Wout van Aert de sterkste is. Het is logisch dat ik hem zondag ga helpen.”
Ben jij de grootste wielerkenner van het land? Speel mee met de Gouden Klassiekers via de onderstaande gouden knop.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
7
Ex-renster Jolien D'hoore wordt voor het eerst mama: “Ons mooiste avontuur gaat beginnen”
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
Gedaan met handtassen vol glitters, goud en tierlantijntjes. Cleane, gestroomlijnde tassen zijn deze zomer een echte hit. Want dat past perfect bij de nieuwste modetrend, quiet luxury, waarbij je kiest voor eenvoud. Simpel, maar niet minder luxueus! Wij selecteerden 15 minimalistische tassen die passen bij de hype én een levenlang meegaan. -
3
“Was moeilijk aanvaarden dat ik minder kon dan m’n vader van zestig”: Campenaerts zondag aan start Dauphiné na maandenlange revalidatie
Na vier weken komt Victor Campenaerts weer van zijn berg. Zondag staat hij aan de start van de eerste rit van het Critérium du Dauphiné. Het wordt zijn eerste koers sinds Campenaerts bij een val in de Bredene Koksijde Classic (17 maart) een ruggenwervel en zijn schaambeen brak. Grote plannen heeft Campenaerts niet. “Uitrijden is mijn enige doel.” -
-
11
Sprinttalent Kooij verpest Belgisch feestje in Heistse Pijl, landgenoten Meeus en Ghys mee op het podium
-
Mijntelco
Tweede prijsverhoging voor Telenet in één jaar tijd: dit zijn alternatieven voor een lagere telecomfactuur
Vanaf juni betalen Telenet-klanten meer voor hun abonnement. Deze prijsstijging vormt trouwens hét uitgelezen moment om jouw contract onder de loep te nemen en te kijken of je elders goedkoper af bent. Mijntelco.be overloopt enkele interessante mogelijkheden. -
31
Jumbo stopt al na dit seizoen met sponsoring Verstappen en mogelijk ook met wielerploeg rond Van Aert
Jumbo stopt na dit seizoen met het sponsoren van Formule 1-kampioen Max Verstappen. En mogelijk krijgt ook de wielerploeg Jumbo-Visma, met onder meer Wout van Aert, al na dit seizoen een andere hoofdsponsor. Dat schrijven onze collega’s van het ‘AD’. -
Mijnenergie
Minister Demir uiterst kritisch over Fluvius: “Je moet maar eens een eigenaar van zonnepanelen zijn”
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageeradri zuiderwijk
Herman Van Arendonk
Linda Wellekens
nicole haeck