Jasper Stuyven ziet coronasituatie somber in: “Ik vrees voor de Vlaamse klassiekers”
WielrennenJasper Stuyven (27) sprintte gisteren naar een derde plaats in Parijs-Nice. Alleen jammer dat er bij de finish niemand stond om daarvoor te juichen. Sinds gisteren wordt er nu ook gekoerst achter gesloten deuren. Stuyven: “Het kan binnenkort ook in België helemaal ontploffen.”
“Geen publiek? Serieus? Daar heb ik niks van gemerkt”, zei Jasper Stuyven. De maatregel om toeschouwers bij de start van elke rit in Parijs-Nice op honderd meter van het podium te houden, en op driehonderd meter bij de finish, werd pas afgekondigd toen het peloton gisteren al duchtig aan het koersen was. En wanneer je zoals Stuyven op volle kracht voor de ritzege sprint, heb je ongetwijfeld niet veel oog voor het publiek.
Ze zeggen dat het nog acht dagen is tot we in België gaan koersen. Maar tegen die tijd kan het ook in België helemaal ontploffen
Derde, daar was Stuyven niet helemaal blij mee. Maar wat hem en bij uitbreiding het hele peloton meer zorgen baart, is hoe lang de coureurs nog kunnen blijven koersen. In Parijs-Nice, maar ook in de races die daarna komen. En dan hebben we het over de Vlaamse eendagskoersen, te beginnen met Nokere Koerse op woensdag 18 maart. En alles wat daarna komt: Bredene Koksijde Classic (20 maart), Driedaagse De Panne (25 maart), E3 Harelbeke (27 maart), Gent-Wevelgem (29 maart) en Dwars door Vlaanderen (1 april). En dan zijn we bij de Ronde van Vlaanderen (5 april).
Stuyven: “Ze zeggen dat het nog acht dagen is tot we in België gaan koersen. Maar tegen die tijd kan het ook in België helemaal ontploffen. Organisatoren kunnen wel maatregelen nemen, maar tegelijk verspreidt het virus zich exponentieel. Ik vrees dat dit ook de Vlaamse klassiekers gaat raken.”
De Franse maatregel om manifestaties met meer dan 1.000 mensen achter gesloten deuren te houden, geldt voor de komende twee weken. Die maatregel liet zich gisteren voor het eerst ook gevoelen in Parijs-Nice. Tot nader order gaat de race gewoon verder. Maar hoe lang nog? “Als je rondvraagt in het peloton, gaat negentig procent ervan uit dat we niet tot in Nice geraken”, zegt Stuyven. “Misschien is deze nieuwe maatregel een volgende stap in de richting.”
Niet buitenshuis lunchen
Het cliché dat renners het van dag tot dag bekijken, klonk gisteren luider dan anders. Stuyven rekent zich bij de negentig procent die gelooft dat Parijs-Nice vroegtijdig wordt beëindigd. Zelf haalt hij Nice zeker, zegt hij, vroeger of later. Van Nice is het namelijk nog maar dik twintig kilometer meer tot Monaco, waar Stuyven sinds september vorig jaar een appartement huurt.
Hij was er vorige week nog en hij nam toen al zijn voorzorgen. “Ik ga niet buiten als het niet moet. In plaats van te gaan lunchen, maak ik mijn eten thuis wel. Vorige week nog werd iemand uit ons appartementsblok gehaald uit vrees voor een coronabesmetting. Het bleek vals alarm. Ik denk: als het komt, dan komt het. Panisch word ik er niet van.”
Somber
Steven de Jongh, de Nederlandse ploegleider van Stuyven, twijfelt. “Laten we hopen dat we verder kunnen. Als ze zeggen dat we moeten stoppen, dan stoppen we. We moeten niet naïef denken dat het virus zich hier niet meer verspreid. Ik vrees ook dat meer wedstrijden worden gecanceld. In het Vlaamse voorjaar ook. Ik zie het somber in.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers
De allerbeste camera’s voor je vakantiefoto’s schuilen in deze smartphones
Ben je nog voor je vakantie op zoek naar een nieuwe smartphone? Hecht je veel belang aan de kwaliteit van de bijhorende camera, om zo onvergetelijke vakantiekiekjes en festivalfoto’s te kunnen maken? Smartphonespecialist Donovan Kerssenberg van technologiesite Tweakers trakteert je op zijn top drie smartphones-met-de-zotste-camera’s van het moment én geeft ook enkele minder dure alternatieven mee. -
Tour de France9
BEKIJK. Van de dubbele val van Bissegger tot de verrassende knaltijd van Lampaert: de hoogtepunten van de openingstijdrit in de Tour
De openingstijdrit van de Tour de France zit erop. Yves Lampaert knalde naar de zege én het geel, Wout van Aert moest vrede nemen met de tweede plek. Outsider Stefan Bissegger kwam daarnaast tweemaal ten val. Bekijk hierboven de opvallendste momenten van de dag. -
Livios
Regenwaterput verplicht bij nieuwbouw en grote renovatie: dit moet je weten over de werking en prijs
Zeker na enkele droge weken, snakt onze tuin naar water. Om je waterfactuur onder controle te houden, maak je best gebruik van gratis regenwater. Bouwsite Livios legt uit hoe je het opvangt met een regenwaterput en waar je rekening mee moet houden. -
-
Wielrennen27
Wout van Aert en vrouw Sarah De Bie investeren in vastgoedbedrijf: “Een opportuniteit”
Wout van Aert en zijn vrouw Sarah De Bie nemen een minderheidsbelang in Heylen Vastgoed. De investering moet het Antwerpse vastgoedbedrijf, dat momenteel zeventien kantoren telt, helpen om in heel Vlaanderen actief te worden, zo zegt het donderdag. -
Tour de France
De vestimentaire blunder van Geraint Thomas en wat droegen ze bij Quick.Step onder hun helm?
-
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
TOUR DE FRANCE1
“Ik hoop dat ik nu snel ziek word”: diep ontgoochelde Tim Declercq keert met auto terug uit Denemarken na “licht positieve” coronatest
“K*t”, zegt Tim Declercq. Hij zal het wel drie keer zeggen. Want Tim Declercq (33) rijdt dan toch niet de Tour de France. De onvermoeibare renner in de ploeg van Patrick Lefevere testte dinsdagmorgen “licht positief” op Covid-19. Zijn plaats in de achtkoppige Tourploeg wordt ingenomen door de nieuwe Franse kampioen Florian Sénéchal. “Omdat het een lage virale lading betreft is de kans klein dat anderen zijn besmet”, zegt ploegdokter Toon Cruyt.
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageervicky vanderweyen
Pieter geens
Cindy Borremans
maarten mouton