Hugo Camps op bezoek bij Rik Van Looy (86), wielerlegende en mantelzorger: “Ik kom niet meer buiten zonder Nini. Nu zorg ík voor haar”
WielrennenHet is middag in Herentals. Nini blijft op haar kamertje, in bed. Ze laat zich niet zien, niet voor een groet, niet om de bloemen in ontvangst te nemen. De 88-jarige diva van het peloton zit in een rolstoel en vergeet soms namen. Die aftakeling draagt ze alleen, buiten het zicht, in afzondering. Het is haar trots, zegt fulltime mantelzorger Rik Van Looy. Zijn leven is een klein jaar geleden drastisch veranderd. Na een dubbele operatie wou zijn eega zich niet meer toeleggen op revalidatie. “Als ze het wel had gedaan, zou ze nu nog kunnen lopen”, zegt de ‘Keizer van Herentals’ gelaten. “Nu kom ik ook nergens meer. Ik blijf bij ons ma, in afwisseling met mijn dochter en kleindochter. We laten haar niet alleen.”
Delen per e-mail
De grote Rik Van Looy nu als stille gregario van Nini, het went niet. Het doet deze fan van het eerste uur toch een beetje pijn. De keizer fulltime van Nini, zoals hij destijds fulltime van de fiets was – het is een kleine Apocalyps. “Zonder haar ga ik nergens naartoe. Ook niet naar mijn geliefde restaurants. We laten al het lekkers thuis komen.”
Het offer van de liefde gaat ver. Nini gaat ten laatste om 19 uur naar bed. Rik kruipt mee onder de lakens. Gezellige avonden met vrienden zijn hem afgenomen, maar hij treurt niet. “Nini gaat voor. Zij heeft vroeger zoveel voor me gedaan, nu is het mijn beurt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wielrennen Astana trekt met Fuglsang en Lutsenko naar de Ronde van Vlaanderen
Alexey Lutsenko en Jakob Fuglsang zijn dit jaar de kopmannen van Astana in de Ronde van Vlaanderen. Dat maakte de Kazachse formatie zondagmiddag bekend op hun persdag. Het is voor Fuglslang, in 2019 winnaar van Luik-Bastenaken-Luik, nog maar zijn tweede deelname aan Vlaanderens Mooiste -
Multimedia Slechte wifi? Deze toestellen versterken je signaal tot in het kleinste kamertje
Je wifinetwerk is op zijn sterkst in de onmiddellijke buurt van je draadloze router. Hoe verder in de woning, hoe minder sterk je signaal vervolgens wordt. Als dat problematisch is, kan je het bereik uitbreiden met een wifi repeater. We bekeken enkele populaire modellen. -
PREMIUM
Wielrennen Hoe Jumbo-Visma fel gegeerde Van Aert over de streep trok: meer geld, meer steun, meer vrijheid
-
-
Een nieuwe auto kopen? Zoveel invloed heeft de CO2 uitstoot van je wagen op de prijs van je verzekering
Is het tijd voor een nieuwe auto? Dan heb je waarschijnlijk al een merk en model op het oog. Maar heb je al eens nagedacht over de milieuvriendelijkheid? De CO2-uitstoot van je auto kan namelijk de prijs van je autoverzekering beïnvloeden. Independer.be legt je uit waar je op moet letten. -
Veldrijden Oppermachtige Van Aert klieft in Mol door het zand en de sneeuw naar eerste zege in Belgische driekleur
Wout van Aert heeft in Mol zijn eerste zege in de Belgische driekleur geboekt. Van Aert ontdeed zich iets voorbij halfweg cross van laatste belager Laurens Sweeck. Mathieu van der Poel stond niet aan de start aan het Zilvermeer. -
Multimedia Moet jouw telefoon tegen wat nattigheid kunnen? Deze smartphones zijn waterdicht
Het is misschien niet het eerste waar je naar kijkt als je een nieuwe smartphone gaat kopen, maar toch is ‘waterdichtheid’ een redelijk belangrijk criterium. Helemaal als je ook in de gure tijd van het jaar vaak buitenshuis bent. Onze techredacteur belicht de verschillende niveaus van waterdichtheid en de high-end smartphones per categorie. -
Wielrennen KOERS KORT. Jim Aernouts stopt na Sluitingsprijs van Oostmalle met veldrijden
Na tien jaar profbestaan zal Jim Aernouts (Baloise-Trek Lions) op zondag 21 februari de stekker uit zijn loopbaan als veldrijder trekken. In Oostmalle, de plaats waar hij in 2010 Belgisch kampioen bij de beloften werd, hangt de 31-jarige Aernouts de fiets aan de haak. Van dan af kan hij zich focussen op het restaurant dat hij samen met zijn echtgenote uitbaat.
26 reacties
Peter Nols
Eduard Dierckx
felix strackx
GUSTAAF VAN DEN EYNDE
Ivan Willems