Glunderende Fem van Empel kroont zich op amper 20-jarige leeftijd tot wereldkampioene: “Heb nooit gepanikeerd, dat was sleutel tot succes”
Fem van Empel heeft zich voor het eerst tot wereldkampioene veldrijden gekroond. De amper 20-jarige Nederlandse haalde het voor eigen volk in Hoogerheide voor landgenotes Puck Pieterse en Lucinda Brand. Marion Norbert-Riberolle werd de eerste Belgische op de dertiende plaats.
Topfavorietes Van Empel en Pieterse reden al in de eerste ronde in Hoogerheide weg van de rest van het pak. Ze losten elkaar aanvankelijk van geen vin, maar een schuiver van Pieterse in de vierde ronde zorgde voor de beslissing. Van Empel schoot weg en behield de rest van de cross haar voorsprong.
De wereldtitel is voor Van Empel de kroon op een fantastisch seizoen. Het is al haar veertiende zege, waarbij ook de Europese titel in Namen zat. Ze pakte ook de eindzege in de Wereldbeker. In Hoogerheide veroverde ze vrijdag al goud in de Mixed Relay.
Eerder op de dag pakte Thibau Nys de wereldtitel bij de jongens beloften, voor de Nederlander Tibor del Grosso en Witse Meeussen. De Canadese Isabella Holmgren werd verrassend wereldkampioene bij de meisjes junioren, voor haar tweelingzus Ava.
Zondag komen de jongens junioren (om 11 uur), meisjes beloften (om 13 uur) en mannen elite (om 15 uur) in actie in Hoogerheide.
KIJK. Teleurgestelde Pieterse (2de): “Gestreden tot het einde”
Wereldkampioene Van Empel rijdt Brabantse Pijl
De wereldtitel in Hoogerheide is voor Fem van Empel geen eindpunt in haar programma. Bij haar ploeg Jumbo - Visma zijn ze blij met de wereldtitel, maar hebben ze de 20-jarige renster binnengehaald omdat ze ook op de weg haar potentieel willen benutten. “Ik start mijn wegseizoen op 1 april in de Volta Limburg Classic. Nadien rijd ik ook de Brabanste Pijl en de Waalse Pijl.”
Of Van Empel in juli ook in aanmerking komt voor de Tour is nog niet beslist, bij Jumbo-Visma willen ze hun goudhaantje rustig brengen, want naast de weg en het veld is er nog een derde discipline waarin ze wil scoren. “De komende maanden wil ik mij ook toeleggen op het mountainbiken”, aldus Van Empel. (BVDC)
Lees ook: Wereldkampioen Thibau Nys legde zichzelf enorm veel druk op voor WK U23: “Het was echt niet evident”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
11
Wil Jumbo zijn wielersponsoring stoppen? Of is Jumbo-Visma zijn hoofdsponsor ontgroeid?
Blijft Jumbo ook vanaf 2025 sponsor van de wielerploeg rond Wout van Aert? En is dat als hoofd- of als co-sponsor? Dat ligt momenteel op de onderhandelingstafel tussen de supermarktketen en ploegmanager Richard Plugge. Zijn wielerploeg wil nog groeien en dan is het de vraag of Jumbo daar nog inpast... -
Podcast
WUYTS & VLAEMINCK. “70 procent kans dat Mathieu van der Poel de Ronde van Vlaanderen wint”
Na de E3 en Gent Wevelgem is het nu vooral uitkijken naar de Ronde van Vlaanderen. Op basis van z’n vorige resultaten in de Ronde en wat we van hem gezien hebben de voorbije weken, is wieleranalist Michel Wuyts ervan overtuigd dat Mathieu van der Poel de topfavoriet is om de Ronde te winnen. Voor hun wielerpodcast ‘Wuyts & Vlaeminck’ zakten Michel Wuyts en Stijn Vlaeminck af naar de living van Victor Campenaerts, die momenteel aan z’n bed gekluisterd zit na een zware val in Bredene Koksijde Classic. Luister hieronder naar de volledige aflevering van ‘Wuyts & Vlaeminck’, de scherpste podcast van de koers. -
Spaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
-
16
Johan Bruyneel vindt dat Evenepoel “nog te veel op adrenaline koerst”: “Daardoor maakt hij fouten, en Roglic straft die af”
Na de Ronde van Catalonië twijfelt niemand er nog aan: de Giro wordt een duel tussen Remco Evenepoel en Primoz Roglic. Een duel tussen “twee compleet verschillende karakters”, zegt ex-ploegleider Johan Bruyneel in podcast ‘The Move’. “Als het bij Remco niet gaat zoals hij het wil, zal hij tonen dat hij niet blij is. Bij Roglic zie je dat nooit. Hij is meer ‘zen’ dan Remco.” -
Volksfeest van Brugge tot Oudenaarde: met deze ultieme gids maakt u Vlaanderens Mooiste mee vanop de eerste rij
273,4 kilometer moeten van Aert, van der Poel, Pogacar en de rest van het peloton afleggen van Brugge tot in Oudenaarde. Langs het parcours van de Ronde van Vlaanderen is heel wat te beleven, zowel voor, tijdens als na de koers. Van sfeervolle fandorpen tot vervelende verkeersmaatregelen: hier lees je alles wat je moet weten voor Vlaanderens Mooiste.Brugge, Oudenaarde -
6
KIJK. Ook in onze simulatie pakken de Grote Drie uit, maar wie wint de Ronde van Vlaanderen?
In een wereld waar ChatGPT de moeilijkste vraagstukken beantwoordt met hele essays, kan artificiële intelligentie ook de koers voorspellen. Wij nemen onze toevlucht tot Pro Cycling Manager 2022 om wekelijks de belangrijkste voorjaarsklassiekers te simuleren. Wie ziet de computer winnend over de meet trekken in de Ronde van Vlaanderen? Wordt het ook daar een strijd tussen de Grote Drie? -
Jobat
De populairste elektrische bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professioneel gebruik
Het loon op een fiscaal aantrekkelijke manier spekken gebeurt met extralegale voordelen, zoals maaltijdcheques, een groepsverzekering of een hospitalisatieverzekering. In dat rijtje hoort uiteraard ook de bedrijfswagen thuis. Welke elektrische modellen krijgen daarbij de voorkeur? En hoe zit het precies met de kostenverdeling tussen werkgever en werknemer? Jobat.be biedt een overzicht.
9 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJohn Martens
Jos Vandermeulen
wim rooyakkers
Fons Heylen
jos dedecker