Dries De Bondt is Belgisch kampioen dankzij late uitval in Anzegem, tricolore blijft in de rangen van Alpecin-Fenix
WielrennenDries De Bondt (29) heeft zich in Anzegem tot Belgisch kampioen wielrennen gekroond. De outsider van Alpecin-Fenix kwam solo aan en volgt z’n ploegmaat Tim Merlier op. Iljo Keisse en Pieter Serry mochten mee het podium op in een koers waar de grote favorieten nooit vooraan kwamen.
Het BK. ‘t Is elk jaar wel iets speciaals. In coronajaar 2020 zelfs nog wat specialer dan anders. De strijd om de Belgische tricolore zat pal tussen de Tour en het WK in geprangd. Atypische periode om op zoek te gaan naar een opvolger voor Tim Merlier. En dan deed de beste Belgische renner van het moment nog niet eens mee.
Wout van Aert kreeg van Belgian Cycling de toelating om te passen met het oog op het WK. Ook Benoot nam niet deel tussen Halle en Anzegem. Het moest van de Stuyvens, Van Avermaets, Naesens, Vanmarckes en Gilberts komen. Grote vraag daarbij was hoe de mannen met de Tour in de benen zich zouden verhouden tot de anderen.
Met Edward Theuns was het net één van de Tourgangers die de wedstrijd openbrak bij het aansnijden van de plaatselijke ronden. De renner van Trek-Segafredo kreeg 19 anderen mee, daarbij enkele interessante namen als Bakelants, De Bondt, Meurisse, Wallays en Serry.
Niet dé topfavorieten, maar degelijke renners met een finale in de benen. Toen de voorsprong plots de kaap van de vijf minuten rondde, nam Lotto Soudal het heft in handen in het peloton. Wallays en Van der Sande zaten voorin, maar met de macht van het getal voerde het Belgische WorldTour-team de schifting in het pak door.
Stilaan was het de beurt aan de groten. Stuyven, Philipsen en thuisrijder Vanmarcke roerden zich, maar er werd vooral naar elkaar geloerd. Het parcours was ondanks een spervuur van aanvallen niet selectief genoeg om voor afscheiding te zorgen en dus bleef de kopgroep rondtoeren met anderhalve minuut voorsprong.
Ook vooraan prikjes en gehakketak. Theuns, De Bondt, Meurisse en Wallays kregen een unieke kans winst. Op vijftien kilometer van de meet werd duidelijk dat een outsider met de driekleur zou gaan lopen. Op de laatste keer over de Schernaai gooide Serry een bommetje, maar met een schuiver op de top schakelde hij zichzelf uit.
De Bondt zat aan het wiel, zette door en ging alleen voor glorie. Niemand was bij machte om de renner van Alpecin-Fenix nog terug te halen. De tweevoudige winnaar van Halle-Ingooigem - een koers die een blauwdruk van dit BK is- viel niet meer stil en mocht al voor de finish beginnen vieren.
Keisse en de onfortuinlijke Serry regelden het sprintje in de achtervolgende groep. Bakelants en Theuns maakten de top vijf rond. Het is voor De Bondt niet de eerste keer dat hij de Belgische driekleur mag aantrekken. Eerder werd hij in 2016 Belgisch kampioen wielrennen op de weg bij de elite zonder contract.
Bekijk hier het volledige interview.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wielrennen1
Philippe Gilbert stapt in huwelijksbootje: “14 mei voor altijd in ons hart gegrift”
Philippe Gilbert stapte zaterdag in het huwelijksbootje met Bettina Pesce. “14/05/2022. Een datum voor eeuwig in ons hart gegrift”, schrijft de 39-jarige renner van Lotto-Soudal op Instagram. Het koppel heeft samen een dochtertje, Valentine. Gilbert was eerder gehuwd met Patricia Zeevaert, met wie hij twee zonen - Alan en Alexandre - heeft. -
Vtwonen
Ongestoord zonnen op je balkon: met deze tips krijgen gluurders geen kans
Woon je in een appartement of woning zonder tuin, maar mét balkon? Dan ben je daar de komende periode vast veel te vinden. Het enige nadeel zijn de mogelijke buren die het zonnen er net wat minder comfortabel kunnen maken. Vtwonen.be geeft enkele handige tips om mét stijl meer privacy op je (dak)terras te creëren. -
Wielrennen15
Wout van Aert krijgt er superschaduwkopman bij: Dylan van Baarle is rond met Jumbo-Visma
Het zat eraan te komen en het is nu ook definitief rond: Dylan van Baarle verlaat Ineos Grenadiers aan het eind van dit seizoen voor Jumbo-Visma. -
-
Giro3
Baart de Etna een verrassing na transfer van Hongarije naar Sicilië? “Vroege reisdag is nooit een pretje”
Uitbarstingsgevaar: het peloton trekt in de vierde rit van de Giro naar de Etna. Op de flanken van de vulkaan in Sicilië staat de roze trui op het spel. Of verrast Mathieu van der Poel na een dagje reizen? -
Jobat
Dit zijn de 5 grootste afknappers op je cv
Je cv moet ervoor zorgen dat een potentiële werkgever of recruiter je uitnodigt voor een gesprek. Het is dus van groot belang dat je met je cv niet je eigen ruiten ingooit. Jobat.be overloopt daarom vijf afknappers die je absoluut moet vermijden. -
PREMIUMGiro d'Italia3
Mauri Vansevenant mikt in zijn tweede grote ronde op enkele mooie finales, maar… “Een echte kopman word ik nooit”
Avola, Sicilië. Aan de einder doemt de Etna op. De Giro van Mauri Vansevenant (22), twintigste en beste Belg voorlopig op 0:43 van Mathieu van der Poel, kan nu écht beginnen. “Het klassement is niet mijn eerste prioriteit. Maar ik ga ook niet opzettelijk tijd proberen te verliezen.” -
Livios
Heerlijk relaxen in eigen tuin: zo geef je de gezelligheid een flinke boost
Nu de zon al enkele dagen van de partij is, trekken we met z’n allen naar buiten om te genieten. Dat lukt des te beter in een gezellige tuin. Heb je groene vingers of net helemaal niet? Dat maakt niet uit. Met deze tips van bouwsite Livios tover je je tuin om tot een uitnodigende ruimte waar je fijn kan vertoeven met familie en vrienden.
9 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageervanrobaeys franky
Freddy van Puymbrouck
Germain De Block
Hugo Verlot
eddy de decker