Derde Belgische zege in Vuelta! Emotionele Philipsen pakt eerste overwinning in grote ronde na fenomenale sprint
VueltaDe derde Belgische ritzege in deze Vuelta! Jasper Philipsen (UAE Team Emirates) schreef de vijftiende etappe van de Spaanse rittenkoers achter zijn naam. Hij toonde zich de snelste van een uitgedund peloton. Na de finish veel emoties: het was zijn eerste overwinning in een grote ronde.
Delen per e-mail
Met een rit van 230,8 kilometer tussen Mos en Puebla de Sanabria werkte het Vuelta-peloton vandaag de langste etappe af. Pas na anderhalf uur was de juiste vlucht vertrokken. Een tweede poging van Tim Wellens - inderdaad, alweer hij - bleek de juiste. Met Cattaneo, Costa, Power, Donovan, Aranburu, Luis Leon Sanchez, Schultz, Stannard, Rojas, Lastra, Guillaume Martin en Julien Simon konden we spreken van een dertienkoppige vlucht.
Bierkaai
Net als gisteren vond het peloton het bij een kloof van vijf minuten welletjes. BORA deed er een smak af en verkleinde de achterstand met nog vijftig kilometer te gaan tot twee minuten. Het sein voor Wellens om zijn metgezellen te laten rijden. De winnaar van gisteren én van de vijfde rit besefte dat het vechten tegen de bierkaai was - het peloton had in tegenstelling tot vandaag wél zijn zinnen gezet op de zege.
Net voor de Alto de Padornelo, de vijfde en laatste beklimming van de dag, koos Cattaneo voor het ruime sop. De 30-jarige Italiaan klom voortreffelijk en sprak in de laatste twintig kilometer zijn tijdrijderscapaciteiten aan. Enig probleem: Ackermann had de heuvels overleefd, waardoor BORA-hansgrohe niet twijfelde en aan een rotvaart de jacht inzette. Op 3,4 kilometer van de streep was het over voor Cattaneo - verdienstelijk was zijn poging absoluut, maar de strakke tegenwind was niet in zijn voordeel. Sprinten dus, met een uitgedund peloton.
Vreugde-uitbarsting
Maar het was niet Ackermann, wel onze Jasper Philipsen die deze vijftiende rit op zijn naam schreef. Onze 22-jarige landgenoot ging op de licht hellende finish krachtig aan en hield zijn inspanning tot op de meet vol. Straffe stoot. Én zijn eerste overwinning in een grote ronde. Zijn emoties en de vreugde-uitbarsting na de finish waren logisch. Ackermann werd tweede, voor Steimle. Roglic blijft de leider.
Morgen wacht de renners opnieuw enkele hellingen. In een etappe van 162 kilometer tussen Salamanca en Ciudad Rodrigo moet het peloton over twee cols. Na de laatste, de Puerto El Robledo, moeten er wel nog 28,5 glooiende kilometers richting finish overbrugd worden. De Ronde van Spanje eindigt zondag.
Zin om zelf deel te nemen aan de Vuelta? Stel je ploeg samen op goudenvuelta.be en maak kans op mooie dagprijzen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wielrennen Dit zijn de nieuwe wielershirts voor 2021
Een nieuw jaar, een nieuw wielertenue. Verschillende ploegen gooiden voor 2021 de boeg volledig om, terwijl andere formaties niet veel veranderden. Hieronder een bundeling van alle outfits die officieel bekend zijn. -
Sparen Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst. -
Livios Isoleren: welk materiaal kies je het best en waar moet je op letten?
Wil je je vloeren, muren of dak isoleren? Dan heb je keuze uit een ruim aanbod aan materialen: minerale wollen, kunststof, cellenglas, natuurlijke en reflecterende materialen. Maar hoe weet je nu welk materiaal je moet kiezen en waar je daarbij vooral op moet letten? Bouwsite Livios zet de meest gebruikte materialen voor jou op een rijtje. -
-
Wielrennen Degenkolb wil in 2021 weer grote koersen winnen: "Mijn beste Ronde ooit: daar trek ik me aan op"
Opnieuw grote koersen winnen. Dat is waar John Degenkolb (32) van droomt. Zijn eerste seizoen bij Lotto-Soudal telde genoeg lichtpunten om hoog te mikken, vindt hij. -
PREMIUM
Wielrennen Remco Evenepoel openhartig over zijn moeilijke revalidatie: “Als je ‘s avonds amper nog uit je zetel geraakt, klopt er iets niet”
-
Wielrennen KOERS KORT. Van der Poel traint in Spanje - Ronde van San Juan gaat niet door in 2021 - Nibali rijdt Giro en Tour
Mathieu van der Poel is op stage vertrokken naar Spanje. Dat bevestigt zijn team Alpecin-Fenix. De wereldkampioen in het veld stoomt er zich klaar voor het WK in Oostende. -
Sparen Starten met beleggen: zo vindt u goede beleggingsfondsen
Steeds meer beleggers stoppen een deel van hun spaarcenten in beleggingsfondsen. Maar wat als u (nog) niets van de beurs kent? Hoe vindt u de weg naar het juiste beleggingsfonds? Spaargids.be legt uit hoe u veilig kan starten.
4 reacties
Rudi Pieters
jacques philips
Florent Marien
Marcus Camps