De grote WVA-show: Wout van Aert wint de Omloop na geweldig solo-nummer
OmloopWout van Aert (27) heeft al z’n tegenstanders in de Omloop met de neus op de feiten gedrukt. De Belgische kampioen reed na een aanval vlak voor de Bosberg solo naar Ninove.
‘t Is weer koers en er is weer publiek! Vanochtend in het Gentse Kuipke kwamen 4.000 fans opdraven om de renners toe te juichen voor de start van de Omloop. Voor Sep Vanmarcke en Tim Wellens werd het een zuur begin van het openingsweekend - beide Belgen moesten door ziekte verstek geven. Vooral voor man-in-bloedvorm Wellens een bittere pil om slikken. Wél paraat: topfavoriet Wout van Aert, die voor z’n eerste koersdag van het seizoen stond.
Traditiegetrouw kleurde een kopgroep de beginfase van de koers. Onze landgenoot Ruben Apers trok met zes anderen op pad en kreeg een maximale voorsprong van meer dan zeven minuten. In het peloton ging Lawrence Naesen snel tegen de grond. Meteen over en uit voor de jongere broer van Oliver Naesen, die met een sleutelbeenbreuk naar het ziekenhuis werd overgebracht.
‘t Was lang wachten tot de koers openbrak, maar schermutselingen zijn er altijd op Vlaamse wegen. Op de Holleweg gingen outsiders Victor Campenaerts en Alessandro Covi tegen de kasseien. De werelduurrecordhouder slaagde er ondanks een nieuwe fietswissel nog terug te keren aan het front. Intussen hadden Florian Vermeersch, Loïc Vliegen en Stefan Küng de sprong gemaakt naar de kop van de koers.
De eerste move van de groten kwam er op de Berendries, op zo’n 30 kilometer van het einde. Tiesj Benoot gooide de knuppel in het hoenderhok en kreeg kopman Van Aert en het INEOS-duo Tom Pidcock-Jonathan Narvaez mee. Europees kampioen Sonny Colbrelli voelde het gevaar en maakte als laatste de sprong. Met z’n vijven reden ze naar de kopgroep, in de achtergrond kwam het gewicht van de achtervolging bij Quick.Step-Alpha Vinyl en Trek-Segafredo te liggen.
In aanloop naar de Muur stuurde Van Aert luitenant Benoot op prospectie, maar op de Muur kwam alles weer samen. Een pakket van een twintigtal renners trok naar de Bosberg, maar Van Aert wachtte niet op de kasseien om het gashendeltje open te draaien. De Belgische kampioen muisde er met de voet in zicht vanonder en trok bergop z’n inspanning door. Voor de anderen was het hopen dat Van Aert zichzelf overschatte.
Dat was niet het geval. In de slotstrook richting Ninove van 12 kilometer legde de tijdrijder Van Aert zich plat om er een echte demonstratie van te maken. Wat de achtervolgers ook deden, ze kwamen geen meter dichter - integendeel. Aan de finish had Van Aert nog ruim de tijd om een feestje te bouwen. De toon voor dit voorjaar lijkt gezet: wie een koers wil winnen, zal voorbij Wout van Aert moeten.
Lees ook.
Onze chef wielrennen maakt een buiging voor wereldcoureur én bezorgde vader Wout van Aert: “Chapeau”
Mening van Michel: “Wat voorspeld werd, is uitgekomen”
Drie tips van Michel Wuyts:
Ben jij de grootste wielerkenner van het land? Speel mee met de Gouden Klassiekers en maak kans op 5.000 euro en talloze prijzen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
1
KIJK. Hoofdrol voor Van Aert, Lampaert en Lefevere in trailer voor nieuwe Netflix-reeks over Tour de France
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
Gedaan met handtassen vol glitters, goud en tierlantijntjes. Cleane, gestroomlijnde tassen zijn deze zomer een echte hit. Want dat past perfect bij de nieuwste modetrend, quiet luxury, waarbij je kiest voor eenvoud. Simpel, maar niet minder luxueus! Wij selecteerden 15 minimalistische tassen die passen bij de hype én een levenlang meegaan. -
TV4
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
De langverwachte laatste aflevering van het finale seizoen van de Emmy-winnende dramareeks ‘Succession’ is vanaf maandag te zien op Streamz. Wie volgt Logan Roy op? Blijft de relatie tussen Shiv en Tom overeind? En wat gebeurt er met ‘cousin Greg’? We zetten alle belangrijke vragen nog even op een rijtje. -
-
22
Maakt Remco Evenepoel volgende week rentree? Ronde van Zwitserland lonkt naar de wereldkampioen en vice versa
-
PREMIUM6
Lotto-ploeg en Ridley na twaalf jaar uit elkaar, nog veel wissels met fietsconstructeurs op til in peloton
Lotto-Dstny koerst in 2024 op een nieuw fietsmerk. Ondanks een nog doorlopend contract stopt de samenwerking met Ridley na dit seizoen. Het management van de ploeg werd recent gesignaleerd bij andere fietsmerken zoals Wilier, Cannondale én BMC, dat op zijn beurt na drie jaar weggaat bij AG2R-Citroën. En dat worden allicht niet de enige veranderingen van fietsconstructeurs. -
7
Het menu van Wout van Aert en co op hoogtestage: appelpannenkoeken, worteltaart en... struisvogel
Wat Wout van Aert (28) allemaal uitspookt tijdens een hoogtestage, kan u grotendeels volgen op Strava. Maar wat eet onze landgenoot tijdens zo’n trainingskamp? De The Athlete’s FoodCoach-app geeft een inkijk in zijn menu. -
Mijnenergie
Minister Demir uiterst kritisch over Fluvius: “Je moet maar eens een eigenaar van zonnepanelen zijn”
54 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJohan Maddens
André Willems
Liliane Wuyts
Jan Van Bavel
Lucien Mertens