Balen voor Van Avermaet: 'Gouden Greg' verliest in openingsrit Tour du Haut Var nipt sprint van Mollema
WielrennenNet niet voor Greg Van Avermaet in de Tour du Haut Var. Onze landgenoot verloor nipt een sprintje bergop tegen de Nederlander Bauke Mollema. De renner van Trek-Segafredo is na zijn overwinning ook de eerste leider.
Delen per e-mail
De openingsetappe in deze Tour du Haut Var was 188 kilometer lang. Het parcours nodigde vooral de klimmers uit. Al snel kozen vier renners het ruime sop. Otto Vergaerde (Alpecin-Fenix), Tom Wirtgen (Bingoal-Wallonie Bruxelles), Flavien Maurelet (St Michel) en Oscar Cabedo (Burgos-BH) zijn hun namen. Ook Jérémy Leveau (Roubaix Lille) kwam nog aansluiten. Zo kregen we vijf leiders. In het peloton controleerde Ineos Grenadiers de debatten. De Britse formatie staat met een erg sterk team aan de start. Thomas, Dennis, Geoghegan Hart, Narvaez, Pidcock, Sivakov en Van Baarle om precies te zijn. Voor Pidcock was het zijn debuut voor Ineos.
Naast Ineos was het vooral Trek-Segafredo dat het kopwerk deed in het peloton voor Mollema en Ciccone. Het peloton werd even opgeschrikt door een valpartij, waarbij Tao Geoghegan Hart raakte betrokken. De winnaar van de afgelopen Ronde van Italië kon snel weer aansluiten.Ondertussen reed onze landgenoot Otto Vergaerde weg uit de kopgroep, maar helaas voor hem werd hij gevat op 25 kilometer van de aankomst. Zo waren alle vluchters gegrepen. Vergaerde won wel de prijs van de strijdlust.
Met nog twintig kilometer voor de boeg koos Oliver Naesen voor de aanval. De Belg van AG2R Citroën Team kreeg weinig ruimte en werd al rap weer gegrepen. Zo trokken we met een uitgedund peloton naar de Col du Gourdon, 8 kilometer met een gemiddelde stijgingspercentage van 4,1 procent. Op de slotklim was het de Fransman Pacher die de debatten opende, maar dat liedje duurde niet lang. Uiteindelijk kregen we een sprint tussen de tenoren. De 34-jarige Nederlander Bauke Mollema mocht het zegegebaar maken. Hij won voor onze landgenoot Greg Van Avermaet en de Fransman Valentin Madouas. De olympische kampioen kwam nog dicht, maar Mollema hield goed stand.
Van Avermaet: “Moeilijke aankomst”
“Ik ben tevreden met een tweede plaats”, aldus de olympische kampioen. “Het was een moeilijke aankomst. Ik kende de finish niet echt, het was iets voor klimmers en punchers. Het is altijd mooier natuurlijk om te winnen, maar goed: het is wat het, een tweede plaats. Ik onthoud vooral dat de benen in orde zijn en dat de ploeg heel goed gewerkt heeft om niet alleen mij, maar ook Clément Champoussin (al verloor die wel 20 seconden, red) en Ben O’Connor (op 3 seconden, red) goed te positioneren. Voor die twee jongens is dat wel belangrijk met het oog op het klassement.”
“De sprint begon eigenlijk al van ver”, legde de olympische kampioen nog uit. “Trek-Segafredo heeft de sprint gelanceerd, Mollema deed een aanval op ongeveer 600 meter en dat zorgde voor een kleine breuk in het peloton. Ik bleef in het wiel van Ciconne om mijn sprint later te doen, maar dat kloofje was er al en werd niet meer gedicht. Dat is jammer, maar dat is ook koers. Mollema is een sterke renner en ik word tweede. Dit was een lastige etappe met heel wat hoogtemeters en dat kan zeker geen kwaad met het oog op wat volgt. De klassiekers zijn mijn grote doel. Dit was alvast een heel goede training, en het kan nooit kwaad om nog voor de klassiekers al een resultaat te rijden. Dat is goed voor de motivatie en voor de ploeg. Deze rittenkoers is alvast goed begonnen en hopelijk kunnen we op dit elan voortgaan”, eindigde hij.
Ben jij de grootste wielerkenner van het land? Speel mee met de Gouden Klassiekers en maak kans op 7.000 euro en talloze prijzen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Koken op inductie: dit zijn de troeven (en de kostprijs)
Meer dan de helft van de verkochte kookplaten zijn inductievuren. Een gasvuur is dus voor velen niet langer de beste optie om te koken. Vanwaar die verschuiving? En wat zijn de grootste troeven van inductie? Bouwsite Livios maakt je wegwijs. -
PREMIUMWielrennen2
Ode van onze columnist Hugo Camps aan de Strade Bianche: “Beulswerk in de tuin van God”
Zaterdag staat de Strade Bianche op het menu. Onze columnist Hugo Camps is fan: “Lang werd gezegd dat de Strade het aperitief was voor Milaan-Sanremo. Compleet achterhaald. Ik ken renners die zijn iconische charme niet willen inruilen voor de Ronde of Parijs-Roubaix.” -
De eerste clash tussen de Grote Drie: waarom Alaphilippe, Van der Poel of Van Aert jouw kopman (niet) moet zijn in de Gouden Klassiekers
Het moeilijkste debat van het voorjaar is geopend. Morgen kruisen de ‘Grote Drie’ op de Toscaanse grindwegen voor het eerst de degens. Alaphilippe, Van der Poel of Van Aert: wie wordt jouw Gouden Klassiekers-kopman in de Strade Bianche? Wij proberen het dilemma wat te verlichten. -
-
Strade Bianche6
Tim Wellens straalt in Toscane: “Moeten niet wachten op aanval van Alaphilippe, Van der Poel of Van Aert”
Derde in 2017, tiende in 2019. Tim Wellens moet in de Strade Bianche het gouden trio Wout-Mathieu-Julian het vuur aan de schenen leggen. En of hij er zin in heeft. “Die grindwegen, dat landschap. Een supermooie koers.” -
PREMIUMWielrennen
Wat kan hij niet? De verbluffende slotklim van Van der Poel in cijfers: “Mathieu is in staat om alle Monumenten te winnen”
De kanonskogel van Mathieu van der Poel (26) zindert na. Met behulp van wat rekenwerk achterhaalden we de gemiddelde wattages tijdens zijn verbluffende slotklim. En hij lijkt nog lang niet op zijn limieten te botsen. “Een goede Mathieu kan elke eendagswedstrijd aan”, klinkt het bij ploegmanager Christoph Roodhooft. -
Sporten in stijl: de perfecte tassen voor tijdens je work-out
De lente staat voor de deur. Tijd om die wintervetjes aan te pakken! Een bezoekje aan de fitness zit er nog even niet in, maar ook in openlucht kan je aan je summer body werken. Ninashop.be selecteert haar favoriete tassen waarmee jij in stijl kan bewegen. -
Multimedia
Gaat je smartphone te snel stuk? Dit kan je eraan doen
Een gemiddelde gebruiker doet het net geen drie jaar met zijn smartphone voordat hij overgaat naar een nieuwe, zeggen marktonderzoeken. Wil jij liefst dat je smartphone het langer uitzingt? Dan moet je er vooral goed zorg voor dragen. Onze techredacteur geeft vijf belangrijke tips.
2 reacties
Anthony Deryck
Guy Bekaert