Wout van Aert won Gent-Wevelgem vorig jaar. Rechts: Organisator Bernard Langedock.
Volledig scherm
PREMIUM
Wout van Aert won Gent-Wevelgem vorig jaar. Rechts: Organisator Bernard Langedock. © Photo News/Petit

INTERVIEW. Bernard Langedock (73), over zijn eerste Gent-Wevelgem na overname door Flanders Classics: “Zo’n groot deel van je leven geef je niet zomaar op”

WevelgemNiet alleen de organisator, maar ook hét gezicht van Gent-Wevelgem is Bernard Langedock al sinds 1995. Eind vorig jaar verkochten de familie Gheysens en hijzelf hun meerderheidsaandelen aan Flanders Classics. Toch blijft Bernard op zijn 73 jaar nog altijd ‘zijn’ wielerklassieker aan de zijde van Flanders Classics in goede banen leiden. Met ons blikt hij terug op enkele legendarische edities én op de toekomst. “Wees gerust: de aankomst blijft nog jaren in Wevelgem.”

  1. Fietsveilige doorsteek aan Euroshop geopend, Moorseelsestraat wordt deels fietsstraat

    Fietsveili­ge doorsteek aan Euroshop geopend, Moorseelse­straat wordt deels fiets­straat

    De aanleg van een fietsveilige doorsteek aan de winkel Euroshop, tussen de Moorseelsestraat en fietspaden in de Meensesteenweg en verderop de jaagpaden langs de Leie, is voltooid. Er is nu ook een nieuwe buurtparking met plaats voor tien wagens, een plaats voor een persoon met een beperking inbegrepen. Opmerkelijk: de Moorseelsestraat wordt deels ingericht als fietsstraat. De door aannemer Casteleyn & Zonen uitgevoerde werken kostten 221.682 euro.
    Kortrijk
  2. Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
    Livios

    Hoogrende­ments­glas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?

    Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen.
  1. De populairste elektrische bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professioneel gebruik
    Jobat

    De populair­ste elektri­sche bedrijfsauto’s op een rij: dit moet je weten over de kosten bij privé en professio­neel gebruik

    Het loon op een fiscaal aantrekkelijke manier spekken gebeurt met extralegale voordelen, zoals maaltijdcheques, een groepsverzekering of een hospitalisatieverzekering. In dat rijtje hoort uiteraard ook de bedrijfswagen thuis. Welke elektrische modellen krijgen daarbij de voorkeur? En hoe zit het precies met de kostenverdeling tussen werkgever en werknemer? Jobat.be biedt een overzicht.
  2. Roeselare is dol op dieren en zet Ann Lemmens in als ambassadrice voor meer dierenwelzijn: “Maar ook eigenaars hebben een verantwoordelijkheid”
    PREMIUM

    Roeselare is dol op dieren en zet Ann Lemmens in als ambassadri­ce voor meer dierenwel­zijn: “Maar ook eigenaars hebben een verantwoor­de­lijk­heid”

    Met de campagne ‘Dol op Dieren’ zet Roeselare meer in op dierenwelzijn. De stad strikte presentatrice Ann Lemmens als ambassadrice voor de campagne. “Op korte termijn hebben we al concrete plannen die het dierenwelzijn in de stad ten goede komen”, zegt schepen Matthijs Samyn (CD&V), die recent afscheid moest nemen van zijn trouwe viervoeter Lily en onder andere iets wil doen voor mensen die geconfronteerd wordt met zo'n verlies.
    Roeselare