Japanse wetenschapper vindt ‘likbaar’ scherm uit: “Het smaakt naar chocolade”
Een Japanse professor heeft een scherm ontwikkeld dat voedingssmaken kan nabootsen. Door het scherm te likken, kunnen mensen op een digitale manier hun favoriete smaken ervaren. Professor Homei Miyashita wil mensen met de uitvinding de mogelijkheid geven om “van thuis uit een maaltijd te kunnen proeven van een restaurant aan de andere kant van de wereld”.
Het scherm kreeg de naam ‘Taste the TV’ (TTTV of ‘Proef de tv’). Voor de uitvinding werd een reeks van tien smaken in sprayvorm gebruikt. Die worden telkens gecombineerd om de smaak van een specifiek etenswaar te verkrijgen. De ‘kijker’ kan de smaak vervolgens proeven door de hygiënische filter over het scherm te likken. Miyashita, die verbonden is aan de Meiji-universiteit in Tokio, gelooft dat de nieuwe technologie de interactie tussen mensen en de buitenwereld kan vergroten – vooral in de huidige coronapandemie.
Prototype
De professor werkt momenteel samen met een team van dertig studenten dat al verschillende smaakgerelateerde systemen creëerde, waaronder een vork die voedsel feller doet smaken. Miyashita bouwde het prototype van de TTTV het afgelopen jaar helemaal zelf. Hij schat dat hij ongeveer 100.000 yen (zo’n 771 euro) nodig heeft om een verkoopbare versie te maken. De professor gelooft dat zijn uitvinding handig kan zijn voor bijvoorbeeld afstandsonderwijs voor koks en sommeliers, of spelletjes en quizzen rond smaken.
Hij wil bovendien samenwerken met andere bedrijven om een spray te ontwikkelen die bepaalde voedingswaren verschillende smaken kan geven, om zo bijvoorbeeld een boterham die smaakt naar pizza te maken.
“Net zoals melkchocolade”
De 22-jarige Yuki Hou, een studente aan de Meiji-universiteit, testte het scherm alvast uit. Ze liet de TTTV weten dat ze chocolade wilde proeven en na enkele pogingen voldeed het scherm aan haar wens. “Het is net zoals melkchocolade, het is zoet zoals chocoladesaus”, zei de studente terwijl ze het scherm likte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Met een radiatorventilator bespaar je tot 22 procent op je energiefactuur: zo werkt het
Nu de energieprijzen de pan uitswingen, is het meer dan ooit tijd om te snoeien in je verbruik. Daar zijn legio manieren toe: gaande van isoleren en de keuze voor een zuinige verwarmingsinstallatie tot simpelweg de thermostaat terugdraaien, je ketel goed onderhouden en radiatorfolie bevestigen. Een bijkomende optie is het plaatsen van radiatorventilatoren. Ben je nog niet vertrouwd met deze relatief nieuwe en eenvoudige manier om te besparen? HLN Shop overloopt wat je moet weten. -
PREMIUM
“Voortaan geen hormoonbehandelingen meer”: opvolger ivf klaar om uitgerold te worden
-
Nieuwe studie schat dat wereldwijd al 18,2 miljoen mensen zijn overleden aan Covid: drie keer meer dan officiële sterftecijfers
Wereldwijd zijn er al 18,2 miljoen mensen overleden aan Covid-19. Dat is de conclusie van een nieuwe studie die verschenen is in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift ‘The Lancet’. Het gaat om het eerste onderzoek naar de werkelijke globale dodentol door het coronavirus dat op zijn waarde is beoordeeld door collega-experten. -
-
Mijntelco
Ook Proximus verhoogt prijzen als gevolg van de inflatie: waar ben je nu het goedkoopste af?
Op 1 mei verhoogt Proximus de prijzen van de populaire bundels Flex en Epic. Het gaat om een verhoging met 3 tot 4 euro. Telecomabonnementen onderling vergelijken is daarom de boodschap. Afhankelijk van je persoonlijke profiel, kan je namelijk flink besparen. Mijntelco.be bezorgt een overzicht. -
10
Klimaatcoalitie roept overheden op om met duidelijk actieplan op de proppen te komen
België moet zijn verantwoordelijkheid nemen door een duidelijk actieplan op te stellen dat vervuilende technologieën inruilt voor hernieuwbare energie en een dalend energieverbruik. Dat is dinsdag de reactie van de Klimaatcoalitie, een vzw die meer dan tachtig organisaties verenigt rond klimaatrechtvaardigheid, op de publicatie van het nieuwe rapport van het VN-klimaatpanel IPCC. -
Sparen55
Beleggen steeds interessanter door hoge inflatie: hoeveel geld hou je best achter de hand als spaarbuffer?
De stijgende inflatie bedraagt nu 8,31 procent, het hoogste niveau in 39 jaar tijd. Dat zorgt ervoor dat ons spaargeld aan een recordtempo minder waard wordt. Wie dat tegen wil gaan, verhuist zijn spaarcenten beter richting beleggingen. Maar, zeggen adviseurs, je kan best wel een spaargeldbuffer voor noodgevallen behouden. Hoeveel moet die bedragen? Spaargids.be zocht het uit. -
Geen Europese Marsrover en gestommel tot in het ISS: gevolgen van oorlog laten zich voelen in de ruimte
De gevolgen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne laten zich voelen tot in de ruimte. Veel ambitieuze ruimtemissies zijn immers het resultaat van een internationale samenwerking. Nu de relatie tussen Rusland en Europa op een uitzonderlijk laag pitje staat, worden tal van projecten — waaronder de Europese Marsrover Rosalind Franklin — uitgesteld, zo niet volledig geannuleerd.