Japanse wetenschapper vindt ‘likbaar’ scherm uit: “Het smaakt naar chocolade”
Een Japanse professor heeft een scherm ontwikkeld dat voedingssmaken kan nabootsen. Door het scherm te likken, kunnen mensen op een digitale manier hun favoriete smaken ervaren. Professor Homei Miyashita wil mensen met de uitvinding de mogelijkheid geven om “van thuis uit een maaltijd te kunnen proeven van een restaurant aan de andere kant van de wereld”.
Het scherm kreeg de naam ‘Taste the TV’ (TTTV of ‘Proef de tv’). Voor de uitvinding werd een reeks van tien smaken in sprayvorm gebruikt. Die worden telkens gecombineerd om de smaak van een specifiek etenswaar te verkrijgen. De ‘kijker’ kan de smaak vervolgens proeven door de hygiënische filter over het scherm te likken. Miyashita, die verbonden is aan de Meiji-universiteit in Tokio, gelooft dat de nieuwe technologie de interactie tussen mensen en de buitenwereld kan vergroten – vooral in de huidige coronapandemie.
Prototype
De professor werkt momenteel samen met een team van dertig studenten dat al verschillende smaakgerelateerde systemen creëerde, waaronder een vork die voedsel feller doet smaken. Miyashita bouwde het prototype van de TTTV het afgelopen jaar helemaal zelf. Hij schat dat hij ongeveer 100.000 yen (zo’n 771 euro) nodig heeft om een verkoopbare versie te maken. De professor gelooft dat zijn uitvinding handig kan zijn voor bijvoorbeeld afstandsonderwijs voor koks en sommeliers, of spelletjes en quizzen rond smaken.
Hij wil bovendien samenwerken met andere bedrijven om een spray te ontwikkelen die bepaalde voedingswaren verschillende smaken kan geven, om zo bijvoorbeeld een boterham die smaakt naar pizza te maken.
“Net zoals melkchocolade”
De 22-jarige Yuki Hou, een studente aan de Meiji-universiteit, testte het scherm alvast uit. Ze liet de TTTV weten dat ze chocolade wilde proeven en na enkele pogingen voldeed het scherm aan haar wens. “Het is net zoals melkchocolade, het is zoet zoals chocoladesaus”, zei de studente terwijl ze het scherm likte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Wim Lybaert geeft vijf tips om te starten met een moestuin: "Het is verbazingwekkend hoeveel je kan kweken op een klein lapje grond”
De lente is in het land! Tijd om die terrasdeur weer open te zwaaien en de chaos die je na herfst en winter buiten aantreft onder handen te nemen. Wil je dit jaar beginnen met een moestuin maar weet je niet goed hoe? HLN Shop ging te rade bij expert inzake Wim Lybaert en oogstte vijf cruciale tips. -
Rusland zet gezamenlijke projecten op ruimtestation ISS stop
Rusland zet meerdere samenwerkingen op het Internationaal Ruimtestation (ISS) stop naar aanleiding van de invasie in Oekraïne. Dat maakte de Russische ruimtevaartorganisatie Roscosmos bekend. Zo zal het land geen raketmotoren meer leveren aan de VS, en ze ook niet meer onderhouden. -
Ninashop.be
Een cognac handtas matcht met elke outfit: met deze drie regels kies je jouw perfecte exemplaar
Op zoek naar een nieuwe lievelingstas? Een cognackleurig exemplaar weet ieder fashionistahart te bekoren. Met deze 3 tips van Ninashop.be maak je gegarandeerd de juiste keuze. -
-
Independer
Aantal autodiefstallen nam in 2021 voor tweede jaar op rij af: heeft dat een invloed op de prijs van je autoverzekering?
Het aantal autodiefstallen in België vertoont al een tijdje een dalende lijn. Dat bewijzen cijfers van de Federale Politie. In de eerste helft van 2021 werden 19,2 procent wagens minder gestolen in vergelijking met een jaar eerder. Zorgt dat ervoor dat we ook minder voor onze autoverzekering zullen betalen? “Ja”, vertelt Serge Jacobs van Ethias aan Independer.be. “Al is er een grote ‘maar’.” -
Nieuwe studie schat dat wereldwijd al 18,2 miljoen mensen zijn overleden aan Covid: drie keer meer dan officiële sterftecijfers
Wereldwijd zijn er al 18,2 miljoen mensen overleden aan Covid-19. Dat is de conclusie van een nieuwe studie die verschenen is in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift ‘The Lancet’. Het gaat om het eerste onderzoek naar de werkelijke globale dodentol door het coronavirus dat op zijn waarde is beoordeeld door collega-experten. -
3
NASA onderzoekt of ruimtestation ISS zonder Rusland kan
De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA bekijkt of het Internationaal Ruimtestation (ISS) ook zonder de hulp van Rusland kan functioneren. De samenwerking zou volgens Rusland in gevaar kunnen komen door het conflict in Oekraïne. Vorige week nog beweerde een Russische ruimtechef dat het ISS kan neerstorten op Europa of de VS, als de steun van zijn thuisland wegvalt. -
Jeukende ogen? Eerste contactlens ooit met medicatie goedgekeurd in VS
De Amerikaanse overheid heeft voor het eerst een contactlens goedgekeurd die medicatie bevat. De wegwerplens genaamd ACUVUE Theravision is bedoeld voor mensen met jeukende ogen, zoals personen met hooikoorts.