Japanse wetenschapper vindt ‘likbaar’ scherm uit: “Het smaakt naar chocolade”
Een Japanse professor heeft een scherm ontwikkeld dat voedingssmaken kan nabootsen. Door het scherm te likken, kunnen mensen op een digitale manier hun favoriete smaken ervaren. Professor Homei Miyashita wil mensen met de uitvinding de mogelijkheid geven om “van thuis uit een maaltijd te kunnen proeven van een restaurant aan de andere kant van de wereld”.
Het scherm kreeg de naam ‘Taste the TV’ (TTTV of ‘Proef de tv’). Voor de uitvinding werd een reeks van tien smaken in sprayvorm gebruikt. Die worden telkens gecombineerd om de smaak van een specifiek etenswaar te verkrijgen. De ‘kijker’ kan de smaak vervolgens proeven door de hygiënische filter over het scherm te likken. Miyashita, die verbonden is aan de Meiji-universiteit in Tokio, gelooft dat de nieuwe technologie de interactie tussen mensen en de buitenwereld kan vergroten – vooral in de huidige coronapandemie.
Prototype
De professor werkt momenteel samen met een team van dertig studenten dat al verschillende smaakgerelateerde systemen creëerde, waaronder een vork die voedsel feller doet smaken. Miyashita bouwde het prototype van de TTTV het afgelopen jaar helemaal zelf. Hij schat dat hij ongeveer 100.000 yen (zo’n 771 euro) nodig heeft om een verkoopbare versie te maken. De professor gelooft dat zijn uitvinding handig kan zijn voor bijvoorbeeld afstandsonderwijs voor koks en sommeliers, of spelletjes en quizzen rond smaken.
Hij wil bovendien samenwerken met andere bedrijven om een spray te ontwikkelen die bepaalde voedingswaren verschillende smaken kan geven, om zo bijvoorbeeld een boterham die smaakt naar pizza te maken.
“Net zoals melkchocolade”
De 22-jarige Yuki Hou, een studente aan de Meiji-universiteit, testte het scherm alvast uit. Ze liet de TTTV weten dat ze chocolade wilde proeven en na enkele pogingen voldeed het scherm aan haar wens. “Het is net zoals melkchocolade, het is zoet zoals chocoladesaus”, zei de studente terwijl ze het scherm likte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Onbestuurbare rakettrap ingeslagen op de maan
Een onbestuurbare rakettrap van drie ton is vrijdag ingeslagen op de maan, zo heeft ruimtenieuwswebsite space.com gemeld. -
HLN Shop
Wim Lybaert geeft vijf tips om te starten met een moestuin: "Het is verbazingwekkend hoeveel je kan kweken op een klein lapje grond”
De lente is in het land! Tijd om die terrasdeur weer open te zwaaien en de chaos die je na herfst en winter buiten aantreft onder handen te nemen. Wil je dit jaar beginnen met een moestuin maar weet je niet goed hoe? HLN Shop ging te rade bij expert inzake Wim Lybaert en oogstte vijf cruciale tips. -
Een waarschuwing? Rusland koppelt zich los van ruimtestation ISS in propagandavideo
De Russische ruimtevaartorganisatie Roscosmos heeft een fake video verspreid waarin een Russisch segment zich loskoppelt van het Internationaal Ruimtestation (ISS). Vorige week maakte Rusland nog bekend dat het geen raketmotoren meer zal leveren voor de VS, en de wetenschappelijke samenwerking met Duitsland in de ruimte stopzet. -
-
Spaargids.be
Hoge inflatie: is het slim om je spaargeld van tak 21 naar tak 23 verhuizen?
Om je centen te laten renderen kan je naast traditionele spaar- en beleggingsformules ook kiezen voor verzekeringsproducten. De tak 21-spaarverzekering geniet omwille van haar kapitaalgarantie de grootste populariteit, maar slaagt er bij de huidige hoge inflatie niet langer in om je koopkracht op peil te houden. Biedt een overstap naar een tak 23-beleggingsverzekering soelaas? Brecht Coene, expert van Spaargids.be, nuanceert. -
Wetenschappers UCLouvain ontdekken geneesmiddel tegen recidieven en uitzaaiingen bij borstkanker
Wetenschappers van de Université catholique de Louvain (UCLouvain), de universiteit van Louvain-la-Neuve, hebben een nieuw geneesmiddel voor de behandeling van borstkanker ontdekt. Het medicijn kan recidieven en verspreiding van uitzaaiingen van een menselijke borstkanker voorkomen. Het geneesmiddel is voorlopig enkel getest op muizen. De ontdekking werd aangekondigd in het wetenschappelijke tijdschrift ‘Cancers’. -
Meer dan vijfduizend planeten buiten ons zonnestelsel ontdekt
Er zijn inmiddels meer dan vijfduizend ‘exoplaneten’ buiten ons zonnestelsel ontdekt. Dat aantal is overschreden nu er 65 nieuwe planeten zijn ontdekt en zijn toegevoegd aan het overzicht van het Amerikaanse ruimtevaartbureau NASA. -
PREMIUM
Heb jij al eens een ‘valse zonsondergang’ gezien? Dit is het moment