Japanse wetenschapper vindt ‘likbaar’ scherm uit: “Het smaakt naar chocolade”
Een Japanse professor heeft een scherm ontwikkeld dat voedingssmaken kan nabootsen. Door het scherm te likken, kunnen mensen op een digitale manier hun favoriete smaken ervaren. Professor Homei Miyashita wil mensen met de uitvinding de mogelijkheid geven om “van thuis uit een maaltijd te kunnen proeven van een restaurant aan de andere kant van de wereld”.
Het scherm kreeg de naam ‘Taste the TV’ (TTTV of ‘Proef de tv’). Voor de uitvinding werd een reeks van tien smaken in sprayvorm gebruikt. Die worden telkens gecombineerd om de smaak van een specifiek etenswaar te verkrijgen. De ‘kijker’ kan de smaak vervolgens proeven door de hygiënische filter over het scherm te likken. Miyashita, die verbonden is aan de Meiji-universiteit in Tokio, gelooft dat de nieuwe technologie de interactie tussen mensen en de buitenwereld kan vergroten – vooral in de huidige coronapandemie.
Prototype
De professor werkt momenteel samen met een team van dertig studenten dat al verschillende smaakgerelateerde systemen creëerde, waaronder een vork die voedsel feller doet smaken. Miyashita bouwde het prototype van de TTTV het afgelopen jaar helemaal zelf. Hij schat dat hij ongeveer 100.000 yen (zo’n 771 euro) nodig heeft om een verkoopbare versie te maken. De professor gelooft dat zijn uitvinding handig kan zijn voor bijvoorbeeld afstandsonderwijs voor koks en sommeliers, of spelletjes en quizzen rond smaken.
Hij wil bovendien samenwerken met andere bedrijven om een spray te ontwikkelen die bepaalde voedingswaren verschillende smaken kan geven, om zo bijvoorbeeld een boterham die smaakt naar pizza te maken.
“Net zoals melkchocolade”
De 22-jarige Yuki Hou, een studente aan de Meiji-universiteit, testte het scherm alvast uit. Ze liet de TTTV weten dat ze chocolade wilde proeven en na enkele pogingen voldeed het scherm aan haar wens. “Het is net zoals melkchocolade, het is zoet zoals chocoladesaus”, zei de studente terwijl ze het scherm likte.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijnenergie
Voordeel nachttarief verdwijnt over drie maanden: hoeveel bespaar je nu nog door ‘s nachts de was te doen?
Het onderscheid tussen het duurdere dag- en het goedkopere nachttarief verdwijnt vanaf 1 juli 2022. Althans voor het onderdeel netkosten. Hoeveel bespaar je vandaag nog door je wasmachine ‘s nachts te laten draaien? En welke impact zal de verandering op je energiefactuur hebben? Mijnenergie.be zoekt het uit. -
Independer
Geld besparen op je autoverzekering? Zo weet je of een overstap aangewezen is
Velen onder ons blijven jarenlang trouw aan hun autoverzekeraar. Elk jaar ontvang je een premieafrekening, je betaalt en je bent weer een jaar verzekerd. Maar is dat wel goed voor je portemonnee? Wanneer kan je best overstappen naar een andere autoverzekering? Independer.be zocht het voor je uit. -
Van Japanse Twittermijt tot quarantainegarnaal: ruim 2.000 zeesoorten ontdekt in 2021
Wetenschappers hebben vorig jaar wereldwijd minstens 2.241 nieuwe zeedieren en -planten ontdekt. Daarbij bevinden zich onder meer een Japanse Twittermijt, een quarantainegarnaal, maar ook een nieuwe walvissoort. Dat meldt het Vlaams Instituut voor de Zee in Oostende, dat het Wereldregister voor Mariene Soorten (WoRMS) bijhoudt. -
-
Spookachtige foto's vrijgegeven uit schip dat 165 jaar geleden zonk met tonnen goud aan boord: “De Mona Lisa van de diepten”
De stoomboot SS Central America zonk in 1857 voor de kust van de Amerikaanse staat South Carolina. Het schip had tussen de 14 en 20 ton goud aan boord, vandaar de bijnaam ‘gouden schip’. 425 opvarenden lieten het leven. In 2014 werden er ook foto’s die de passagiers bij zich hadden uit het wrak opgediept. Pas dit jaar zijn die portretten vanop de zeebodem vrijgegeven. -
Nieuwe studie schat dat wereldwijd al 18,2 miljoen mensen zijn overleden aan Covid: drie keer meer dan officiële sterftecijfers
Wereldwijd zijn er al 18,2 miljoen mensen overleden aan Covid-19. Dat is de conclusie van een nieuwe studie die verschenen is in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift ‘The Lancet’. Het gaat om het eerste onderzoek naar de werkelijke globale dodentol door het coronavirus dat op zijn waarde is beoordeeld door collega-experten. -
PREMIUM2
Hoe ga je om met een partner of ouder met Alzheimer? Kan je de ziekte vertragen? Expert van UZ Gent beantwoordt de meeste vragen
-
Studie: “Dierproeven zijn nog steeds van groot belang voor alzheimeronderzoek”
Dierproeven zijn nog steeds erg belangrijk voor onderzoek naar de ziektes van Alzheimer en Parkinson. Dat blijkt uit een nieuwe studie van VIB, KU Leuven, imec en VITO. De onderzoekers hebben duizenden wetenschappelijke studies bestudeerd om zowel dierproeven als proefdiervrije methoden in kaart te brengen. Dierproeven stopzetten zou voorbarig zijn, hebben de onderzoekers vastgesteld.