42 onderzoekers zitten wekenlang vast in Antarctica door panne van schip
42 wetenschappers die normaal gezien vorige week uit de Franse Dumont d’Urville-onderzoeksbasis op Antarctica konden vertrekken, zullen hun vertrek nog enkele weken moeten uitstellen. De Franse ijsbreker L’Astrolabe die op weg was met bevoorrading en een nieuwe groep onderzoekers, ligt momenteel immers aangemeerd in het Australische Hobart met een kapotte propeller.
Delen per e-mail
L’Astrolabe moest normaal gezien vorige week aan de basis toekomen, maar wacht nu in Hobart op herstellingen, die pas vrijdag zullen aanvangen. Alain Quivoron, de leider van de missie in Antarctica, noemt de situatie “frustrerend”. “De meeste jongere leden van de missie waren graag nog wat langer gebleven, maar de ouderen vinden de situatie ongemakkelijk en zouden liever terugkeren naar hun families”, vertelt hij.
De laatste keer dat de ijsbreker een bezoek bracht aan de basis was in februari. Ondertussen is er een lange winter gepasseerd en kijken de bemanningsleden al bijna een jaar uit naar verse voeding, benzine en de levering van wetenschappelijk materiaal.
Australië zal de Franse onderzoekers nu ter hulp schieten. Vorige week maakte de Australische overheid bekend dat ze de ijsbreker Aurora Australis naar Dumont d’Urville en een andere Frans-Italiaanse onderzoeksbasis sturen. De Aurora Australis zal aan het einde van de maand toekomen in het Australische Hobart en begin december zuidwaarts varen om de vermoeide wetenschappers naar huis te brengen.
“Er is een groot gevoel van samenwerking en steun onder de landen die in Antarctica werken en we zijn blij dat we onze Franse collega’s kunnen helpen wanneer nodig”, zegt Kim Ellis, directeur van de Australian Antarctic Division in een verklaring.
Jérôme Chappellaz, de directeur van het Franse Poolinstituut, reageert verheugd op de Australische beslissing. “Zonder de steun van de Australian Antarctic Division, zou het bijzonder moeilijk geweest zijn om onze onderzoeksbases draaiende te houden en wetenschappelijk onderzoek te verrichten”, zegt hij opgelucht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energie
Voor sommige mensen wordt de energiefactuur weer iets duurder
Hebt u ook al gemerkt dat uw energiefactuur sinds 1 januari duurder uitvalt? Daar zijn twee mogelijke redenen voor: de windmolenparken op zee en de afschaffing van de regeling met de terugdraaiende teller. Mijnenergie.be bekijkt hoe dat effect heeft op uw rekening. -
PREMIUM6
Belgisch onderzoek bewijst hoe dinosaurussen uitstierven: “Een mirakel. We hebben enorm veel geluk gehad”
-
Heeft Covid-19 invloed op mijn autoverzekering?
Mondmaskers, handgels, sociale bubbels, avondklok… Jammer genoeg zullen we hiermee nog een tijdje moeten leven. De coronapandemie heeft een enorme impact op ons dagelijks leven. We blijven met z’n allen meer in ons kot, werken vaak vanuit onze homeoffice, dus onze auto staat ook vaker stil. Kan ik hier een voordeel mee doen en besparen op mijn autoverzekering? Het antwoord is volmondig: ja! Independer.be legt het je uit. -
-
15
Honderd procent bewezen na Belgisch onderzoek: meteoriet deed dinosauriërs uitsterven
Het staat nu na Belgisch onderzoek helemaal vast: de inslag van een grote meteoriet in de Golf van Mexico zorgde 66 miljoen jaar geleden wel degelijk voor een wereldwijde stofwolk die rechtstreeks verantwoordelijk was voor het uitsterven van de dinosauriërs. -
Binnenland
Poolreiziger Alain Hubert vervolgd voor gesjoemel rond poolbasis op Antarctica
Het parket van Brussel vervolgt de bekende poolreiziger Alain Hubert voor financieel gesjoemel rond de poolbasis Prinses Elisabeth op Antarctica. Dat schrijft de krant ‘De Tijd’. -
Ongerustheid over zeven nieuwe coronavarianten met zelfde mutatie in Verenigde Staten
In de Verenigde Staten zijn zeven nieuwe varianten van het coronavirus ontdekt die dezelfde mutatie dragen. Hoewel het nog niet met zekerheid is uitgemaakt of ze ook besmettelijker zijn, maken Amerikaanse wetenschappers zich er wel zorgen over. -
Heeft je leeftijd invloed op de kostprijs van je autoverzekering?
Uit cijfers van het Kenniscentrum verkeersveiligheid (2012) blijkt dat meer dan een derde van alle letselongevallen wordt veroorzaakt door 18- tot 31-jarige bestuurders. Ligt dit aan roekeloos rijgedrag of het ontbreken van ervaring? Ervaring speelt in elk geval een grote rol. Welke impact heeft je leeftijd dan op de premie van je autoverzekering? Independer.be legt het je uit.
1 reactie
wim van meirvenne