Uitgelegd - Martijn Peters
Volledig scherm
Uitgelegd - Martijn Peters © DPG Media / HLN

UITGELEGD. Waarom zorgt de processierups voor zoveel overlast?

Ieder jaar opnieuw bederft één beestje voor heel wat mensen de pret tijdens de zomer. Want stijgt de temperatuur, dan komt de processierups tevoorschijn. Maar wat is een processierups precies? En waarom zorgt die voor zoveel overlast? Je komt het te weten in deze nieuwe ‘Uitgelegd’.

5 reacties

  • Emmylou Van de Putte

    3 maanden geleden
    Interresant
  • Karel Van Beeck

    3 maanden geleden
    Het is daarom dat men Amerikaanse eiken doet verdwijnen terwijl daar geen processierups opzit.
  • bart van brabant

    12 maanden geleden
    Inderdaad Pierre, deze prachtige inheemse bomen doen het steeds minder goed door vraat en het veranderende klimaat. Die jeuk is het minste. Gewoon enkele weken uit de buurt van de bomen blijven.
  • pierre michels

    12 maanden geleden
    HET zijn de eikebomen die enorm afzien de mens is niet zo belangerijk
  • Yolande MARIS

    12 maanden geleden
    Omdat men de hele vogelpopulatie uitroeit door het overvloedig gebruik van http://pesticiden.Eu wil dat niet verbieden omdat de Duitsers (Bayer) Monsanto hebben opgekocht en willen blijven verdienen al worden hun producten in Amerika verboden en volgen daar de rechtzaken met welke Amerikaanse gifproducente kunnen we dit nog vergelijken?In België kan alles zolang je zorgt dat bepaalde individuen hun zakken vult.