Nieuwe uitbaters voor cafetaria De Balokken
WERVIKEr zijn nieuwe uitbaters in de cafetaria van het recreatie-eiland De Balokken, tussen de oude en nieuwe Leie. Jan Michiel (35) groeide op in Wervik, waar zijn ouders wonen en werkte in de horeca in Brugge. Nu komt hij dus terug naar zijn roots. Vrijdag gaat de cafetaria opnieuw open.
De vorige uitbater Johan Desmet nam vorige maand na bijna tien jaar afscheid. De cafetaria is eigendom van de stad, die een concessie heeft met dranken Baeyaert uit Menen. Jan Michiel en zijn partner Inge De Fré (33) huren de cafetaria.
"Tien jaar geleden stond deze cafetaria over te nemen en hadden we al interesse, maar Johan Desmet was ons voor", vertelt Jan. "Achteraf beschouwd niet zo erg want ondertussen deden we elders ervaring op in de horeca."
Jan volgde een opleiding aan hotelschool Ter Groene Poorte in Brugge en daarna twee jaar een ondernemersopleiding aan Syntra West Kortrijk.
"Aan Syntra West in Brugge volgde ik ook twee jaar een opleiding voor chocolatier", zegt Jan. "Ik werkte zo'n twaalf jaar in het bierrestaurant Erasmus in Brugge. Eerst vijf jaar als sous-chef, nadien als chef. Nadien ging ik aan de slag in avond- en nachtbistro Christophe op de Garenmarkt in Brugge."
Zijn partner Inge De Fré groeide op in Gent en ging op haar vijftiende in Blankenberge wonen. Daar leerde ze Jan kennen.
"Ik werkte in de horeca en was eveneens zorgkundige", vertelt Inge. "Dinsdag verhuisden we van Brugge naar Wervik. Het recreatie-eiland is hier een troef. We houden van de natuur in al haar facetten en dus is dat hier de ideale plek. In Brugge woonden we aan de Damse Vaart. Hier gaan we werken langs de Leie."
De uitbating gaan ze samen verzorgen.
"Tijdens de winter zullen we ons focussen op lekker eten en om zo in die maanden meer volk aan te trekken", vertelt Jan. "Met een groter aanbod dan vroeger. Simpel maar goed. Van een entrecote tot een kipfilet, met lekkere saus en frieten. In de zomer gaan we dan meer werken met snacks want dan moet het snel gaan."
Groot terras
Cafetaria De Balokken heeft een groot terras.
"Vanaf de zon daar is, zijn de mensen daar, vertelde de vorige uitbater ons", zegt Jan. Iedereen is er welkom. "We zijn niet enkel restaurant, men kan ook gewoon wat komen drinken", benadrukt Inge.
De cafetaria is vrijdag weer open.
"Elke dag vanaf 9 uur en doorlopend", klinkt het. "Wat we gaan kiezen als sluitingsdag, weten we nog niet. In juli en augustus zullen we in ieder geval elke dag open zijn."
De cafetaria blijft het clublokaal van Ricard Club Wervik.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Inwoners Moorsele tonen hun hart na brand: 8.000 euro ingezameld voor Esther (94) en Tuur (88)
Met dankbaarheid hebben buren Esther Reynaert en Arthur Vanlerberghe uit de Overheulestraat in Moorsele de opbrengst van een inzamelactie aanvaard, nadat ze op 1 februari af te rekenen kregen met brand. Die maakte hun huizen onbewoonbaar. Of ze er ooit nog kunnen terugkeren, blijft voorlopig een vraagteken.Moorsele -
Mijntelco
Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn. -
Man (40) pleegt overval op pizzeria met luchtdrukpistool: “Wilde opgepakt worden”
Een 40-jarige man uit Wevelgem pleegde op 22 januari een gewapende overval op de vestiging van Domino’s Pizza in Wevelgem. Hij vroeg om de inhoud van de kassa en bedreigde de medewerkster daarbij met een pistool. Dat geweer bleek later een luchtdrukgeweer te zijn. “Ik zag geen uitweg meer en wilde opgepakt worden”, zei de man tegen de rechter.Wevelgem -
-
Te snel, niet verzekerd, niet gekeurd en onder invloed van drugs en alcohol: automobilist rij-ongeschikt verklaard
Te snel, in een auto zonder keuring en zonder verzekering, onder invloed van alcohol, cannabis, cocaïne en amfetamines. Een automobilist maakte het nogal bont op de E17 in Marke (Kortrijk). Hij kon door de politie van de weg geplukt worden. De politierechter verklaarde hem maandag rij-ongeschikt.Kortrijk -
150 teddybeer doktertjes bezoeken universiteit Kulak, om schrik voor medische procedures weg te nemen
Twee dagen na de ontvangst en het eredoctoraat voor mevrouw George Clooney, was er op zaterdag weer hoog bezoek op de campus van de universiteit Kulak op Hoog Kortrijk. Met een nieuwe – derde – editie van Teddy Bear Hospital, goed voor het bezoek van 150 teddybeer doktertjes tussen 4 en 7 jaar.Kortrijk -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
Afbraak DuponZoo is volop aan de gang, er komen woongelegenheden met een tuin en garage
In de Kleppestraat in Dadizele is de afbraak van de gewezen gebouwen van de winkel DuponZoo volop aan de gang. De gebouwen en grond zijn eigendom van Peter Vandenbussche van het tuincentrum Famiflora en zijn drie zussen. “Het is de bedoeling om het tegen de zomer uit te tekenen in bouwloten”, zegt Peter.Moorslede