Druggebruik komt hervallen automobilist duur te staan: rechter verklaart hem rijongeschikt
WervikEen man uit Wervik is door de politierechter in Kortrijk lichamelijk ongeschikt bevonden om nog te rijden. Aanleiding is zijn druggebruik.
Delen per e-mail
In juni vorig jaar was de Wervikaan verrast toen hij zag dat de politie een controledispositief had opgetrokken. In een reflex probeerde B.C. nog te ontkomen maar de politie had dat in de gaten. Na een korte achtervolging werd C. aan de kant gedwongen. Al snel bleek waarom de man geen zin had in een confrontatie met de politie. In zijn bloed werden verschillende soorten verdovende middelen aangetroffen, waaronder een derivaat van cocaïne. De man had ook geen geldig rijbewijs en droeg z’n veiligheidsgordel niet.
Probleem met drugs
Volgens zijn advocaat was B.C. weliswaar geslaagd voor z’n rijexamen maar had hij nagelaten om daarna ook effectief z’n rijbewijs af te halen in het stadhuis. Over het druggebruik was de advocaat duidelijk: “De eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat mijn cliënt een probleem heeft op dat vlak. Hij is van goeie wil en na de feiten was hij een tijdje clean maar in december is hij hervallen. Dat maakt hem eigenlijk op dit moment niet geschikt om achter het stuur te kruipen.” Ook de rechter deelde die mening. Hij verklaarde de Wervikaan tijdelijk lichamelijk rijongeschikt. De inbreuken waarvoor C. terechtstond, leverden hem een rijverbod op van 2,5 maanden en een boete van 1.360 euro.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ieper Jaar cel met uitstel voor zorgkundige die duizenden euro’s steelt van bejaarden die ze verzorgt: “Ze misbruikte haar functie voor 200 procent”
-
Roeselare / Menen / Torhout Aantal coronapatiënten in AZ Delta blijft dalen
Het aantal coronapatiënten in AZ Delta blijft dalen, ook al stijgen de besmettingscijfers. Op dit moment worden nog 44 besmette patiënten verzorgd in het AZ Delta, acht daarvan liggen op Intensieve Zorgen. -
Woningbrand voorkomen: hoe zit het met jouw kennis over brandveiligheid?
Het schrikbeeld van je huis dat in vlammen opgaat is hopelijk niet iets dat dagelijks door je hoofd spookt. Toch is het belangrijk af en toe wél stil te staan bij deze mogelijkheid. De brandweer dient immers niet enkel om katten uit bomen te redden, maar blust in ons land alleen al zo’n 10.000 branden per jaar. Met de juiste kennis en voorzorgen voorkom je dat ze moeten oprukken richting jouw adres. -
-
Kortrijk Alcoholverslaving leidt tot partnergeweld en gewelddadige winkeldiefstallen in Kortrijk
Een 27-jarige man uit Kortrijk riskeert in totaal 16 maanden celstraf voor partnergeweld, slagen aan zijn moeder en gewelddadige winkeldiefstallen. Een alcoholprobleem is de oorzaak van alle ellende. -
Voetbal Vierde provinciale D Manolito Lucas stopt aan het einde van het seizoen bij Brielen Sport. “Afscheid van een clubicoon”
Echte clubspelers, ze bestaan nog wel, maar zijn een rariteit. Een uitstervend ras. Met Manolito Lucas (36) die de voorbije twintig seizoenen in de eerste ploeg van Brielen voetbalde, verdwijnt straks opnieuw zo’n zeldzaam exemplaar op de provinciale voetbalvelden. Echter niet zonder een bloemlezing van zijn trainer en de kapitein van de ploeg. -
Dit zijn de beste 55-inch televisies onder 600 euro
-
Brugge Parfumdief krijgt 3 jaar cel en dat had hij niet verwacht: “Ik stal in winkels, omdat ik dan niet in de gevangenis zou belanden”
Een 35-jarige man heeft 3 jaar cel gekregen voor 10 winkeldiefstallen. Ciprian C. maakte duizenden euro’s aan parfum buit in filialen van Ici Paris XL. “Ik koos ervoor te stelen in winkels, omdat ik dacht dat ik dan niet in de gevangenis zou belanden”, vertelde de dief in de rechtszaal.