Afbraakwerken aan Rodania-site gaan van start. Ze maken plaats voor 52 appartementen en 10 woningen
De voormalige Rodania-site in Wemmel wordt bijna volledig tegen de grond gesmeten. Op het terrein dat in 2017 vrij kwam, maken ze nu plek voor het CUBIC-woonproject. Er komen 52 appartementen en 10 ééngezinswoningen. Het hele project zou klaar moeten zijn tegen oktober 2020.
De afbraakwerken op de Rodania-site gingen van start. Een hoge kraan haalt stukje per stukje neer van de oude gebouwen. “Alles wat in 2004 werd bijgebouwd, moet tegen de vlakte”, vertelt Wouter Dekemel van Alides REIM. “Het eerste en ook oudste gebouw in de Limburg Stirumlaan mag blijven staan en gaat wel geïntegreerd worden in het nieuwe complex. Het leent er zich perfect toe”, vult hij aan. De aannemer bouwt de komende achttien maanden aan het project met een terreinoppervlak van 4.379m2. “In oktober 2020 zou alles moeten klaar zijn.”
Afgelopen zomer startte de verkoop van de panden al en op dit moment is al een derde verkocht. En dat zonder dat er nog maar één steen gelegd werd. Vooral de appartementen slaan nu al aan. Dat hebben ze volgens CEO Rikkert Leeman vooral te danken aan de perfecte ligging. “Je hebt de ring vlakbij en toch heb je hier ook een groen uitzicht en de gezellige stadskern van Wemmel die hier niet ver vandaan ligt.”
Ook het project zelf heeft zijn naam niet gestolen. “CUBIC zal er heel kubistisch uitzien. Het terrein is vierkant, de ramen zijn vierkant, de binnentuin is vierkant en de appartementen zelf ook. Daarnaast bekt het ook gewoon goed”, klinkt het enthousiast bij Wouter Dekemel.
Het bedrijf Rodania had zijn hoofdzetel jaren lang in Wemmel. Hoewel de horloges hier niet geproduceerd werden, bevonden de hoofdkantoren en het magazijn zich wel in Wemmel. In 2015 werd het bedrijf overgenomen door Philip Cracco, die we allen kennen van ‘The Sky is the limit’. Hij besliste dat Wemmel niet de ideale plaats was voor het bedrijf. Hij verkocht de grond in 2017 aan Alides REIM, een dochterbedrijf van Group Maes.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
RESTOTIP. Have a Roll in Elsene: Kleurrijke en huisbereide kaneelrollen
In februari opende ‘Have a Roll’ de deuren in Elsene. En dat bleek meteen een razend succes: dagelijks staan heel wat mensen geduldig in de rij voor de verse kaneelrollen. Het overtrof zelfs de verwachtingen van mede-eigenaar Dennis Van Peel (27), die twee jaar geleden de eerste vestiging opende in Antwerpen. Maar wat maakt de zoete lekkernijen zo populair? Wij gingen langs om het zelf uit te testen.Brussel -
PREMIUM
Op stap in de hipste wijk van de Brusselse Vijfhoek: deze 7 adresjes mag je als ‘Dansaertvlaming’ absoluut niet missen
Ooit was het een commercieel knooppunt in de stad, met een aanlegplaats voor boten waar nu de Vismarkt ligt. De straat-en pleinnamen weerspiegelen nog steeds welke producten er toen verhandeld werden. Vandaag is de Dansaertwijk vooral bekend om de modeboetieks en de vele andere originele en innovatieve zaakjes, en heel populair onder de Vlaamse Brusselaars. Over hen werd zelfs een reeks gedraaid, te zien op Streamz. Voor die gelegenheid zetten wij enkele leuke adresjes op een rijtje.Brussel -
Spaargids.be
Klant bij AXA Bank of Crelan? Dit verandert er voor jou als gevolg van de fusie
Eind 2021 was er groot nieuws in de bankensector: Crelan nam AXA Bank Belgium over. De Groep Crelan verdubbelde zo in omvang. Tot nu toe bleven beide merken naast elkaar bestaan. Alleen: hoelang blijft alles nog bij het oude voor jou als klant? Zijn er nu al veranderingen? En welke staan er op til? Spaargids.be geeft een stand van zaken én blikt vooruit. -
-
PREMIUM
Familie van vrouw die in politiecel overleed, is teleurgesteld na antwoord minister Verlinden: “We blijven achter met kleine stukjes informatie”
De familieleden van Sourour Abouda (46), de vrouw die op 12 januari stierf in een cel van een politiebureau in Brussel, waren woensdag aanwezig in de Kamercommissie Binnenlandse Zaken. Ze hoopten er opheldering te krijgen over het onderzoek, maar zijn ontgoocheld over het antwoord van minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden. “We zien een ijzeren gordijn dat zich voor onze ogen sluit”, zegt Soumaya Abouda, de zus van Sourour.Brussel -
Brusselse politie houdt verkeersactie: 10 procent gecontroleerde bestuurders rijdt zonder geldig keuringsbewijs
Woensdag organiseerde de politiezone Brussel Hoofdstad Elsene een grootschalige verkeersactie om keuringsbewijzen te controleren. In totaal moesten 108 voertuigen zich aanmelden in het keuringscentrum omdat ze zonder geldig bewijs reden. Opvallend: 75 procent kreeg een rode kaart.Brussel -
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes. -
Tweakers
Een topsmartphone voor amper 175 euro: onze techexpert toont waar je kwaliteit krijgt voor een beperkt budget
Niet iedereen wil of kan zomaar 1.000 euro of meer ophoesten voor een nieuwe smartphone. Donovan Kerssenberg, expert in het segment smartphones bij technologiesite Tweakers, tipt zijn drie absolute aanraders van het moment voor een kleiner budget: minder dan 250 euro, 250 à 500 euro en meer dan 500 euro.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer