Zonnig en koud, zonsopgang zorgt voor prachtige weerfoto's
UPDATEDe zonsopgang deze ochtend heeft met de sneeuw prachtige weerfoto's opgeleverd. Het kwik klimt in Vlaanderen mogelijk naar het vriespunt in de namiddag. Het is overal zonnig.
Delen per e-mail
De zonsopgang deze ochtend was er een om duimen en vingers van af te likken. Door de witte sneeuw reflecteert het zonlicht extra hard. Momenteel hangen er minder deeltjes in de lucht die het zonlicht kunnen tegenhouden, wat ‘verstrooien’ in het weerjargon heet. De verminderde waterdamp in de winter maakt de lucht droger. Komt nog bij dat de meetstations van de Vlaamse Millieumaatschapij heden ten dage weinig luchtvervuiling optekenen.
Heel wat fotografen trokken naar buiten om de natuurpracht vast te leggen en deelden hun kiekjes op sociale media. De mooiste hebben we onderaan in een overzicht gebundeld.
Terug naar het weer. In de latere namiddag drijven er vanaf het westen onschuldige wolkenvelden over het land. De maxima liggen tussen -4 graden op de Hoge Venen en -1 of 0 graden in Vlaanderen. De wind wordt overwegend matig uit oostelijke richtingen, meldt het KMI.
Komende nacht blijft het droog met eerst nog wolkenvelden, later zijn er opnieuw brede opklaringen. De minima liggen tussen -6 en -12 graden bij een overwegend matige oostelijke wind.
Vrijdag blijft het koud en wordt het zonnig. De maxima liggen tussen -1 en -5 graden. Er waait een schrale wind uit oostnoordoost, matig in het binnenland en vrij krachtig aan de kust.
Zaterdag schijnt de zon opnieuw volop. De temperaturen halen maximale waarden van 1 graad in het centrum en westen van het land. In de Ardennen liggen de maxima eerder rond -2 of -3 graden. De wind waait matig en op de Ardense Hoogten soms vrij krachtig en draait naar zuidoost.
Zondag lijkt het overal te gaan dooien met een zon die in de loop van de dag gesluierd raakt vanaf het westen. De maxima liggen tussen 2 en 8 graden bij een matige en op de Ardense Hoogten soms vrij krachtige zuidoostenwind.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
34
Opgelet voor gladde wegen in de morgen: mogelijk sneeuw tijdens ochtendspits
Het KMI waarschuwt wegens sneeuw en vriestemperaturen voor gladde wegen zondagnacht en maandag. Wie echt de weg op moet is dus beter zeer voorzichtig. De snelheid matigen en afstand houden blijft de boodschap. Veva Daniels van het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) geeft een stand van zaken aan VTM Nieuws. -
12
Na ijskoude winterprik kan dooi van sneeuw leiden tot wateroverlast, mogelijk meer dan 10 graden volgende week
Er komt dit weekend een einde aan de reeks van ijsdagen in ons land. De maxima klimmen stilaan weer boven de nul graden, zo voorspelt het KMI. In de loop van volgende week verdwijnt de nachtvorst en kan het kwik overdag zelfs boven 10 graden uitkomen. -
Lente in februari: tot 17 graden en zonnig dit weekend
Het is vandaag eerst overwegend droog met enkele opklaringen, later komt er regen vanaf het westen. De maximumtemperaturen variëren van 7 tot 12 graden. Dit weekend doet het kwik er nog een schepje bovenop en halen we 17 graden, zo meldt het KMI. -
-
Wat moet ik doen met 100.000 euro aan spaargeld?
-
Multimedia
Wat maak je allemaal schoon met een hogedrukreiniger?
De lente komt zoetjesaan in het land. Wie een tuin, terras of balkon heeft, kan nu al starten met de eerste schoonmaakmanoeuvres. Het perfecte gereedschap daarvoor blijft de hogedrukreiniger. Tweakers zocht uit wat je er allemaal mee kan doen en welke modellen momenteel de grootste aanraders zijn. -
Wie nog over het ijs wil glijden, doet dat best vandaag... Maar alleen waar het mág natuurlijk
Zin om onder een stralende winterzon op natuurijs te schaatsen? Dan doe je dat best vandaag, want de komende dagen stijgt het kwik boven het vriespunt. Let wel: kies voor pakweg een ondergelopen weide, waarbij je alleen een paar natte voeten kan krijgen. Op veel plassen en vijvers in Vlaanderen is het ijs immers nog niet dik genoeg en mag je er dus nog niet over glijden. Vandaag wordt her en der wel de ijsdikte gemeten. Op hoop van zegen dus. Heel wat gezinnen en tieners genoten de voorbije dagen al van schaats- en ijspret. -
PREMIUM
Natuurfotografen op zoek naar die ultieme weerfoto: “Het gevoel dat ik heb in de natuur is verslavend”
Het zijn hoogdagen voor de (amateur)fotografen. De sneeuwval van het afgelopen weekend gecombineerd met de stralende zon zorgt voor een prachtig winterspektakel. De weerfotografen maken er een levensdoel van om hun beeld achter Frank Deboosere en co te zien verschijnen en halen dan ook alles uit de kast, zodat hun sneeuwfoto het weerbericht haalt. Wij praten met vijf ‘die-hards’ die door de sneeuw ploeteren op zoek naar hét ultieme winterplaatje.
0 reacties