Zonnig en droog, maar ook koud vandaag
Een rustige en droge dag met veel zon vandaag. In de late namiddag drijven er hoge wolkenvelden vanuit Frankrijk het land binnen. Ondanks de zon wordt het niet warmer dan 3 tot 8 graden.
In de loop van de avond en nacht neemt de bewolking verder toe vanaf het zuiden. De minima liggen tussen -4 graden in de Hoge Venen en +3 graden aan zee. Dat zegt het KMI.
Morgen is het zwaarbewolkt tot betrokken met nu en dan wat smeltende sneeuw of sneeuw ten zuiden van Samber en Maas. Elders blijft het droog en komen er stilaan wat opklaringen. Maxima tussen 0 graden op de Ardense hoogten en 6 graden aan zee.
Morgennacht is het vrij bewolkt, maar blijft het op de meeste plaatsen droog. Over het zuiden van het land valt er de eerste uren nog wat (smeltende) sneeuw. In de Kuststreek neemt de kans op een bui toe. Minima van -4 graden in de Hoge Venen tot 4 graden aan zee.
Maandag start de dag met nevel, mist of lage wolken. Hier en daar kan de mist aanvriezen, vooral in de Ardennen. Daarna wordt het wisselend bewolkt met vooral over het westen en noorden van het land kans op enkele buien. De maxima gaan van 2 tot 3 graden in de Hoge Venen tot 8 à 9 graden aan zee.
Ook dinsdag begint de dag op de meeste plaatsen grijs met laaghangende bewolking en hier en daar opnieuw aanvriezende mist. In Hoog-België wordt het al snel zonnig, elders kan het lang grijs blijven. Maxima van 3 tot 6 graden.
Woensdag bepalen lage wolken opnieuw het weerbeeld in Laag- en Midden-België, maar wordt het zonnig ten zuiden van Samber- en- Maas. Maxima van 3 tot 7 graden. In de loop van de dag breekt de bewolking, al kan dat moeizaam verlopen over het westen van het land.
Nevel, mist en lage bewolking teisteren donderdag het noorden van het land. Elders is het vrij zonnig en wordt het pas tegen de avond bewolkt. Maxima van 1 tot 7 graden bij een zwakke tot soms matige zuid- tot zuidwestenwind.
Vrijdag trekt een neerslagzone over ons land. Over de Ardense toppen kan de eerste neerslag als sneeuw vallen. Maxima van 1 graad in de Hoge Venen tot 9 graden aan zee.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Het blijft nog wel even warm en droog en dat hebben we te danken aan omegablokkade
Het lijkt wel of de zomer in het land is. Nog zeker tot en met volgende week woensdag wordt erg warm en droog weer verwacht, een onweer op zondag of maandag niet te na gesproken. En dat hebben we volgens de Europese weermodellen te danken aan een zogenaamde omegablokkade. -
Jobat
Bijverdienen: hier kan je terecht en dit loon mag je verwachten
De inflatie is torenhoog: in maart bereikte ze maar liefst 8,31 procent, aldus Belgisch statistiekbureau Statbel. Enkel in maart 1983 kwam de inflatie met 8,92 procent nog hoger uit in ons land. Heb je nood aan een extra financiële injectie om de eindjes aan elkaar te knopen? Dan biedt een bijverdienste mogelijk een uitweg. Jobat.be geeft een overzicht van de opties. -
Zomers weekend en ook volgende week blijft het warm: woensdag kan kwik stijgen tot 30 graden
Het wordt een zomers weekend, met temperaturen die vandaag stijgen tot 24 graden en morgen nog een paar graden meer: tot 28 graden. Ook volgende week blijft het warm, volgens het KMI. Het kwik kan woensdag voor het eerst dit jaar zelfs de kaap van de 30 graden halen. -
-
Ninashop
The backpack is back! De mooiste rugzakken voor de lente
De tijd dat je een rugzak enkel op de schouders van festivalgangers spotte, is definitief voorbij. Investeren in een luxueuze leren rugzak geeft net zoveel voldoening als eindelijk die gedroomde designertas aan de haak slaan. The backpack is back, en hij blijft ook voor een tijdje. Ninashop.be ging voor jou op zoek naar de knapste exemplaren -
167
Uitzonderlijk droog in Vlaanderen: “Situatie die zich normaal één keer om de vijftig jaar voordoet”
Daar is de lente, daar is de zon. Maar beter zou zijn: daar is de regen. Het is ‘droog’ tot ‘uiterst droog’ in Vlaanderen, en dat zo vroeg in het jaar. “Een situatie die zich normaal maar één keer om de vijftig jaar voordoet”, zegt grondwaterprofessor Marijke Huysmans (VUB). -
HLN Shop
Je tuin omtoveren tot een wellness? Zo ga je te werk
Wil je 100% relaxen zonder eerst de ellende van vliegveld, uitvoerige incheckprocedure of lange autorit te moeten verduren? Tover je eigen tuin dan om tot een wellnesszone en scoor een instant vakantiegevoel bij het opengooien van je terrasdeur. HLN Shop lijst op wat je daarbij kan helpen. -
Volgende week stralend lenteweer met temperaturen tot 25 graden: dit zijn de voorspellingen voor de komende dagen
We mogen ons opmaken voor een stralende week. Vanaf maandag gaat het kwik vlot boven de 20 graden en woensdag en donderdag zelfs tot 25 graden. Vandaag wisselen wolkenvelden en opklaringen elkaar af. In de namiddag wordt het geleidelijk aan meer bewolkt en is er kans op een plaatselijke bui. Het kwik klimt tot 17 graden aan zee en 22 graden in het binnenland. Dat meldt het KMI, dat ook waarschuwt dat er nevel, mist of lage bewolking kan zijn, waardoor het zicht in sommige streken beperkt kan zijn tot minder dan 200 meter.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer