Wateroverlast door onweersbuien in West-Vlaanderen en Antwerpen: vooral straten afgesloten
We begonnen de dag nog vrij zonnig en droog, maar later op de dag waren er verspreide onweersbuien over het hele land. Het KMI heeft daarom vandaag code oranje afgekondigd. Onder meer in de provincies West-Vlaanderen en Antwerpen was er wateroverlast.
Het was vandaag opnieuw warmer, met maxima tussen 24 graden op de Hoge Venen en plaatselijk 30 graden in de Kempen. Na een zonnige start waren er na de middag felle onweersbuien met lokaal veel neerslag, hagel en rukwinden.
Met zijn kleurcodes hanteert het KMI een waarschuwingssysteem dat kan verschillen per provincie. De onweersbuien van vandaag zullen evenwel in heel het land actief zijn. West-Vlaanderen en Henegouwen waren de provincies waarvoor code oranje het eerst uitgevaardigd werd. Eerder vanmiddag waren de eerste onweersbuien inderdaad tot ontwikkeling gekomen boven West-Vlaanderen. Ook in het centrum en het oosten was er plaatselijk soms erg hevig onweer.
Hagelstenen
Noodweer Benelux signaleerde rond 15.45 uur “een zeer zware onweerslijn boven West-Vlaanderen”, vooral in de zone Lichtervelde – Wingene. “Waarnemers melden hevige hagelneerslag, plaatselijk van wel 2 tot 3 centimeter dik”, zei Nicolas Roose van Noodweer Benelux.
De brandweer Westhoek heeft vandaag de handen vol gehad. Vooral in Kortemark stonden enkele straten blank, met ondergelopen kelders tot gevolg. En ook dichter bij de kust ging het daarna zoals verwacht fel tekeer. Onder meer de Kerkstraat in het centrum van Wenduine moest afgesloten worden voor verkeer door wateroverlast. Ook in De Haan was er wateroverlast.
Intensiteit neemt toe
In het binnenland van België kwam het in de loop van de dag eveneens tot hevige buien. “Het gaat om typische zomeronweders. Door de hoge temperaturen zijn dat wel flinke kleppers”, aldus Roose. Vanavond vallen er vooral over het oosten en noorden nog enkele onweersbuien.
Zo kreeg de provincie Antwerpen het ook al te verduren. De eerste regenvlaag die over de Scheldestad vloog, was mild maar de tweede een uur later, had minder genade. De politie moest verschillende straten afzetten door wateroverlast maar ook loshangende takken en panelen. De tunnel aan Berchem Station van de Singel stond onder water en moest afgesloten worden.
Door de hevige regenval stortte in de Provinciestraat in Antwerpen een dak van een woning in. Eén bewoner raakte bedolven onder het puin maar kwam slechts met lichte verwondingen weg. De politie heeft de straat afgezet en de stadsingenieur onderzoekt de stabiliteit van het pand.
Ook in Herenthout hadden de hulpdiensten deze avond meer dan hun handen vol. Verschillende straten liepen onder water en moesten door de brandweer afgesloten worden.
Intussen trokken ook onweersbuien over het Hageland. Afgelopen dagen kreeg de streek rond Tienen en Hoegaarden het hard te verduren en de schrik zat er bij de inwoners dan ook flink in. Zowat in het hele Hageland viel er wat regen. In Betekom bij Begijnendijk was er echter wel een wolkbreuk.
Rustiger
Na middernacht zou het vanaf het westen overal weer droger en rustiger moeten worden. Er verschijnen brede opklaringen, hier en daar wordt nevel of wat mist gevormd. De minima schommelen tussen 12 graden op de Hoge Venen en 17 graden in het centrum van het land. De wind is zwak tot soms matig uit zuid tot zuidwest.
Volg het onweer live via deze handige onweerradar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Uitgedroogd gazon voorkomen? Tuinexpert geeft 5 tips: “Gazonsproeiers zijn niet efficiënt”
Droge zomers eisen hun tol in Vlaamse tuinen. Wanneer de regen uitblijft en de temperaturen stijgen, worden onze gazons dor. Van die groene grasmat blijft dan al snel niet veel meer over. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst van Groen Groeien hoe je een dor gazon kan voorkomen. -
Code geel in heel het land met kans op felle buien, onweer en hagel: hevige regenval zorgt voor wateroverlast in Lier en Kortrijk
Er is in het hele land kans op felle buien, met veel neerslag, onweer en hagel, en windstoten tussen de 50 en 60 km/uur, voorspelt het KMI. Voor de rest van de dag is er code geel afgekondigd voor onweer. “Ook deze namiddag komen nog een aantal onweders onze richting uit”, zegt VTM-weerman David Dehenauw. In Lier en Kortrijk is er inmiddels wateroverlast gesignaleerd, na overvloedige regen en onweer. -
WEERBERICHT. Eerste tropische dag van het jaar in aantocht: vrijdag 30 graden, zaterdag tot zelfs 35 graden verwacht
-
-
WEERBERICHT. Koelere dag, maar daarna stijgt kwik weer en donderdag kunnen we opnieuw 30 graden passeren
Er bevindt zich vanochtend onstabiele lucht over het zuidoosten van ons land met (onweerachtige) neerslag. In de provincies Luik, Namen en Luxemburg geldt tot 10 uur zelfs code geel, met kans op hevige neerslag en rukwinden. Een storing verlaat in de loop van de dag onze streken en daarna stroomt er koelere en stabiele Noordzeelucht over België, meldt het KMI. -
WEERBERICHT. Vrijdag code geel wegens regen en onweer, nummer 1772 geactiveerd
Het is donderdagmiddag overwegend zonnig en warm met maxima van 25 graden in de Hoge Venen tot 29 of 30 graden in de Kempen. Uit de stapelwolken kunnen lokaal enkele buien vallen, eventueel vergezeld van onweer. Deze kans is het grootst in de kuststreek en het noordwesten van het land. Voor morgen heeft het KMI code geel voor regen en onweer afgekondigd. Het nummer 1722, voor niet-dringende interventies door de brandweer, wordt geactiveerd. -
Tweakers
Bluetoothspeakers die het langer volhouden dan jezelf: drie modellen met een batterijduur tot 25 uur
De zomer lacht ons toe: van bruisende terrasjes tot bomvolle parken over sfeervolle campings. Het zijn ideale gelegenheden voor een fijn streepje muziek. Een bluetoothspeaker - mét lange batterijduur - is daarvoor het perfecte gadget. Hoe herken je de beste exemplaren? En welke speakers – per budgetcategorie eentje – verkiest expert Eric Van Ballegoie van technologiesite Tweakers? -
Spaargids.be
Verschillende mutualiteiten betalen kinderopvang terug: voor deze vier verrassende zaken kan je geld terugtrekken
Dankzij onze sociale zekerheid krijg je heel wat medische kosten terugbetaald. Maar de ziekenfondsen doen in heel wat gevallen een extra duit in het zakje. Die extra terugbetalingen kunnen naargelang het ziekenfonds echter sterk uiteenlopen. Spaargids.be bezorgt een overzicht.
20 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerWilfried Verhulst
Ludovic De Beuckeleer
Charel De Kromhe
raoul dirckx
oswald billiet