KMI waarschuwt voor gladheid op de weg
Het KMI waarschuwt voor gladheid op de weg. Er kunnen zich zaterdagnacht en zondagochtend overal rijm- of ijsplekken vormen, behalve aan de kust. Over het westen van het land kan er winterse neerslag vallen en in de Ardennen wordt sneeuw verwacht.
Zaterdagnamiddag kan er nog wat winterse neerslag vallen in de provincies Henegouwen en Luxemburg en schuift via de kust regen en mogelijk ook (smeltende) sneeuw het land binnen. De maxima liggen tussen 0 graden in de Hoge Venen en 6 of 7 graden aan zee. De wind waait zwak tot matig uit het zuiden tot zuidwesten en wordt aan zee op het einde van de dag vrij krachtig uit het noordwesten.
Zaterdagavond vallen er buien van regen of smeltende sneeuw in de westelijke landshelft. Ten zuiden van Samber en Maas kan er (lichte) sneeuw en smeltende sneeuw vallen.
‘s Nachts zal vooral in West- Vlaanderen nog neerslag vallen en kan het nog wat lichtjes sneeuwen in de Hoge Venen. Het kwik daalt naar -6 graden op het hoge plateau van de Ardennen, -2 graden in de Kempen, rond het vriespunt in het centrum van het land en +4 graden aan zee.
Zondag buien van regen, korrelhagel of smeltende sneeuw. Aan de kust kan er daarbij ook onweer voorkomen. In de Ardennen valt er opnieuw sneeuw tijdens de namiddag en avond. De maxima liggen rond het vriespunt en 6 graden aan zee. De wind wordt matig uit het westen tot noordwesten, in de kustregio vrij krachtig tot soms krachtig uit het noorden tot noordwesten.
Maandag vrij koud met winterse buien. Dinsdag zachter met regen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Code geel voor gladheid van kracht door regen en sneeuw: “Lokaal kan het spekglad zijn”
Het KMI waarschuwt met code geel voor gladheid, nadat afgelopen nacht een neerslagzone met winters karakter over ons land is getrokken. “De ondergrond is nog bevroren op vele plaatsen en een neerslagzone komt onze richting uit: een slechte combinatie”, waarschuwde weerman Frank Duboccage gisteren alvast. Lokaal kunnen de wegen spekglad zijn, met name in het oosten van het land. -
WEERBERICHT. Frisse zaterdag met opklaringen, zachter weer begin volgende week
Vanochtend hangen er vaak lage wolken. Op sommige plaatsen zijn mooie opklaringen mogelijk, vooral dan in het zuidoosten. Daarna verschijnen er meer opklaringen en wordt het wisselend bewolkt in de loop van de namiddag. Het blijft droog met maxima van -2 graden op de Hoge Venen en +5 graden aan zee. De wind is zwak tot matig uit noordoost. Dat meldt het KMI. -
Independer
Aangereden nadat je hard moest remmen door de laaghangende zon: wie is er dan aansprakelijk?
Deze week mogen we flink wat zon verwachten. Dat doet deugd, maar het levert ook extra risico's op wanneer je de baan op moet. Immers, de zon hangt tijdens de winterperiode laag, wat de zichtbaarheid tijdens het autorijden serieus bemoeilijkt. Een kop-staartbotsing is dan snel gebeurd. Bepalen wie aansprakelijk is voor de schade kan dan moeilijk zijn. Independer.be zet daarom vier mogelijke botsingen - en hun gevolgen - op een rij. -
-
Je lief verwennen met Valentijn? Met deze 15 rode handtassen scoor je gegarandeerd punten
Valentijn staat voor de deur. Het ideale moment om je geliefde (of jezelf) te verwennen met een handtas in de kleur van de liefde. Of je nu voor een mini, midi of maxi ontwerp kiest: met deze rode handtassen schiet Cupido gegarandeerd nóg eens raak. -
Jobat
Zoveel verdien je in marketing en communicatie: een overzicht van de lonen en de extralegale voorwaarden
Honderden vacatures in de marketing en communicatie wachten momenteel op talent ter invulling. Het aantal openstaande jobs in deze sector blijft ook stijgen. Jobat.be zocht uit naar wie er exact gezocht wordt en wat je als marketing- en communicatieprofessional mag verwachten aan het einde van de maand. -
WEERBERICHT. Overwegend zwaarbewolkt tot morgen in late namiddag, maar volgende week veel zon
Het blijft deze namiddag overwegend zwaarbewolkt. Er kan hier en daar nog wat lichte regen of motregen vallen, al blijft het in het westen veelal droog. Op de Ardense hoogten belemmeren lage wolken soms het zicht. Maxima van 5 graden in de Hoge Venen tot 10 graden over het westen en het centrum, meldt het KMI. -
WEERBERICHT. Vandaag zwaarbewolkt, maar de kans op een opklaring neemt toe
Ook vandaag bepaalt het hogedrukgebied dat zich over een groot deel van Europa uitstrekt ons weerbeeld. Een rustige atmosfeer dus, maar wel een kille en grijze. De kans op een lokale opklaring neemt toe in de loop van de dag. De temperaturen flirten met het vriespunt. Dat blijft nog zeker tot en met woensdag zo.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer