Gegevens van zo'n 50.000 bedrijven op het internet, waaronder ook Belgische firma’s
Op internet circuleert een lijst met 50.000 bedrijven en organisaties waarvan je met een paar muisklikken in het computersysteem kunt geraken. Op de lijst staan ook namen van Belgische firma’s. VTM Nieuws heeft in een handomdraai toegang kunnen krijgen tot de namen, wachtwoorden, e-mails en bestanden van honderden werknemers. Het gaat vooral om KMO’s, maar ook om een overheidsdienst en een politiezone.
Delen per e-mail
De lijst met duizenden bedrijven en instanties wordt te koop aangeboden door een hacker. Allemaal zijn ze kwetsbaar voor hetzelfde veiligheidslek in Fortinet, een product dat ze net gebruiken om hun netwerken te beschermen. Het kost VTM Nieuws enkele muisklikken, waarna de gebruikersnamen en de paswoorden van de werknemers zomaar verschijnen.
“Met deze dingen waar je zomaar kan aanraken, kan je heel het netwerk lam leggen”, zegt beveiligingsexpert Nico Cool. “Je kan niet alleen de wachtwoorden zien van de hoofdgebruiker, maar ook van iedereen die ingelogd is. Je kan mails raadplegen, mensen blokkeren en zelfs het hele bedrijf blokkeren. Je kan er heel ver mee gaan.”
VTM Nieuws bracht de politiezone op de hoogte van het datalek. “Bij de politie speuren we elke dag cybercrime op. We zijn er zelf ook slachtoffer van. Dan is het goed dat mensen, zoals in dit geval VTM Nieuws, ons verwittigt. Zodat we onmiddellijk actie kunnen ondernemen om die fout in de software op te lossen”, reageert Van Aerschot, korpschef van de politiezone Geel.
“Het Centrum voor Cybersecurity heeft een maximum aan Belgische IP-adressen uitgefilterd en werkt nauw samen met Fortinet België om te kijken in welke mate we snel de eigenaars van de systemen kunnen verwittigen, zodat ze snel de systemen up-to-date zetten”, benadrukt Miguel De Brucker, directeur van het Centrum voor Cybersecurity.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vandenbroucke over oprukkende Britse variant: “We moeten waakzaam zijn en ons beducht zijn van het gevaar”
Na de uitbraak van de Britse variant van het coronavirus in het West-Vlaamse Houthulst, roept minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke (sp.a) op tot “kort op de bal spelen”. “Ik vind dat de burgemeester in Houthulst zeer goed reageert. We moeten zeer breed testen, zodanig dat andere mensen die besmet zijn meteen geïsoleerd worden”. “We moeten waakzaam zijn en ons beducht zijn van het gevaar”, aldus de minister aan VTM Nieuws. -
PREMIUM
TV VTM-sportanker Lies Vandenberghe klaar voor Gouden Schoen en jubileum: “Voor mij is dertig worden geen mijlpaal, dat was het moederschap”
-
Yente is nog maar 17, maar krijgt volgende week al zijn coronavaccin: “Ik doe het niet voor mezelf”
-
-
Geen zin in een huis dat naar frietvet ruikt? Dit kan je allemaal doen met een airfryer
De airfryer is in steeds meer keukens te vinden. De naam doet vermoeden dat je er enkel mee kan frituren, maar niets is minder waar. Je kan er heel wat verschillende bereidingen mee maken. We leggen je graag uit wat de mogelijkheden zijn. -
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie. -
Agente getuigt over rellen in Brussel en aanval op collega: “Ik zag dat die mannen schopten om het leven uit haar te schoppen”
Een agente die vorige woensdag gewond raakte bij de rellen in Sint-Joost-ten-Node en Schaarbeek, doet anoniem haar verhaal bij VTM Nieuws, om te schetsen hoe ernstig de situatie was. Zij en nog andere agenten werden helemaal ingesloten door de relschoppers. Eén van haar collega’s werd in mekaar geslagen en geschopt, terwijl zij machteloos moest toekijken. -
PREMIUM
Zit u op LinkedIn? Dan gooit deze tool uw gsm-nummer mogelijk op straat
Van kunstenaars tot kabinetsleden en van influencers tot onbekenden: online dienst Lusha deelt contactinfo ván iedereen, mét iedereen.
1 reactie
YORICK DAUWE