Beke laat vandaag vaccinatie-uitnodigingen voor 85-plussers verzenden: “Twee weken vroeger dan verwacht"
Alle 85-plussers in Vlaanderen die nog thuis wonen zullen binnenkort een vaccinatie-uitnodiging in de bus ontvangen. “Ik heb de opdracht aan mijn agentschap gegeven om vandaag nog alle uitnodigingen de deur uit te sturen”, zo zei Vlaams minister van Volksgezondheid Wouter Beke (CD&V) bij VTM NIEUWS. Vanaf 15 maart kunnen ze vervolgens gevaccineerd worden.
Delen per e-mail
De 85-plussers die niet in een woonzorgcentrum wonen, kunnen vanaf 15 maart ingeënt worden. De beslissing is het gevolg van een advies van de Hoge Gezondheidsraad, waarin staat dat het AstraZeneca-vaccin ook geschikt is voor mensen ouder dan 55 jaar. De ministers van Volksgezondheid bespreken dat advies deze namiddag nog op de interministeriële conferentie om 16 uur. In afwachting heeft Beke alvast de opdracht gegeven om alle uitnodigingen vandaag nog te versturen.
“Door de adviezen en de beslissing die we zullen nemen kunnen we twee weken vroeger beginnen met het vaccineren van deze groep, en dat is een goede zaak”, aldus Beke. “Als we deze groep kunnen versnellen, kunnen we alles in versnelling brengen.” De volledige groep 65-plussers zou zo tegen half mei ook een eerste dosis vaccin gekregen moeten hebben. “Maar alles hangt natuurlijk af van de leveringen”, benadrukt Beke.
Minder voorraad Pfizer-vaccins
Of de regering ook het advies van de Hoge Gezondheidsraad om meer tijd tussen twee inspuitingen met het Pfizer-vaccin zal goedkeuren, valt volgens Beke nog af te wachten. “Contractueel is vastgelegd dat er 21 dagen tussen de twee vaccinaties moet zitten. We laten nu juridisch bekijken of we dat kunnen aanpassen”, legt de minister uit.
Maar doordat de Hoge Gezondheidsraad nu vanuit gezondheidsoogpunt een interval van maximaal vijf weken toelaat, kan de grote voorraad aan vaccins wat losgelaten worden, lichtte Beke nog toe in het Vlaams parlement. Als er dan niet meer geleverd zou worden, kan in dat geval de tweede prik uitgesteld worden tot maximaal vijf weken. “Stel dat er misschien hier en daar wat tekorten komen, dan is het geen drama om die tweede prik na bijvoorbeeld 28 in plaats van 21 dagen te zetten”, aldus Beke.
Er zal daardoor enkel nog maar een buffer van één week aangehouden worden in plaats van twee, opnieuw een winst van een week dus. Dat kan een versnelling betekenen voor de inentingen in de vaccinatiecentra vanaf de week van 29 maart in plaats van die van 4 april, klonk het.
Beke verdedigde zich in het parlement ook dat Vlaanderen al het maximale doet om de vaccinatiecampagne zo performant mogelijk te laten verlopen. “Vanuit het federale commissariaat werd geopperd reservelijsten aangelegd. Vlaanderen doet dat al. Er werd gevraagd een callcenter op te zetten. Vlaanderen doet dat al. En ook werd gevraagd klaar te zijn met de centra. Vlaanderen is klaar.”
Lees ook:
Bekijk ook andere video’s over het coronavirus:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
17
Professor Herman Goossens: “Negatieve zelftest is geen toegangsticket voor evenementen of om op reis te gaan”
Vanaf morgen zijn de zelftesten beschikbaar in de apotheek. In de studio van VTM NIEUWS heeft professor Herman Goossens (UAntwerpen), tevens voorzitter van de Taskforce Testing, uw meest prangende vragen over de zelftesten beantwoord. Een overzicht. -
Wielrennen4
Niet iedereen start in de drie heuvelklassiekers, wie rijdt de komende week waar?
Het Ardense drieluik staat voor de deur. De Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn traditioneel de slotakkoorden van het klassieke wielervoorjaar. Wie komt nog waar in actie? En wie zijn dus geschikte transfers in jouw Gouden Klassiekers-ploeg? Een blik op de programma’s van de toppers. -
Instant lentegevoel met deze handtassen in pastel
Een hypervrouwelijke outfit of een hippe look met speelse twist? Pasteltinten werken altijd in je voordeel. Nog niet klaar voor een lila suit of snoeproze jurk? Ook een pastelgekleurde handtas does the job. Ninashop.be zocht voor jou de liefste exemplaren uit. -
-
PREMIUM
Zo goed werken de vaccins: minder zieke patiënten, minder besmettingen, minder sterfgevallen en meer antilichamen
Minder sterfgevallen bij 80-plussers, minder felle ziektesymptomen en minder besmettingen: dat zijn de gunstige gevolgen van de vaccinaties in landen die al veel verder staan dan wij. De vaccins werken écht, zo blijkt heel duidelijk in onder meer het Verenigd Koninkrijk. Negen op de tien 85-plussers hebben daar al antilichamen tegen het virus. Zelfs na één dosis, dus. -
Burgemeester Dilsen-Stokkem laat weg afsluiten waar Pieter en Neri verongelukten
In Dilsen-Stokkem is de weg gesloten waarop een jong koppel vorige week verongelukte. Pieter Kathagen (18) uit Oudsbergen en zijn vriendin Neri Leliaert (17) uit As worden morgen begraven in kleine kring. -
Het buitenbubbel-weerbericht: “Woensdag bijna zomerse dag met maxima tot 24 graden”
De paaspauze start met aangenaam lenteweer, met temperaturen die vooral in de eerste helft van de week klimmen richting 20 graden en meer. “Morgen krijgen we echt een dag om in te kaderen”, voorspelt VTM-weerman Frank Duboccage. Ook de rest van de week belooft zonnig te worden. -
Energie
Voordeel van nachttarief verdwijnt: wat is de impact op uw factuur?