Vakantie in eigen land: de mooiste staycations dicht bij de deur
Viroloog Marc Van Ranst vindt het geen goed idee om in de zomervakantie al naar het buitenland te trekken. Daarom geven wij jou tips voor een leuke staycation op de mooiste plekken in eigen land. Want je hoeft niet ver te gaan om er even helemaal tussenuit te zijn. Ook dichterbij dan je denkt kan je genieten van prachtige natuur, een citytrip of uitwaaien aan zee.
Delen per e-mail
1) Rust middenin het bruisende Brussel
Je houdt zowel van rust als van het bruisende stadsleven? Dan kan je terecht bij Jardin Secret, een oase van rust in hartje Brussel. Verborgen plekjes zijn vaak de mooiste, en dat geldt ook voor dit ‘incognito’-hotel. Achter een kleine plantenwinkel liggen 33 gezellige kamers verscholen. De ruime binnentuin vol groen is het kloppend hart van het hotel. Tot vijf personen per kamer kan je er genieten van de urban jungle. On y va?
Meer informatie vind je op de website van Jardin Secret. Voor een kamer betaal je minstens € 79 voor een persoon per nacht.
2) Logeren in een luchtbel
Niets mooiers dan in slaap vallen onder te sterrenhemel. Deze ‘boombubbel’ - bubbel in een boom - is een unieke overnachting in de Ardennen, op 6 km van Durbuy. Perfect om even in vakantiemodus te gaan en het ultieme buitengevoel te ervaren, mét het nodige comfort. Als je goed kijkt kan je zelfs wild spotten. Wie weet word je ’s ochtend wel wakker met het geluid van herten, everzwijnen of roofvogels.
Meer informatie vind je op de website van Natuurhuisje. Voor een kamer betaal je minstens € 172 per nacht.
3) Onthaasten in een boomhut
Mag het iets meer zijn dan een luchtbel? Dan kan je de natuur gaan opzoeken in het Warredal, een natuurdomein vlakbij Maaseik. Daar staan tal van gezellige, houten cabines, inclusief houtkachel, hottub en barbecue. De huisjes combineren luxe met back to basics en laten je onderdompelen in de prachtige Limburgse natuur. Voor de avonturiers onder ons: vlakbij vind je het Adventure Park met activiteiten voor jong en oud, waaronder een uitgebreid klimbos en een teambuildingspark.
Meer informatie vind je op de website van Warredal. Voor een kamer betaal je minstens € 229,50 per twee nachten.
4) Overnachten op het water
Voor velen zijn vakantie en water onlosmakelijk met elkaar verbonden. Vlakbij Nieuwpoort kan je gezellig even op het water wonen. Aan de oever van de Brugsevaart ligt een moderne ‘glamping loft’ mét dakterras. Hier kan je vanuit je zetel de zon zien zakken in het water en wakker worden met de frisse zeelucht. Kajaks geven je de mogelijkheid om er eens op een alternatieve manier op uit te trekken.
Meer informatie vind je op de website van Homeboat. Voor een kamer betaal je minstens € 150 per nacht voor twee personen.
5) Leven als God in België
Je hoeft niet meteen richting het warme zuiden te rijden om te leven als God in Frankrijk. Iets dichter bij de deur, nabij La Roche, ligt B&B Chateau Beausaint. Het kasteel werd in een modern jasje gestoken maar ademt met enkele oude elementen nog steeds authenticiteit en gezelligheid uit. Naast wandelen door het 3 hectare grote domein kan je vertoeven in de sauna of hottub. En ’s avonds aperitieven met een glaasje wijn en nadien heerlijk ontbijten met verse producten en brood. Meer moet dat niet zijn, toch?
Meer informatie vind je op de website van Chateau Beausaint. Voor een kamer betaal je minstens € 155 voor een persoon per nacht.
LEES OOK: “Ga deze zomer niet op vakantie”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energie
Voordeel van nachttarief verdwijnt: wat is de impact op uw factuur?
-
Zo gaan Vlamingen om met schermtijd volgens satirische Sara Leemans: “Liliane is ervan overtuigd dat alle zenders nieuwe namen kregen om hen te pesten”
Sara Leemans van het Instagramaccount ‘Dansaertvlamingen’ schrijft in NINA elke week satirische stukjes over álle Vlamingen. Ze steekt zowel de draak met de doorsnee-Vlaming als met de fermettebewoner en de inwijkelingen van hippe straten zoals de Brusselse Dansaertstraat. Om onszelf wat te relativeren. Thema deze week: schermtijd. -
7 tips voor een koele tuin in de zomer
-
-
Upgrade je badritueel met de nieuwste selfcare-trend: badthee
Er gaat niets boven een goed bad. Vergezeld van een kaarsje of twee, een goed glas wijn, een podcast of wat muziek op de achtergrond, wordt je helemaal zen. Maar wat als we je zouden zeggen dat er een manier is om je badmoment naar een nóg hoger niveau te tillen? Badthee is de laatste nieuwe self care trend waardoor je je herboren voelt. Wij weten wat we gaan doen vandaag! -
Kate Winslet in topvorm of een docu over walvissen van de maker van ‘Titanic’: dit is onze streaming top vijf
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s. Deze week op het menu: een nieuwe HBO-serie op Streamz met Kate Winslet in de hoofdrol, die niets dan lof en vijfsterrenrecensies kreeg in de internationale pers, een grimmige true crime-documentaire over een moeder die op zoek gaat naar de moordenaars van haar dochter en een Noorse krimi. -
PREMIUM10
Composthoop in je tuin: wat mag er wel, en vooral niet op? “Goede compost stinkt nooit”
-
PREMIUM2
Corona, met de C van creatief: zo brengt de pandemie de beste ideeën naar boven
Corona beperkt en begrenst, maar maakt ons ook creatief. In afwachting van meer vrijheid bedenken organisatoren allerlei alternatieven voor hun events die perfect veilig zijn. Zo brengt de pandemie de beste ideeën naar boven.
3 reacties
Bart Van Crombrugghe
Erik Moens
Patrick Kelchtermans