Geen idee wat te doen tijdens de kerstvakantie? Deze 5 virtuele activiteiten zijn coronaproof en goed tegen verveling
Een lockdown en kerstvakantie vormen geen ideale combinatie. Zeker niet als er thuis ook kinderen rondlopen. “Wat gaan we doooooen? Ik vervéél mij!” Dat valt gelukkig te vermijden, mits wat creativiteit en enkele virtuele alternatieven. Kruip onder een dekentje en bekijk een online theaterstuk, of zet de tv op en laat popcorn aan huis leveren. Er is voor ieder wat wils, perfect om jong en oud zoet te houden.
Delen per e-mail
1. Maak een theaterwandeling
Toneelhuizen hebben de deuren moeten sluiten. Gelukkig zijn er nog andere manieren om een beetje cultuur op te snuiven. Onder andere met ‘De vos ... in het bos’, een theaterwandeling in verschillende gemeentes. Ga met het gezin op stap en volg een uitgestippelde route. Onderweg kan je QR-codes inscannen met de smartphone en krijg je verhaaltjes te zien.
Meer info vind je online. De gemeentes Brasschaat, Aartselaar, Dendermonde, Ieper, Lint, Lommel, Merelbeke, Oudsbergen, Ronse, Sint-Niklaas, Temse, Tervuren, Wervik, Wetteren, Mortsel, Kapellen, Oud-Turnhout, Kontich, Kalmthout, Ranst, Zottegem en De Panne nemen deel.
2. Yoga met de familie
Sporten, met het hele gezin? Het klinkt misschien niet als muziek in de oren, maar samen yogaposes als de neerwaartse hond of de krijger uitvoeren, werkt verbindend. “De feestdagen kunnen we niet in de gebruikelijke uitgebreide familiekring vieren. En net dat gevoel van community en verbondenheid is zo cruciaal om mentaal weerbaar te zijn”, zegt Sibren De Preter, co-founder van de digitale studio Yogalive. Daarom organiseert de studio privé familiesessies, begeleid door een professionele yogaleraar. “De ideale manier om even te connecteren met de hele familie of met wat vrienden, voor je met je bubbel gaat feesten. En het is ook nog eens heel gezond voor lichaam en geest.”
Meer info vind je online. De Yogalive-app is beschikbaar voor Android en iOs. De eerste twee weken kan je gratis proberen welke lessen bij je passen. Daarna kan je aan 10 euro per week onbeperkt lessen volgen of een pasje voor 10 lessen kopen.
3. Verspreid je warmste wensen
Elk jaar lezen kinderen hun nieuwjaarsbrief voor aan ouders, grootouders, meters en peters. Dit jaar verloopt het wat moeilijker door ... you know what. Waarom geen autorit of wandeling maken en de wensen in de brievenbus droppen of voorlezen aan de deur? Dat lukt ook.
Als het wat specialer mag zijn, kan je een videoboodschap opnemen en opsturen naar Telenet. Het telecombedrijf maakt er gratis en voor niets een videokaart van, die aan het huis van de geadresseerde wordt afgeleverd.
Meer info vind je online.
4. Cinema at home
We zullen nog even moeten wachten om opnieuw een film in de bioscoopzalen mee te pikken. Maar thuis een filmmarathon doen, dat lukt wel. Om het cinemagevoel helemaal in huis te halen, kan je ook snacks van Kinepolis bestellen. Krokante nacho’s, een fris ijsje of een grote popcorndoos? Yes please.
De Kinepolis Home Delivery kan je in Antwerpen bestellen via Deliveroo of Uber Eats. Levering op donderdag en vrijdag van 16 uur tot 21 uur, op zaterdag en zondag van 14u30 tot 21 uur.
5. Profiteer van de (gratis!) voorstellingen van hetpaleis
Het theatergezelschap hetpaleis trakteert deze maand op vier virtuele voorstellingen. Doe de gordijnen toe, trek een onesie aan en laat je meeslepen door een andere wereld. Die van Bangerik, bijvoorbeeld, een theaterstuk dat gaat over een jongen die nergens bang van is, tot er een meisje voor zijn deur staat en met hem naar buiten wil.
Extra leuk: bij elke voorstelling hoort een doe-opdracht die je in je woonkamer kunt uitvoeren. De kleinsten onder ons worden uitgedaagd om een monster te tekenen - of iets waar ze bang voor zijn - of een TikTokchallenge te maken.
Meer info vind je online.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hoop je op een beter 2021? Draag rood ondergoed voor meer passie, breek servies op straat voor meer geluk
-
De leukste podcasts en muzieklijsten om je kinderen en tieners te entertainen tijdens de kerstvakantie
De kerstvakantie is gestart. Voor kinderen betekent dat: ravotten en zich amuseren. Voor ouders: paniek, omdat ze soms niet weten hoe ze hun kroost dag in dag uit moeten entertainen. Wat te doen? Je kan een afspeellijst opzetten, zodat je kleinsten kunnen meebrullen en zingen (best voor jezelf oordopjes voorzien) of ga voor een interessante podcast die kleine én grotere kinderen even zoet houdt. Wij zetten de leukste op een rijtje: -
Sparen Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst. -
-
Nog pakjes nodig voor onder de kerstboom? Dit zijn onze aanraders voor boeken
Onze culturele vrijheid is beperkt tegenwoordig, maar op lezen staat gelukkig geen enkele begrenzing. Het ultieme kerstcadeau is dit jaar dus geen bon voor een uitje of wellness, maar wel een goed boek. We zochten de grootste aanraders uit om je familie en vrienden mee te verrassen. -
Sparen Starten met beleggen: zo vindt u goede beleggingsfondsen
Steeds meer beleggers stoppen een deel van hun spaarcenten in beleggingsfondsen. Maar wat als u (nog) niets van de beurs kent? Hoe vindt u de weg naar het juiste beleggingsfonds? Spaargids.be legt uit hoe u veilig kan starten. -
Energie Overstappen van energieleverancier is simpel. Waarom laten zoveel mensen dan besparing liggen?
Dat veel gezinnen vandaag onnodig te veel betalen voor hun energiecontract is ondertussen genoegzaam bekend. Energieregulator CREG merkt daarbij dat consumenten het te ingewikkeld vinden om van energieleverancier te veranderen. Mijnenergie.be bekijkt wat u moet weten om een goedkoper contact af te sluiten. -
Deze hagedis heeft zijn eigen kookboek: “Lenny is een heel hoogmoedig en verwend hagedissenmannetje”
Van kerstkoekjes tot taco’s met verse guacamole, deze hagedis poseert naar hartenlief met miniatuurmaaltijden. Amper een jaar oud is hij, en hij heeft al zijn eigen kookboek. Het boek is het resultaat van 20 jaar ervaring in de keuken van baasje Valerie en haar liefde voor haar hagedis Lenny. Ze noemt het haar quarantaineproject. “De keuken is Lenny’s favoriete ruimte in het huis", zegt ze. “Lenny is erg geschikt om kok te zijn, hij is een echte snob wat eten betreft.”
1 reactie
Emi Hergersberg