Selfie na selfie voor Simon Superman en glimmen van trots: Club weer thuis na historische kwalificatie in Champions League
Champions LeagueClub Brugge, ‘the day after’. Kleine oogjes, een delegatie die nog profiteerde van een feestroes. “In het hotel hebben we een glas gedronken. Dat was wel op zijn plaats na zo’n historische prestatie.” En een speler die mediaverplichtingen er met de glimlach bijnam.
Luchthaven Adolfo Suárez Madrid-Barajas in Madrid, die donderdagochtend om 8.15u. De zon komt op, de temperaturen zijn aangenaam.
Terwijl een deel van de spelersgroep zijn telefoon oplaadt en een ander deel nog door de security moet, stapt Simon Mignolet de vertrekhal binnen. De aanwezige Brugse fans haalden hun smartphone boven.
En ze begonnen plots luidkeels te zingen op de tonen van Give it up van KC & The Sunshine Band. ‘Na, na, na, na, na, na, na, na, na, na, na Simon Mignolet, Mignolet, Simon Mignolet.’
De Spaanse reizigers keken geamuseerd toe. Evenzeer waren er verbaasde blikken.
De doelman zelf bleef bescheiden onder al die aandacht. Hij ging gewillig op de foto, moest selfie na selfie nemen. Iets wat hij trouwens met de glimlach deed.
Het was dan al een bijzonder drukke ochtend geweest voor Mignolet. De Rode Duivel werd druk gesolliciteerd door zowat alle Belgische radiostations. Van QMusic tot Radio 1. Zijn stem klonk daarbij niet schor. “In het hotel hebben we een glas gedronken. Dat was wel op zijn plaats na zo’n historische prestatie. Daar mogen we fier op zijn.”
Of het bij één glas is gebleven… Wellicht niet. Hoeft ook niet na zo’n prestatie. Niemand die het hen kwalijk zal nemen.
De uitgelatenheid waarmee de Brugse delegatie verscheen op de luchthaven, was veelzeggend. Blij dat ze eindelijk – en verdiend – doorgaan naar de achtste finale van de Champions League. De kleine oogjes verraadden een feestavond.
Ze beseffen dat wat Club Brugge getoond heeft tegen Atlético en voordien Porto en Leverkusen weerklank krijgt in heel Europa. Van voetballiefhebbers, van internationale media. Van AS tot Marca. Van AD tot L’Équipe.
Eens op het vliegtuig konden Mignolet en co eindelijk aan rust denken. De crew had ondanks het vroege uur champagne voorzien voor zij die wensten. Voor de anderen was er fruitsap. Een paar spelers deed de ogen toe, sommigen kaartten, anderen keken een serie op hun iPad. In tussentijd aten ze van een pastasalade met kip en groenten. Gezonde geesten, gezonde lichamen.
Een dikke twee uur zou de vlucht naar Oostende uiteindelijk duren.
Bij het buitengaan van de terminal werden de spelers opnieuw opgewacht door een aantal blauw-zwarte fans.
Opnieuw was het Mignolet die veelvuldig werd aangeklampt. Opnieuw ging hij graag op de foto.
Zondag Anderlecht
Trainen deden de spelers die op het veld stond in het Metropolitano gisteren niet meer. Zij mochten naar huis, hun ploegmaats die op de bank bleven, kregen wel nog een sessie voorgeschoteld.
Matchwinnaar Mignolet stapte in de auto. Zijn mediaverplichtingen nagekomen zonder morren. Klaar om in de zetel te ploffen met Jasmien en de twee kinderen.
Moe, maar voldaan. De focus dan al op de wedstrijd van zondag tegen Anderlecht.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMBELGISCH VOETBAL1
EXCLUSIEF. Eerste interview met ambitieuze Yorbe Vertessen na transfer Union: “Kans om me te ontwikkelen richting EK beloften en Rode Duivels”
Belofteninternational Yorbe Vertessen koos bewust voor Union. Misschien een stap terug van PSV, maar hij hoopt in België twee stappen vooruit te zetten: “Voor mijn speelkans is het een voordeel dat Vanzeir vertrekt. En dat Union nog in drie competities speelt, maakt het nog interessanter.” -
Belgisch voetbal
Zinckernagel leidt Standard voorbij Eupen, Rouches komen op één punt van top vier: “Eerst top acht verzekeren, daarna zien we wel”
Heel kwaliteitsvol was het allemaal niet, maar Standard boekte tegen nog eens een overtuigende overwinning. Aan de hand van Philip Zinckernagel haalden de Rouches het met 3-1 tegen Eupen en komen ze zowaar op één punt van de top vier. -
Gouden 114
Dure tegenvallers: welke vijf spelers kan je best transfereren in je Gouden 11-team?
Spelers als Paul Onuachu, Toby Alderweireld en Simon Mignolet zijn hun prijskaartje meer dan waard, maar welke dure vogels vallen - voorlopig - tegen in de Gouden 11? Tijdens het seizoen heb je recht op maar liefst zes transfers, gebruik ze dus verstandig. -
-
5
“Ik moet mezelf in de arm knijpen”: geëmotioneerde Wouter Vrancken is de ‘Coach van het Jaar’
Hij gaf zichzelf geen punten. Was ook niet nodig om te winnen. Wouter Vrancken (43): Coach van het Jaar 2022 op het Gala van de Gouden Schoen. Een bekroning na bijna vijf succesjaren. “Ik moet mezelf in de arm knijpen.” -
Voetbal Jupiler Pro League
Bernd Storck (KV Kortrijk), die deze week zestig werd, weet hoe belangrijk de partij tegen KV Oostende is: “Enkel met een overwinning mogen we tevreden zijn”
KV Kortrijk kijkt morgenavond het geplaagde KV Oostende in de ogen. Na de WK-break konden de Kustboys nog geen enkele keer aan het langste eind trekken. KVO pakte een schamele 0 op 15 en staat voorlaatste in de klassering. KVK-coach Bernd Storck weet dat zijn ploeg hen nog dieper in de put kan duwen. -
PREMIUM
Kleine oogjes, massa’s felicitaties en smurfentaart voor Nicky Evrard op haar Gouden Dag: “Ik denk niet dat dit mijn laatste interview zal zijn”
‘The price of fame’. Nicky Evrard (27) werd vandaag - met kleine oogjes - van het ene naar het andere interview gesleurd. “Het is nog even wennen.” Gelukkig was er tussendoor ook tijd voor taart. En haar trofee was nooit ver uit de buurt, zelfs de mannenploeg van OHL kwam haar feliciteren. Een dag in het spoor van de kersverse Gouden Schoen. -
‘Belgium’s Next Top Model’ is terug (en ze zijn op zoek naar kandidaten)
Voor elke ‘he’, ‘she’ en ‘they’, voor elk kleurtje of maatje: ‘Belgium’s Next Top Model’ is terug van weggeweest en verschijnt in het najaar van 2023 als tiendelige reeks op Streamz. Veertien modellen zonder professioneel contract proberen zich op te werken in het oog en het hart van een vierkoppige jury. En jij kan een van hen zijn.
3 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerIvan Goeman
steve ryckier
Jacky Van den bossche