Football Talk. Nieuwe assist voor Doku - Celtic pakt in eigen land twaalfde trofee op rij - Goal Lukebakio slechts voetnoot
Delen per e-mail
Tweede assist voor Doku
In de Franse Ligue 1 heeft Rennes op de zestiende speeldag met 0-3 gewonnen op het veld van Lorient. Jérémy Doku speelde heel de wedstrijd en leverde de assist voor de 0-2 van Bourigeaud in de 70ste minuut. Beslissende pass nummer twee van het seizoen voor het jeugdproduct van Anderlecht, woensdag lukte zijn eerste assist voor Rennes in de match tegen Marseille.
Da Silva had de score geopend (23.). De geruststellende 0-3 kwam op naam van Terrier (76.). In de rangschikking klimt Rennes hiermee naar een vierde positie. Het heeft wel evenveel punten als Olympique Marseille, dat twee wedstrijden minder heeft gespeeld. Lorient staat voorlaatste met twee punten voorsprong op Dijon.
Celtic pakt twaalfde trofee op rij in eigen land
Celtic heeft zijn twaalfde trofee op rij in eigen land gewonnen. In de finale van de Schotse Beker haalden ze het in Hampden Park met 4-3 in een strafschoppenreeks van Hearts, nadat er na de reguliere speeltijd 3-3 op het scorebord stond.
Het gaat hierbij om de Bekerfinale van vorig seizoen, die in mei op het programma stond maar toen uitgesteld moest worden vanwege de coronapandemie. Tot dertien prijzen op rij zal Celtic niet komen, want voor de League Cup van dit seizoen zijn ze reeds uitgeschakeld. Ook in de competitie zijn ze nog lang niet zeker van een tiende landstitel op rij. De leidersplaats is momenteel in handen van Rangers.
In de beslissende strafschoppenreeks was er een heldenrol voor de jonge Celtic-doelman Conor Hazard, die elfmeters van Stephen Kingsley en Craig Wighton uit zijn doel hield. Verdediger Kristoffer Ajer faalde vervolgens niet en trapte de beslissende 4-3 tegen de netten.
Doelpunt Lukebakio troostprijs in zware nederlaag van Hertha
Hertha Berlijn heeft een 4-1-nederlaag geïncasseerd op het veld van SC Freiburg in een wedstrijd van de dertiende speeldag in de Bundesliga. Dodi Lukebakio maakte het enige doelpunt voor de bezoekers. Rode Duivel Dedryck Boyata werd in de 75ste minuut gewisseld.
Vincenzo Grifo (7.), Ermedin Demirovic (59.), Manuel Gulde (67), Nils Petersen (93.) maakten de doelpunten voor Freiburg. In de stand zakt Hertha Berlijn naar een veertiende plaats, Freiburg staat in de middenmoot op een tiende stek.
Chory (Zulte Waregem) loopt zwaar enkelletsel op en is maanden out
Bovenop de thuisnederlaag tegen Sint-Truiden kreeg Zulte Waregem bijzonder slecht nieuws vanuit het medisch kabinet. Aanvaller Tomas Chory, die vorige woensdag op Antwerp al na tien minuten naar de kant moest, valt voor 10 tot 12 weken uit en mag dus een kruis maken over de rest van het seizoen. De 26-jarige Tsjech kwam slecht neer op de rechterenkel. Uit de scans die sindsdien werden genomen blijkt het enkelletsel bijzonder zwaar te zijn. Details deelde de club niet mee over de precieze aard van de blessure. (LUVM)
Dortmund-fenomeen Haaland voor de eerste keer Voetballer van het Jaar in Noorwegen
Borussia Dortmund-aanvaller Erling Haaland is zondag in zijn thuisland Noorwegen voor de eerste keer verkozen tot Voetballer van het Jaar, zo maakte de Noorse Voetbalfederatie NFF zondagavond bekend. De twintigjarige Haaland is de opvolger van Real-Madrid-middenvelder Martin Ödegaard.
Momenteel staat Haaland nog geblesseerd aan de kant bij Dortmund. Sinds zijn transfer begin dit jaar van RB Salzburg naar de Borussen was hij in 23 Bundesliga-optredens goed voor 23 doelpunten.
Federico Vega verlaat Union
Federico Vega verlaat Union Sint-Gillis, twee jaar en een half nadat hij neerstreek in het Dudenpark. De Argentijn, die tot juni 2021 nog onder contract lag, en de club hebben in onderling overleg een punt gezet achter de samenwerking. Dat heeft de leider in de 1B Pro League bekendgemaakt.
De 27-jarige rechtsachter, opgeleid bij River Plate, kwam in juli 2018 bij Union terecht. Hij kwam toen over van de Spaanse tweedeklasser Lorca
Arsenal is geblesseerde Aubameyang voorlopig kwijt
Arsenal mist de komende drukke periode aanvaller Pierre-Emerick Aubameyang. De topschutter heeft een kuitblessure en is ongeveer twee weken uitgeschakeld, meldde coach Mikel Arteta na de nederlaag van gisteren tegen Everton. Aubameyang ontbrak al voor die wedstrijd.
“We willen hem zo snel mogelijk terug, maar hij heeft een verrekking. Het kan een week of twee weken duren voor hij weer beschikbaar is, dat is afwachten”, zei de geplaagde trainer van de Londense club, die is afgezakt naar een zwakke vijftiende plek op de ranglijst. Uit de laatste zeven competitieduels haalde Arsenal slechts 2 punten.
Het is de slechtste start van Arsenal sinds het seizoen 1974/75 en de Spaanse trainer moet door de tegenvallende resultaten vrezen voor zijn positie. “Het lijdt geen twijfel: de resultaten zijn niet goed genoeg en onacceptabel voor deze club”, aldus Arteta.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Jong architectenkoppel renoveert eigen rijwoning: "Complete transformatie”
Architectenkoppel Eline en Simon verbouwden drie jaar geleden hun rijhuis uit de jaren 20 in Hasselt. De voorgevel werd bewaard voor het straatbeeld, maar achter de façade onderging de woning een complete transformatie. Bouwsite Livios mocht binnenkijken in de compacte en energiezuinige stadswoning met veel daglicht en comfort. -
La Liga
Titelrace ligt helemaal open in Spanje: Atlético volgens databureaus nog steeds dé te kloppen ploeg
Ondanks de 2-1-nederlaag in de Clásico tegen Real Madrid heeft Barcelona volgens de statistici nog steeds net zoveel kans op de landstitel als zijn eeuwige grote rivaal. Koploper Atlético Madrid blijft de te kloppen ploeg in Spanje, maar verliest wel steeds meer terrein. -
Antwerp3
Ritchie De Laet dient lijnrechter van hilarische repliek: “Kzen muug jong”
Hilarisch moment gisteravond tijdens Moeskroen-Antwerp. Ritchie De Laet (32) werd bij een uitgooi door de lijnrechter aangemaand om haast te maken. “Komaan, Ritchie.” Maar de verdediger van Antwerp repliceerde gevat. “Ik ben moe, jong”, zei hij met z’n typische Antwerpse tongval. De Great Old won uiteindelijk met 2-3 en is zo zeker van play-off 1. -
-
Premier League
Benteke mag zich op de borst kloppen: slechts 52 spelers scoorden ooit meer in Premier League
Een statistiek om te laten bezinken: in de geschiedenis van de Premier League, opgericht in 1992, hebben slechts 52 spelers meer goals gemaakt dan Christian Benteke. Zijn teller staat op 78. -
HLN Drive
Wat is het snelst: een elektrische wagen… of een elektrische step
In Drive zag je dit weekend een wel heel speciale uitdaging: de Audi e-tron Sportback nam het immers op tegen een elektrische step van het Duitse merk. Audi is trouwens niet het enige merk dat zich op de nieuwe mobiliteit richt. HLN Drive onderzocht het fenomeen. -
Anderlecht33
Uitzinnige vreugde in paars-witte kleedkamer na prestigezege tegen Club Brugge
Voilà, Anderlecht heeft het geflikt. Paars-wit won voor het eerst in bijna drie jaar nog eens van Club Brugge. En of die zege voor ontlading zorgde. Na het laatste fluitsignaal barstte een stevig feestje los in de paars-witte kleedkamer. En dat zorgde voor uitzinnige vreugdetaferelen. Bekijk hierboven het filmpje dat de club deelde op Twitter. -
Met deze metallic tassen steel je deze lente de show
De metallic handtas is ongetwijfeld een van dé fashion statements van dit seizoen. Oorspronkelijk waren deze glimmende eyecatchers bedoeld om een beetje glamour toe te voegen aan je party-outfit, maar nu brengen ze het feestgevoel naar de straatmode. Ninashop.be zet de mooiste exemplaren op een rij.
0 reacties