60 huizen hebben al opnieuw gastoevoer: “We werken met man en macht”
OostvleterenEnergiemaatschappij Fluvius blijft hard doorwerken om alle 200 woningen opnieuw van gas te voorzien. Donderdag stroomde duizenden liters water in de gasleiding in het centrum van Oostvleteren bij werkzaamheden. Ondertussen hebben 60 woningen al opnieuw gastoevoer.
Om alle getroffen gezinnen opnieuw zo snel mogelijk van verwarming en warm water te voorzien, werkt energiemaatschappij van s morgens vroeg tot ‘s avonds laat. “We werken met een team van 26 personen om het probleem zo snel mogelijk opgelost te krijgen”, klinkt het bij Fluvius. “Dat zijn 16 techniekers waarvan 5 personen voortdurend huis aan huis gaan om de inwoners opnieuw gas te geven. Daarnaast zijn nog 10 arbeiders het hele weekend bezig met graven.” Ondertussen werden in Oostvleteren al 40 putten gegraven om het water uit de gasleidingen te laten stromen en er uit te zuigen met een soort stofzuiger.
14 elektrische verwarmingstoestellen
Ondertussen is sinds vrijdagmiddag een inzamelactie gestart van elektrische verwarmingstoestellen en fornuizen in de kleine zaal van OC De Sceure. “We hebben ondertussen 14 elektrische verwarmingstoestellen ingezameld”, klinkt het. “Wie er behoefte aan heeft kan eentje gebruiken.” Daarvoor bel je best eerst naar 057/46.96.01.
Werken De Mandel
Het probleem ontstond nadat arbeiders bij de afbraakwerken van woningen van de sociale huisvestingsmaatschappij De Mandel niet alleen een gasleiding raakten, maar ook de waterleiding. Daardoor stroomde in twee uur tijd duizenden liters water in de gasleiding. Zo’n 200 woningen kwamen daardoor zonder gas te zitten. Het probleem situeert zich voornamelijk in het centrum van Oostvleteren. Fluvius doet er alles aan om iedereen terug van gas te voorzien tegen het einde van het weekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ieper
‘Kameraadschapsavond’ in plaats van Frontnacht aan vooravond IJzerwake: “We willen per se iets doen voor de jongeren”
De organisatoren van de jaarlijkse IJzerwake willen op de vooravond van hun evenement een ‘kameraadschapsavond’ organiseren. “Het wordt iets voor de jongeren, maar zeker geen Frontnacht, want dat komt nooit meer terug”, aldus organisator Wim De Wit. -
TV
Release vijfde aflevering ‘The Last of Us’ vervroegd (vermoedelijk vanwege Super Bowl)
Goed nieuws voor de fans van de HBO-reeks ‘The Last of Us’. De release van de vijfde aflevering, die oorspronkelijk op zondag in de VS en op maandag in België stond gepland, is per uitzondering met een paar dagen vervroegd. Vermoedelijk zit de jaarlijkse Super Bowl in de Verenigde Staten hier voor iets tussen. -
Zillebeke
‘Winters bosbad’ in domein De Palingbeek
Op vrijdag 17 februari kan je op het provinciaal domein De Palingbeek een ‘winters bosbad’ nemen. -
-
Ieper
Lezing in de Ieperse bib met Carmien Michels
Op zaterdag 11 maart is auteur en Europees kampioen Poetry Slam Carmien Michels te gast in de bib van Ieper. -
Poperinge
Blue-bike deelfietsen populair in Poperinge: “We zetten ook in op andere vormen van deelmobiliteit”
Het gebruik van de Blue-bike deelfietsen bij het station van Poperinge zit opnieuw in de lift. In 2022 werden 409 ritten gereden met de fietsen, een stijging van 28 procent in vergelijking met 2021. Het gaat om 142 unieke gebruikers uit onder andere Gent, Antwerpen, Kortrijk, Brussel en Poperinge. -
HLN Shop
Ruim vier keer goedkoper dan een convector: is infraroodverwarming dé geschikte oplossing voor jouw woning?
Breek jij je ook het hoofd over hoe je de temperatuur in je woning aangenaam houdt, zonder je energierekening nog verder de hoogte in te jagen? Misschien biedt een infrarood heater de oplossing. HLN Shop gaat dieper in op de mogelijkheden van zo'n toestel en de voor- en nadelen die erbij komen kijken. -
Livios
Een groener en sterker gazon in de lente? Ga dan dit weekend met deze tuinklusjes aan de slag
In februari ligt de tuin er dor en kaal bij. Het groeiseizoen laat nog even op zich wachten en erg veel valt er bijgevolg niet te doen in de tuin. Alleszins, dat lijkt zo op het eerste zicht. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst hoe we onze groene vingers tóch nuttig kunnen bezighouden in februari.