Testteam in Vilvoorde nam 1.143 testen af op week tijd
VilvoordeAfgelopen week zakten maar liefst 1.143 mensen af naar het testcentrum in Vilvoorde om zich te laten testen op corona. De derde drukste week van het afgelopen jaar wat testen betreft.
Het testcentrum voor mogelijks besmette mensen aan AZ Jan Portaels moest de afgelopen weken weer sterk opschalen. “We haalden zelfs een cijfer dat in de top drie belandde”, zegt coördinator bij huisartsenkring Harno Anja Van Nuffel.
Toen de cijfers enkele weken geleden nog stabiel waren, nam het team zo’n 300 tot 400 testen per week af. Een drietal weken geleden steeg dat tot 600 testen per week en afgelopen week werd afgeklokt op 1.143 testen. Met dat aantal staat vorige week in de top drie van meest afgenomen testen per week. “Het record was 1.500 testen, in de week van 12 oktober”, zegt Van Nuffel.
“We waren voorbereid op deze opschaling en we konden probleemloos voldoende mensen inschakelen. Maar we merken de extra drukte die het met zich mee brengt echt wel. Mensen die een test nodig hebben krijgen nog steeds binnen 24 uur een afspraak en de resultaten zijn de dag erna binnen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMerchtem/Vilvoorde
Ouders Ylena (3) reageren voor het eerst na proces rond dodelijk ongeval: “Aan alle rijongeschikte mensen die toch de baan op gaan, wil ik een foto van mijn overleden dochter tonen”
-
atletiek
Katelijne Lyssens en Nina Hespel winnen op de Flanders Cup in Lokeren
AV Lokeren mocht de meetings van de Flanders Cup op gang schieten, al bleven heel wat atleten nog weg of verkozen ze buitenlandse wedstrijden om hun ranking te verbeteren. Deze zomer staan inderdaad zowel wereld- als Europese kampioenschappen op het programma en een goede ranking kan helpen voor de selectie. -
PREMIUMSchellebelle
RECONSTRUCTIE. De Schellebellemoord, met peetvader Prosper als meesterbrein: “De enige vijand die Eddy had, was zijn papa zelf”
-
-
Vilvoorde
Man zonder rijbewijs neemt autosleutels van zijn vrouw zonder dat zij het wist en veroorzaakt ongeval met kind: “Mijn vrouw en ik zijn bijna gescheiden hierdoor”
Beklaagde Z.O. moest zijn kinderen gaan halen op school. Dat doet hij altijd met het openbaar vervoer. Hij zou te laat zijn, en besliste daarom om de auto van zijn vrouw te nemen om toch op tijd te komen. De man had echter geen rijbewijs en mocht bovendien niet rijden na een eerder vonnis. Hij kroop toch achter het stuur en reed even later een fietser omver. -
PREMIUMVlaams-Brabant
Van Vijverfestival in Dilbeek tot Het Groot Verlof in Leuven: op deze Vlaams-Brabantse en Brusselse festivals kan jij deze zomer knallen
Geen tickets kunnen bemachtigen voor Rock Werchter? Vind je Paradise City in Perk net iets té groot? Zet dan deze kleine lokale festivals in Vlaams-Brabant in je agenda! Van oerdegelijke Belgische bands op Rock Ternat in het Pajottenland tot familiefestival Lolands in Scherpenheuvel-Zichem. Ontdek op welke festivals jij deze zomer kunt feesten. -
HLN Shop
"Ga niet te vroeg naar bed en eet geen chocolade": vijf tips van de slaapspecialist voor een betere nachtrust
Lig jij wel eens te woelen in bed en/of heb je het moeilijk er ‘s ochtends uit te komen? Slaapproblemen kunnen op termijn zwaar doorwegen op je gemoed en gezondheid. Word je geplaagd door een ontregelde nachtrust, schiet psycholoog en slaapspecialist Annelies Smolders te hulp. Met haar groepspraktijk Huis Midori reikt de ervaringsdeskundige slaapexpertise en therapie op maat aan, en dat doet ze nu ook online met de masterclass ‘Beter Slapen’. HLN Shop kreeg alvast vijf helpende tips. -
Livios
Kan je nu nog een airco laten plaatsen voor de zomer? Zo zit het met de wachttijden
Wie deze zomer niet wil puffen in een veel te warm huis, kan investeren in een airco of lucht-luchtwarmtepomp. Dat is een effectieve manier om de temperatuur binnenshuis het hele jaar door comfortabel te houden. In de zomer worden de kamers gekoeld en ontvochtigd en tijdens de winter doet de lucht-luchtwarmtepomp dienst als energiezuinige elektrische bijverwarming. Maar hoe zit het met de wachttijden voor die aircotoestellen? Ben je hopeloos te laat als je er nog eentje wil voor de zomer? Bouwsite Livios vroeg het aan Lieven Verstaen van Daikin.