Politie betrapt jongeren met vuurwerk na klachten buurtbewoners
VilvoordeDe lokale politie VIMA heeft woensdag twee jongeren betrapt die vuurwerk lieten afgaan in het centrum van Vilvoorde. Volgens de politiewoordvoerster zouden er de voorbije dagen al tal van klachten zijn binnengekomen bij de politie.
Groepen jongeren zouden zich voornamelijk na schooltijd bezighouden met vuurwerk en voetzoekers in het centrum. Winkeliers en buurtbewoners dienden al verschillende klachten in en spraken de jongeren aan op hun gedrag, “maar dat lachen ze gewoon weg”, klinkt het bij de politie. Wanneer de politie opgeroepen wordt voor dergelijke meldingen, zijn de jongeren al verdwenen.
Daarom organiseerde het fietsteam van de politiezone een eerste actie tegen deze vorm van overlast, en met succes. Twee jongeren werden betrapt met vuurwerk en geverbaliseerd.
Het gebruik van vuurwerk en voetzoekers op een openbare plaats is immers verboden door het lokaal politiereglement en wordt bestraft met een gemeentelijke administratieve sanctie (G.A.S.), wat kan resulteren in een boete of een werkstraf. De politiezone zal de overlast in de volgende weken verder opvolgen en optreden indien nodig.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
-
PREMIUM
Man ‘leegt’ koffie-automaten maar vult -volgens werkgever vooral zijn portefeuille
Een 41-jarige man uit Vilvoorde wordt ervan verdacht maar liefst 51.000 euro te hebben gestolen van zijn werkgever. De man werkte bij een koffie-automatenbedrijf en zou hiervan gebruik gemaakt hebben om veel geld uit de toestellen achterover te drukken. Zelf ontkent hij dit met klem.Vilvoorde -
PREMIUM
150-tal leden van Greenpeace voert actie voor Brugs gerechtsgebouw: "Proces tegen 14 activisten is pure intimidatie”
Veertien actievoerders van Greenpeace zijn woensdag een eerste keer voor de correctionele rechtbank in Brugge verschenen. Ze bezetten dit voorjaar de gasterminal van Fluxys in de haven van Zeebrugge en dat werd hen niet in dank afgenomen. “Men wil ons als klimaatactivisten gewoon de mond snoeren”, reageert Greenpeace, die met een 150-tal actievoerders protesteerde voor het gerechtsgebouw. Maar waarvoor worden de activisten nu vervolgd en wat riskeren ze?Vilvoorde -
-
Livios
Geen airco, maar toch een frisse woning? Deze negen tips helpen je op weg
-
PREMIUM
RESTOTIP. I Fratelli: pizza en pasta die volledig dagvers wordt bereid
Zin in pizza of pasta in Mollem? Dan kan je sinds kort terecht bij I Fratelli van broers Kevin (31) en Frank (26) Pjetri. Kevins vrouw staat er in voor de sauzen van de pastas terwijl de broers in Eduard, een schoonbroer, de geschikte pizzaiolo vonden. Ter plaatse eten is niet mogelijk, al is daar misschien wel een toekomst voor. “Vanaf september gaan we ook voor een uitgebreidere kaart”, klinkt het.Asse -
Ticketverkoop cultuurseizoen De Corren zaterdag van start: onder meer Jef Neve en Johan Verminnen op podium
Nu zaterdag om 9 uur start de online ticketverkoop voor cultuurseizoen 2023-2024 in gemeenschapscentrum De Corren in Steenokkerzeel. Vanaf volgende week maandag kan je ook tickets kopen in het gemeentehuis.Steenokkerzeel -
Mijnenergie
Minister Demir uiterst kritisch over Fluvius: “Je moet maar eens een eigenaar van zonnepanelen zijn”
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerMarijke Forsse Impens